Na scottoch jazdím od malička, od Scale cez spark po genius a cesťaky niesu výnimka .... U Scotta sa oplatí radšej kúpiť model 910/720 ako RC modely. Cenový skok je tem zretelný. Najväčším kameňom úrazu sú kolesá. Také hebeda tam na ne dávajú, že to je nutný upgrade. Preto lepšie kúpiť 10ky a vymeniť si komponenty ako RCčka. Hmotnosťou rámu to nieje rovnaké. HMF a HMX vlastnosti carbonu sú viditelné ako na váhe tak aj na komforte v jazde. Jazdil som obe, mne vôbec nevadí HMF. Takže toľko k tomu. Jazdil som už 2016ky, zmeny tam sú, no nie až také veľké, no veľké zmeny ešte len prídu :P
21.12.2015 - 21:33:29
00
pol: nevsimol si si, ze pisem o inom type bajku a inom jazdeni ako ty zvyknes .. cestam sa vyhybas, to je prva vec, kde je priepastny rozdiel a bez 2 placky sa neozaobides. Mne v podstate staci 34/11 na AM bajku ako najtazsi, lebo s nim malo jazdim v mieste bydliska, ale na XC casto pouzivam aj 44/11. Vobec nic nepisem o lahkych prevodoch. Bajkovanie to nie su len traily , ale stovky a tisicky kilometrov po zvazniciach a asfaltkach. Preto som pouzil to prirovnanie .. z vlastnej skusenosti poznam to tvoje, ale ty zjavne nepoznas to moje :) Na AM som doladil prevody tak, ze aktivne vyuzivam 12 prevodov a este jeden (malym posunom) by som ocenil. Idealne by bolo 14 prevodov, tak ako som si kedysi prepocital na rohloffe, ako uplne minimum na MTB. Pre aktivne jazdenie po rovinach a asfalte je to este malo. Ak si myslis, ze len preto aby som bol cool, tak budem jazdit autom az na Kolibu aby som si tam dal trailovy okruh a machroval, ze mi staci 1x10, tak to sa mylis :)
21.12.2015 - 21:53:41
00
Dano5 napísal:
čierny Monarch? k tomu sa hodí čierny Pike,150 mm by tomu rámu sekol-časom aj čierne sedlo ...

Ved preto pisem, vyberme Silve novy ram :lol: .. kazdy z citatelov fora moze prispiet 1 euro a je to \o/
21.12.2015 - 21:57:30
00
lto napísal:
pol: nevsimol si si, ze pisem o inom type bajku a inom jazdeni ako ty zvyknes .. cestam sa vyhybas, to je prva vec, kde je priepastny rozdiel a bez 2 placky sa neozaobides. Mne v podstate staci 34/11 na AM bajku ako najtazsi, lebo s nim malo jazdim v mieste bydliska, ale na XC casto pouzivam aj 44/11. Vobec nic nepisem o lahkych prevodoch. Bajkovanie to nie su len traily , ale stovky a tisicky kilometrov po zvazniciach a asfaltkach. Preto som pouzil to prirovnanie .. z vlastnej skusenosti poznam to tvoje, ale ty zjavne nepoznas to moje :) Na AM som doladil prevody tak, ze aktivne vyuzivam 12 prevodov a este jeden (malym posunom) by som ocenil. Idealne by bolo 14 prevodov, tak ako som si kedysi prepocital na rohloffe, ako uplne minimum na MTB. Pre aktivne jazdenie po rovinach a asfalte je to este malo. Ak si myslis, ze len preto aby som bol cool, tak budem jazdit autom az na Kolibu aby som si tam dal trailovy okruh a machroval, ze mi staci 1x10, tak to sa mylis :)


ty jazdis na tu kolibu rychlostou viac ako 30-35km/h na terennych pneu? ale dost bolo offtopic, mozno sa stebou do toho pusti este niekto s jednoplackou, co nejazdi len po trailoch :)
21.12.2015 - 22:10:28
00
Keby mám 4 tisicky na viac. Hneď by som ho zobral :)

Prílohy:

MB-Canyon-Strive-CF-2016-Eurobike-Media-Days_001.jpg
MB-Canyon-Strive-CF-2016-Eurobike-Media-Days_001.jpg 310.57 KiB thumb_up5thumb_down

spectralcf90exprp.jpg
spectralcf90exprp.jpg 105.37 KiB thumb_up2thumb_down

22.12.2015 - 07:33:25
02
lto napísal:
Pre aktivne jazdenie po rovinach a asfalte je to este malo. Ak si myslis, ze len preto aby som bol cool, tak budem jazdit autom az na Kolibu aby som si tam dal trailovy okruh a machroval, ze mi staci 1x10, tak to sa mylis :)

nie je, este raz, opytaj sa niekoho s normalnou kondiciou ci by sa vratil na 2placku...
22.12.2015 - 08:23:05
00
hlásim sa do skupiny s "nenormálnou kondíciou" :D
22.12.2015 - 08:24:42
09
ja sa hlásim :P prešiel som z najľahšieho prevodu 24/36 na 22/36...24/36 je ako 28/42 na jednoplacke...kto z vás to jazdí? :)
22.12.2015 - 08:33:46
02
lto napísal:
Mne v podstate staci 34/11 na AM bajku ako najtazsi, lebo s nim malo jazdim v mieste bydliska, ale na XC casto pouzivam aj 44/11. Vobec nic nepisem o lahkych prevodoch. Bajkovanie to nie su len traily , ale stovky a tisicky kilometrov po zvazniciach a asfaltkach.

respektive inak nech sa nehrame na kondiciu ale na realne vyuzitie prevodov a slusnu techniku slapania. tu je klasicka zvaznica v karpatoch mierne dolu kopcom - skus hadat kolko prevodnikov maju najrychlejsi :)
https://www.strava.com/segments/8675150
tiez by som rad pripomenul ze lto si stazuje na nedostatok tazkych prevodov..
22.12.2015 - 08:42:24
00
Hosť napísal:
respektive inak nech sa nehrame na kondiciu ale na realne vyuzitie prevodov a slusnu techniku slapania. tu je klasicka zvaznica v karpatoch mierne dolu kopcom - skus hadat kolko prevodnikov maju najrychlejsi :)
https://www.strava.com/segments/8675150
katko tiez by som rad pripomenul ze lto si stazuje na nedostatok tazkych prevodov

Na dvojkilometrový úsek sa vytrápiš aj na jednoplacke. Ale takého Horala, alebo Sella Rondo si z jednoplackou viem predstaviť iba ako jednu veľkú nočnú moru ;)
22.12.2015 - 08:49:15
06
este raz lto si stazuje na nedostatok tazkych prevodov na zvazniciach.
ano 2kilova salzka resp selaronda si 2prevodnik zasluzi ale nie kvoli nedostatku tazkych prevodov... asi preto ze selarondu nepovazujem za rovinu a asfalt :D
lto napísal:
Pre aktivne jazdenie po rovinach a asfalte je to este malo. Ak si myslis, ze len preto aby som bol cool, tak budem jazdit autom az na Kolibu aby som si tam dal trailovy okruh a machroval, ze mi staci 1x10, tak to sa mylis :)

@lto - inak rad by som si pozrel ako aktivne jazdis na hradzi so stabilnou rychlostou okolo 45km/h na xc biku...


Naposledy upravil stax dňa 22.12.2015 - 09:06:16, celkovo upravené 1 krát.

22.12.2015 - 08:52:49
00
Lubo, da sa asfalt aj na jednoprevodniku. Pamatas si: https://www.strava.com/segments/8179574 Isli sme to spolu ked sme nahanali vlak a ja som nebol ten co nestihal :lol: Priemer cez 30 to som nedaval ani 32/11.
22.12.2015 - 09:05:57
00
pol napísal:
ty jazdis na tu kolibu rychlostou viac ako 30-35km/h na terennych pneu? ale dost bolo offtopic, mozno sa stebou do toho pusti este niekto s jednoplackou, co nejazdi len po trailoch :)

Mozno by si mohol zacat s tym, postudovat trosku ako vplyva kondicia, zdravie a unava na kadenciu, aby si ty aj dalsi experti jednoplackovi dvojhodinovi dupaci, konecne pochopili, na co su dobre odstupnovane a tazsie prevody :)
A mozno este predtym by bolo dobre zacat zlepsovat schopnost citat. Lebo ja som v svojom prispevku jasne odlisil 2 rozne typy bajkov. A ver mi, ze horska pneumatika, to nie je len Maxis Minion 2.35" Dokonca si predstav, ze existuju 2.1" pneumatiky s nizkym a rychlym dezenom. To je co ? A montuje sa to na MTB .. taka opovazlivost. A ano, casto jazdim po hradzi aj rychlejsie ako 35km/h. Dole kopcom si dovolim dokonca este rychlejsie :P

brudy

ja som nikdy netvrdil, ze sa neda. Da sa aj na singlespeede, aj na jednokolke, na fatbajku aj na kolobezke. A taky tmax by ma na singlespeede dal, aj kebyze idem na ebiku. A byt tebou moc nepodrypujem, ja si este pamatam vyjazd v Novej Bani , ako sa ti vyborne slapalo na jednoprevodniku na konci :lol: A okrem toho na tom spominanom vyjazde si mal oval, co je unfair hra :lol: A tiez by sme mohli zacat rozvijat teorie, naco so sebou vozit pumpu, 2 duse, kluce a rozne dalsie vecicky, lebo sak to ide aj bez toho, ze ;)
A okrem toho, ten vyjazd, ktory spominas, nebyt tazkych prevodov, tak vlak nestihnem vobec. Skus porozmyslat preco. Trosku prestat byt zamerany len na seba, je zaklad uspechu pre pochopenie druhych.

Ale nechapem, co vas to tak nasrdilo, lepsi rozsah 2 prevodniku popriet nemozete, to, ze to chcem ja, vas nemusi zaujimat, kazdy predsa jazdime, co nam vyhovuje. Zrejme je to nejake podvedomie, ktore vam neustale sepka, "1x11 nie je dobre ..1x11 nie je dobre" .. inak si neviem vysvetlit ten boj ..
22.12.2015 - 09:38:24
05
ja som asi iný, asfalt z časti samozrejme jazdím asi ako väčšina, a na bajku 140/140 najťažší 38/11 ešte občas mačkám páčku na ťažší :D takže 1 placka fakt nie je pre každého, ale každý nech jazdí na tom čo mu vyhovuje :) peace
22.12.2015 - 09:40:21
00
Patris do skupiny s nenormalnou kondiciou :D .. vsak na trailovanie je jednoprevodnik idealny (este v kombinacii s gripshiftom a napinakom), ale neznamena, ze to ma mat kazdy bajk.
22.12.2015 - 09:47:59
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up