Mna by zaujimalo, akym svedomim sa riadia ludia, ktori zabijaju zver pre zabavu a potesenie.
26.01.2016 - 10:19:33
02
andrej25 napísal:
podla prispevkov tu uz mali byt davno vsetky zvierata vystrielane a ono sa s nimi pocita aj do bucnosti :)

No ked na kazdom kroku v lese zakopavam o haldy kukurice, chleba a inych dobrot, tak sa zda, ze sa mnozia dostatocne :) .. zveriny bude dost, o to sa nebojim. Ale nelegalny lov medvedov, rysov a pod. je ina vec.
26.01.2016 - 10:20:42
02
kto nema ziadny dlh voci prirode, nech sa hlasi u sudruha zincicu... :hai:
26.01.2016 - 10:28:25
02
Ja som v tejto teme uz pisal, ze zivot zveri chovanej v oborach na mäso je urcite kvalitnejsi a hodnotnejsi ako trapenie zvierat vo velkochovoch (to sa ani zivotom nazvat neda), lebo az do momentu zastrelenia zije zver v obore slobodne a plnohodnotne. Takze z tohto hladiska by sa takyto chov mal pomaly snad aj podporovat a nie zakazovat. Ale plati to len pre sukromne obory, tzn. zvierata preukazatelne patriace nejakemu majitelovi, ktory sa o ne pocas celeho zivotneho cyklu aj stara.

Neviem ako je to s polovackami v otvorenych lesoch, ale tie by podla mna dovolene byt nemali, lebo ta zver v podstate nikomu nepatri a teda na jej zabijanie nema nikto pravo. Ale samozrejme, ze polovnicka lobby si asi vie vybavit aj toto, nie? Aspon predpokladam.

A to, ze mala cast ludi radiacich sa medzi polovnikov su psychopati, ktorym ide len o ten pocit zo zabijania, je zial dane. V akej inej oblasti posobenia by si mohli taketo nieco beztrestne ti narusenci vychutnat, ze ano? Takze logicky sa koncentruju medzi polovnikmi a s tym nic nespravime, ale verim, ze tych narusencov je velmi malo. Druha vec je arogantne jednanie podstatne väcsej casti polovnikov - so zbranou na ramene alebo v ruke maju zrazu pocit, ze su nieco viac ako ostatni uzivatelia lesa a az prilis casto sa to snazia aj dokazovat. To je ten najväcsi problem a ironia je, ze si zan mozu sami.
26.01.2016 - 10:29:29
08
lto napísal:
No ked na kazdom kroku v lese zakopavam o haldy kukurice, chleba a inych dobrot, tak sa zda, ze sa mnozia dostatocne :) .. zveriny bude dost, o to sa nebojim. Ale nelegalny lov medvedov, rysov a pod. je ina vec.

coo? takze medvedov uz nebude dost? :)
26.01.2016 - 10:29:42
00
no napríklad tu v okolí bratislavy je ich veľmi málo
26.01.2016 - 10:30:29
02
som zvedavy co by sa dialo, keby ich tam zopar bolo
26.01.2016 - 10:32:08
00
MK je horstvo, ktoré medveďovi nevyhovuje ako habitat.
26.01.2016 - 10:33:21
00
preco? je tu privela ludi? ale severne od P Baby je ludi odost menej. Napriklad v lesoch nad Kuchynou sa daju okrem diviakov a jelenov stretnut uz len polovnici.
26.01.2016 - 10:36:16
00
to isté ako keď sú inde, zase nedémonizujme MK, bratislavu a okolie

a neviem koľko si ich stretol za život ty, ja som sa tiež od malička túlal v okolí španej doliny králik a podobne kde by ich malo žiť stovky a stretol som ich len raz a to dokonca medviedatko a jeho mamu som len počul :) a od vtedy dalších 27-28 rokov nič
26.01.2016 - 10:37:40
00
;)

Prílohy:

save_an_animal.jpg
save_an_animal.jpg 19.95 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2016 - 10:38:45
01
Tam by ale zabijali nevinnych na cestach. ;)
26.01.2016 - 10:40:30
00
kvakob napísal:
kto nema ziadny dlh voci prirode, nech sa hlasi u sudruha zincicu... :hai:

Myslim, ze je znacny rozdiel medzi polovnikom, ktory si ide obcas nieco ulovit a polovnikom, ktory chodi lovit pre potesenie zo zabitia zvierata, hlavne puskou s noktovizorom. No ale kto ten rozdiel nevidi, je to jeho vec. Tomu skor rozumeju ti, co byvaju v BA, alebo na dalekom vychode. Ake polovacky sa tam organizuju a co sa tam deje skoda pisat :)
Rovnako je rozdiel medzi tym, ak zabudnes igelitku v lese a niekym, kto tam v skodovke vyvezie polku domacneho odpadu.
26.01.2016 - 10:45:28
01
andrej25 napísal:
coo? takze medvedov uz nebude dost? :)

Napisal som, ze na Slovensku je enormne pytliacenie a strielaju sa rysy a medvede pre trofej, co suvisi s inym prispevkom, ktory som napisal. Aj ine zvierata... Jednoduchsie ti to napisat neviem :) .. Slovensko nekonci v Banskej Bystrici, tam konci akurat BA :lol:
26.01.2016 - 10:46:48
00
lto, dúfam, že si vegetarián a/alebo aspoň si nikdy nejedol divinu
26.01.2016 - 10:47:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up