Je to fakt individuálne, mne v MW700 bolo po 1,5 hodine chladno a to boli vonku vyššie teploty. Pritom s tretrami som spokojný, ale asi by som ich osobné neklasifikoval ako extrémne zimne... Paradox: v lyžiarkach a topánkach na bežky tie isté ponožky a OK. Na druhej strane priestor na prsty v MW700 tiež OK... Prikúpil som teda nejaké heat holders ponožky, hrubé sú riadne. Uvidíme, musím znova troška pobajkovať...
20.01.2016 - 16:58:06
00
Bade napísal:
trili dufam ze aj Lake-y si objednal tri pary.

:) Lake som objednal č.43 a 44, tam som vedel, že pod 43 určite nepôjdem, 43 mi prišli pred týždňom zo suncycle a na 44 čakám. Chlapík zo suncycle mi povedal, že nema problema vrátiť do 60 dní ( nie do 14, ako praví zákon, takže pohoda)
20.01.2016 - 18:31:10
00
Hosť napísal:
Dnes testovanie novych zimnych tretier v lese po dobu 2 hodin a 40-tich minut. Teplota -5C. Cely cas noha v teplucku. Mal som obutu len jednu merino ponozku od Isadore Apparel. Nezaznamenal som ani naznak mrznutia noh. V porovnani s letnymi vratane navlekov je to jedna parada. Nehovoriac o tom, ze sa v tom super chodi a jednoducho obuva. Takze ak niekto ma obavy po Adopovych problemoch... ja hodnotim zimne tretry velmi pozitivne. Mam SHIMANO MW700.


...som na teba trúbil :D ...Napíš do výjazdov v KE tvoju trasu a zjazdnosť. dík , čau
20.01.2016 - 18:40:35
00
trili napísal:
:) Lake som objednal č.43 a 44, tam som vedel, že pod 43 určite nepôjdem, 43 mi prišli pred týždňom zo suncycle a na 44 čakám. Chlapík zo suncycle mi povedal, že nema problema vrátiť do 60 dní ( nie do 14, ako praví zákon, takže pohoda)

ja mam letne shimana 44ky a takisto Lake303 vo vel. 44. letne nosis ake cislo?
20.01.2016 - 19:04:22
00
Bade napísal:
ja mam letne shimana 44ky a takisto Lake303 vo vel. 44. letne nosis ake cislo?

ja mám letné veľkosť 43- shimano SH MT44 a na moju nohu sú úplne mimo vpredu ma tlačia a vzadu sa mi vyzúvajú ( riešim to kadejakými gelovými vankúšikmi a podložkami). Lake 303, veľkosť 44, čo mi prišli, sa mi vidia kus veľké, preto čakám ešte na 43, aby som to porovnal. Potom sa rozhodnem. Ináč bežne nosím obuv 42-42,5.
20.01.2016 - 20:07:12
00
adop napísal:
a nevyzera kupa troch velkosti a spätné vratenie dvoch zvysnych kusov drzo voci predajcovi? je vsak pravda, ze tym usetris cas a popripade postovne, ak by to nevyslo aj na druhy krat.

mne to nepríde drzo voči predajcovi, jednak je to ošetrené zákonom a jednak , myslím, každý predajca s tým počíta aa je pre neho tiež efektívnejšie poslať zákazníkovi dve veľkosti naraz , ako, keď mu pošlú jednu, potom to zákazník vráti a musia mu poslať druhú veľkosť.
20.01.2016 - 20:10:57
00
Ja som to takto pochopila, že oproti kamenným predajniam napr. sa ťažko netovému odhadujú doobjednávania zásob. Vyskočí mu, že má doobjednať dáky model 44ky a zrazu mu dojde naspäť 5 krabíc od tých čo si naobjednávajú navyše a potom mu "trčí" skladom veľa kusov. Nehovoriac o tom, že kúpiť si boty na nete no neviem, keď si predstavím, že sa v nich traja po dva týždne prechádzali doma po byte :D sú vlastne obchodené, čo sa ti v obchode zrejme nestane. Nehovoriac o tom, že napr. ja keby som si mala takýmto spôsobom kúpiť tretry, lyžiarky, turistické boty alebo iné drahé topánky vyžadujúce komfort tak by som si musela objednať asi 15 krabíc ... v kamennom obchode si vyskúšam od troch producentov po dva modeli v dvoch veľkostiach a hotovo - vbrané, nakúpené zaplatené čau :D
20.01.2016 - 21:01:15
03
adop napísal:
uz som to kedysi raz tak robil, ale nebolo to s celofanom dobre spravene, dnes som dal akurat sacky na pedale, navleky, ktore zadrzia prival vzduchu na pedale a studeny vzduch/vlhkost sa menej "vdiera na podrazky od pedalov. je to taky experiment, no zoderie sa to. ved je to len igelit.


Do vtipkara s nim :)
20.01.2016 - 21:16:38
00
Polo napísal:
Do vtipkara s nim :)


On sa tam dal aj sám post1045898.html#p1045898
20.01.2016 - 21:55:15
00
Tak pre mňa je najjednoduchšie vyberať obuv (ak sa nedá skúsiť v kamennom obchode) tak, že si na papier obkreslím nohu, zameriam najvzdialenejšie body, porovnám s vnútornou veľkosťou udávanú výrobcom a objednám. Zatiaľ ma to nesklamalo. Dokonca aj u Shimana som zistil, že netreba mi žiadne väčšie číslo...sedí to, čo bežne nosím.
20.01.2016 - 22:58:14
00
fixska napísal:
Ja som to takto pochopila, že oproti kamenným predajniam napr. sa ťažko netovému odhadujú doobjednávania zásob. Vyskočí mu, že má doobjednať dáky model 44ky a zrazu mu dojde naspäť 5 krabíc od tých čo si naobjednávajú navyše a potom mu "trčí" skladom veľa kusov. Nehovoriac o tom, že kúpiť si boty na nete no neviem, keď si predstavím, že sa v nich traja po dva týždne prechádzali doma po byte :D sú vlastne obchodené, čo sa ti v obchode zrejme nestane. Nehovoriac o tom, že napr. ja keby som si mala takýmto spôsobom kúpiť tretry, lyžiarky, turistické boty alebo iné drahé topánky vyžadujúce komfort tak by som si musela objednať asi 15 krabíc ... v kamennom obchode si vyskúšam od troch producentov po dva modeli v dvoch veľkostiach a hotovo - vbrané, nakúpené zaplatené čau :D


s tými botami máš fixi recht, čo sa týka kupovania cez net. V tomto prípade som aj ja chcel kupovať v kamennom. Problém však nastal, keď som sa snažil zistiť, kde na strednom slovensku držia LAKE MXZ303. No a NIKDE: Takže nazostávalo mi nič iné,než poslať order e-shopu.
20.01.2016 - 23:08:10
01
AdMich napísal:
Tak pre mňa je najjednoduchšie vyberať obuv (ak sa nedá skúsiť v kamennom obchode) tak, že si na papier obkreslím nohu, zameriam najvzdialenejšie body, porovnám s vnútornou veľkosťou udávanú výrobcom a objednám. Zatiaľ ma to nesklamalo. Dokonca aj u Shimana som zistil, že netreba mi žiadne väčšie číslo...sedí to, čo bežne nosím.


Tak vy chlapi riešite zrejme len dĺžku, ja aj šírku, tvar a tvrdosť :) :) .... vážne teraz, na dĺžku si viem správne vybrať ale napríklad mňa tlačia boty na tom výreze na/pod členkom, asi mám tú kosť kĺbovú nízko alebo sú mi úzke na malíčku topánky, musím si aj tvrdosť podrážky oskúšať atď, no proste ako to sedí na nohe ... lyžiarky zase ako sedia na lýtku atď ...... na to mi obkreslene nestačí lebo mám nohu 265 mm ale to neni zárukou, že mi budú všetky topánky tejto dĺžky super dobré ..... inak do zimných Northwave-ov som nohu síce dala ale keď som ich zapla tak hotová anestéza chodidla, mega úzke :) atď atď
20.01.2016 - 23:28:44
00
Inak este k teme oziabania v topanke - u mna obrovsky rozdiel spravilo, ked som skusil pri poslednom vyjazde vymenit vrchne 3/4 gate za cele (tenke funkce spodky, na tom nejake lacne ceske Etape bezkarkse/cyklo gulorezky a na tom doteraz 3/4 Endura nepremokavne kratasy) - pri rovnakom obuti a vacsom mraze tepelna pohoda v topanke aj po 2,5h. Predtym chlad od prstov na nohe uz po 30 minutach. Cize ked su nohy od clenka hore v dostatocnom teple (ze nemusi clovek dupat a krutit ako skrecok aby necitil chlad), tak to citelne ovplyvni aj ten zvysok od clenka dole. :)
21.01.2016 - 00:33:02
00
ty si fakt jazdil doteraz v zime s 3/4 gatami? hmmm, zrejme slusnej oddil
21.01.2016 - 00:46:17
01
pod tym som mal este 2 cele vrstvy dalsie, mne na nohy byva chladno :)
21.01.2016 - 00:48:24
00
keyboard_arrow_up