nechať ako to je, marečej je bručoun
04.02.2016 - 16:31:16
01
Myslím že riešiť polohu myšky, kurzora a tlačidiel je zbytočné - ak sa to zmení prídem sem ďalších x fóristov, ktorým sa nebude páčiť zmena na niečom na čo boli zvyknutý..
04.02.2016 - 17:09:31
00
neviem, cez mobil oozeram, je to teraz dobre spravene. dalsie moznosti,aj k uprave su pri paciku/nepaciku...
04.02.2016 - 17:14:08
00
Ja by som dal tlačítka vedľa seba, prvé "Odoslať hneď" druhé "Upraviť v editore". Je pravdepodobné že keď začnem hneď písať príspevok tak ho asi chcem odoslať a klikám na prvé tlačítko a keď chcem písať niečo dlhšie a pridávať fotky tak hľadám druhé tlačítko.
04.02.2016 - 17:30:59
00
no konecne to niekto pochopil, vdaka kiri, nechapem na co tam musi byt dynamicke tlacitko a jedno na odoslanie, nech tam je proste tlacitko na odoslanie a jedno na prechod do formulara
dve tlacitka k jednemu formularu umiestnene na uhlopriecke? akoze wtf? :D

lapaloma > ano, ludia ktori sa ozvu ked sa im nieco nepaci su brucouni, dufam, ze si to napisal napriklad aj ucitelom a sestrickam

11kubo > riesit polohu je zbytocne, ergnomia este nikomu zivot nezachranila
04.02.2016 - 17:56:14
00
marecej tie 2 tlacitka nie su k jednemu formularu. To cervene tlacitko je na odpoved v teme, je na spodu kazdej stranky vypisu temy, nielen pod poslednou, kde je aj formular na rychlu odpoved. Ten formular ma tlacitko odoslat napravo hore (preco tam je je skor historicky dovod) a to cervene tlacitko sa da pouzit na odoslanie textu len preto, lebo sa stalo, ze sa ludia pomylili a klikli na neho a prisli o napisany text (lebo ich to hodilo rovno na cisty formular v 'editore').

Tak sa prosim nebavme o tom preco to tak je ked toto forum ma 10 rokov a vyvija sa postupne podla aktualnych poziadaviek foristov. Ak chcete 2 tlacitka pod formularom pre rychlu odpoved a zrusit to tlacitko 'Odoslat', tak dajte like tomuto prispevku. Ak nie, tak dislike. Ak to bude aspon +5 tak to spravime.
04.02.2016 - 18:23:55
04
tie 2 tlacitka nie su k jednemu formularu - to cervene tlacitko sa da pouzit na odoslanie textu
-tak su ci nie su?

Tak sa prosim nebavme o tom preco to tak je ked toto forum ma 10 rokov a vyvija sa postupne podla aktualnych poziadaviek foristov
-to je prave ten problem, potom to tu vyzera ako ked homer navrhoval auto

img.gawkerassets.com
04.02.2016 - 18:37:54
00
Ja marecejovi rozumiem. Tu je plno zbytocnych zlozitosti, ktore vadia dvom ludom a riesi sa to. To, co vadi stovkam, je nepodstatne. Len tie stovky mlcia...
04.02.2016 - 21:15:35
00
marecej, citaj, nie su k tomu istemu formularu (povodne neboli zamyslane tvorcami phpBB), je to 'hacknute' aby to cervene odoslalo tento formular, lebo sa ludia mylili. Nakolko chceme reagovat na vase podnety a brat do uvahy rozne sposoby pouzivania tohto fora, tak vznikaju rozne veci, ktore by sme normalne riesili inak (vid. asi 5 zmien aktivnych tem). Mozeme toto forum nechat ako je a nic s nim nerobit, alebo sa proste nikoho nepytat a menit veci, ale myslim si, ze je lepsie ak s vami komunikujeme a doladujeme.

jfab takisto tu mozu byt stovky, mozno tisice ludi, co s tymi vecami, co ti dvaja ludia prednesu ako problem, suhlasia. Ak sa niekto ozve a jeho podnet ma logiku, riesime to. To ze par ludi sa bude stazovat, ze sa im nieco zmenilo, je dane a zvykli sme si na to uz. A oni si tiez zvyknu, ak ta zmena mala zmysel.
04.02.2016 - 22:33:36
00
cervo nie su a povodne neboli zamyslane su dve rozne veci, tvrdit, ze tlacitko, ktore pracuje s obsahom formularu nie je k tomu formularu chce velku davku demagogie

...ak ta zmena mala zmysel
05.02.2016 - 00:09:25
00
Par ludom aktualny stav vyhovuje (CraObs, lapalko, ja atd.) a par ludi az pri nasadeni upravenej funkcionality tlacidiel zistilo, ze tu uz roky existuju dve tlacidla pre odoslanie odpovede a kazde funguje trochu inak. :) Anyway, spravil som vizual desktop aj mobil verzie toho, co povodne chcel katko a zaroven sa premenovanim tlacidiel pokusam o zrozumitelny popis ich funkcie aj pre novacikov.

Navrh ma jedno uskalie - momentalne sa tlacidlo "Odpovedat v teme" zobrazuje na kazdej strane temy, nielen na poslednej. Ak by sa premenovalo podla tohto navrhu na "Upravit pred odoslanim", tak jeho umiestnenie na ostatnych stranach temy okrem poslednej by nebolo OK, kedze na nich nie je okno pre rychlu odpoved a teda premenovane tlacidlo by tam nedavalo zmysel. Riesenim je bud ponechat moznost prispiet do temy len na jej poslednej strane (ved sa aj ocakava, ze skor ako clovek napise, tak si temu docita do konca), alebo ak ma byt moznost odpovedat na kazdej strane temy, tak nechat okno pre rychlu odpoved aj s oboma tlacidlami na kazdej strane.

Prílohy:

navrh.JPG
navrh.JPG 58.99 KiB thumb_up1thumb_down

05.02.2016 - 01:08:32
00
a co keby len na poslednej strane pribudlo na lavej strane cerveneho tlacidla druhe tlacidlo Odoslat?
05.02.2016 - 01:22:42
00
Aj to je moznost, ale to je opät nesystemove riesenie a este väcsi chaos - boli by tri tlacidla. To potom radsej len presunut tlacidlo Odoslat dolava dole a vpravo hore ho odstranit.
05.02.2016 - 01:27:28
00
no ale ked ho chce polka ludi vlavo a polka vpravo tak nech je tam aj tam, navigacia je tiez hore aj dole :)
05.02.2016 - 01:29:11
00
červené tlačidlo doteraz malo inú funkciu na poslednej a na ostatných stranách.. teraz má rovnakú s vylepšením že registruje a prenáša text napísaný v "rýchlej odpovedi" takže o tomto tlačidle a jeho funkcii by som sa už nebavil..
čo by som riešil je šedé tlačidlo "odoslať" ktoré slúži na priame odoslanie textu "rýchlej odpovede" kam ho umiestniť (aj keď mne vyhovuje presne tam kde je teraz)
05.02.2016 - 06:22:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up