smiem sa spýtať kde? ideálne aj s mapkou.
vďaka
04.02.2016 - 19:51:36
00
bez mapky - pisem na tablete
zo Selcianskeho dielu, pri Fugerrovom zahnut do prava po lukach ponad Nemce, je tam polnacka ktora sa na zaciatku klukati a nasledne pokracuje pomedzi polia a ostnacom oplotenym pasienkom a na konci je jarok a clovek vybehne na zaciatku Nemiec.
No a v hornej casti tejto cesty - tam kde sa klukati som raz vsimol vyjazdeny chodnicek krizujuci cestu, no a to bol trail, koncil v malom lome. Neviem ci je to spominany chodnik a v akom je stave, ale ked tadial jazdim, tak tam vyjazdene stopy stale su
Edit: niekde tu http://mapy.hiking.sk/?x=19.18535&y=48.77836&ref=permalink
04.02.2016 - 20:32:01
00
vďaka. snáď sa podarí niekedy v blízkej budúcnosti preskúmať
04.02.2016 - 20:54:52
00
Chlapci, už sa konečne dá v pohode jazdiť ;). Tak sucho tu už nebolo 2 mesiace. Čakáme :D
05.02.2016 - 16:02:55
00
dobra trasa je od parkoviska nad Nemcami kde sa otacaju autobusy, pokracovat cez zahradky postupne vyssie popri kamenolome a potom dole popri fugerovom a dalej ako pisal andrej25, vpodstate je to trasa Nemcianskeho behu, treba si daco vyslapat ale zjazd stoji za to :)
05.02.2016 - 17:39:55
00
Vďaka za návrhy. Niekedy zbehnem pozrieť. Ale tým "Čakám" som myslel, že čakám tu :D
05.02.2016 - 18:05:27
00
Kde som nechal bike???

Prílohy:

P1040960.JPG
P1040960.JPG 845.14 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2016 - 15:21:04
00
bol som mrknúť tie Selce, do Ľupče sa ešte len chystám. Prikladám mapku. Autori sa fakt vyhrali, je to pekná trať.

Prílohy:

trať_selce.png
trať_selce.png 1.12 MiB thumb_up0thumb_down

28.03.2016 - 19:43:44
00
vďaka za mapku. už by som aj toto rád vyskúšal, len nech sa ešte trochu oteplí, aby sa dalo ráno v pohodičke dopedálovať do BB bez rizika prechladnutia a späť menšou okľukou aj s týmito Selcami.
31.03.2016 - 22:30:26
00
Zase jeden pekný deň na biku

Prílohy:

Drsňák ja 2.png
Drsňák ja 2.png 2.87 MiB thumb_up1thumb_down

02.04.2016 - 20:43:24
00
Opakovanie je matka múdrosti

Prílohy:

Drsňák ja 4.png
Drsňák ja 4.png 3.12 MiB thumb_up0thumb_down

02.04.2016 - 21:12:34
00
Po dlhej neaktivite prišiel čas opäť niečo nahodiť. A prečo nie rovno dokončenie (predĺženie) 1. trailu a taktiež úspešné ukončenie stavby 2. Tentokrát skôr strmší technický, hoci absentujú prírodné prekážky ako skaly či korene. Nuda to však určite nie je.

Prílohy:

DSC03109.JPG
DSC03109.JPG 719.44 KiB thumb_up0thumb_down

DSC03101.png
DSC03101.png 4.93 MiB thumb_up0thumb_down

P1050343.JPG
P1050343.JPG 653.65 KiB thumb_up0thumb_down

P1050351.JPG
P1050351.JPG 715.07 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2016 - 19:45:42
02
V sobotu sa chystam pojazdit vasu tvorbu, len by ma zaujimalo ako to u vas vyzera, nakolko na FB uz mate mapku a prispevok, kde sa spomina trail 3 (Winter trail). Tak naco sa mozem tesit? Uvital by som aj neaku spoujazdu na spoznanie trailov.
19.07.2017 - 10:04:45
00
Sorry za neskorú reakciu. Už som si odvykol, že sem niekto okrem mňa prispieva. Pokiaľ je to ešte aktuálne, tak so spolujazdou nie je problém, len tento týždeň nebude nikto z nás "autorov" prítomný. Kľudne napíš aj priamo na FB stránku, nakoľko tam máme zatiaľ aktívnejšie publikum, čiže správu zaregistrujem a zareagujem na ňu rýchlejšie. Pokúsim sa však to tu prezerať častejšie, aby som už neprepásol takúto príležitosť pojazdiť si s niekým novým a zjednodušiť spoznávanie našej skromnej tvorby.

Priamo k trailom a ich stavu:

1 (Old school): Hravý, ľahký FR trailík s nejakými skokmi bez dopadov, maličkými dvojáčikmi (dosť poddimenzovanými, čiže doletieť nie je najmenší problém), dropmi, klopkami - všetko s obtiažnosťou prislúchajúcou faktu, že bol postavený ako prvý v čase, keď sme aj my len začínali, hoci jeho stavba bola dosť natiahnutá, takže niektoré jeho novšie prvky sú o malý kus náročnejšie, stále však jednoduché.
STAV: Pravidelne jazdený a udržiavaný - málokedy je viac ako 3 dni bez jazdenia (a tým pádom aj kontroly) niekým z nás

2 (Statera): Trochu náročnejší "hrá sa na DH" trail. Bohužiaľ sme nemali k dispozícii prírodné prekážky ako skaly či korene, takže k DH trail približuje najmä jeho spád. Ten je citeľný najmä v prvej časti, pre ktorú sú charakteristické najmä 2 strminky, kvôli absencii koreňov a skál však pomerne jednoduché (za sucha). V spodnej pasáži sú potom 2 oproti prvému trailu o niečo väčšie skoky, ale treba pár metrov pošlapať do mierneho kopca. Trail je aj na naše pomery dosť krátky, ale minimálne za tú 1 jazdu na koštovku stojí.
STAV: Jazdený trochu pomenej, deň údržby by mu prospel - nejaké napadané konáre, klopky sú trochu rozbité pravdepodobne od zveriny, prístupový výšlapík začína zarastať - napriek tomu zjazdný, hoci práve na tomto traili by sa terénuznalý spolujazdec mohol hodiť

3 (Winter trail): Obtiažnosťou podobný prvému, ak nie ľahší. Tento trail bol pôvodne určený širšiemu spektru bikerov, no potom sa tam vplietlo pár prvkov, ktoré ho ukladajú zhruba na úroveň jednotky. Je trochu natiahnutý, napriek tomu sa na ňom dá fajne vyhrať. Horná časť sa najviac približuje k ľahučkému FR s nejakými malými skokmi, klopkami a rôznymi srandami zakomponovanými do prírodou vymodelovaného terénu. Stredná časť si zachováva podobný charakter, len pribúdajú hluché pasáže, kde sme si nechávali priestor na prekážky, ktoré tu budú, keď bude táto časť zdielaná s ďalším trailom. Okrem toho v spodnej časti tejto sekcie ako aj v celej spodnej sekcii sme chceli nechať vyniknúť prírodný terén, a preto sme tam už okrem čistenia nezasahovali.
STAV: Nedávno dokončený, tým pádom nemal veľmi čas na nejaké pokazenie sa, okrem toho pomerne pravidelne jazdený.

Vďaka za príspevok a ak už si bol pojazdiť (toto platí pre všatkých, čo si toto prečítajú), tak kľudne napíš najeké nápady na zlepšenie, či akýkoľvek názor. Ak nie, tak to ešte môžme skúsiť dohodnúť. Budem sa snažiť sem chodiť častejšie, ale kľudne nám napíš aj na FB, ako som už spomínal vyššie. A ešte raz sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď.
23.07.2017 - 23:20:04
00
keyboard_arrow_up