Zdravím,

Chcel by som sa vás primárne opýtať na váš názor na tieto dva bicykle.
Je mi jasné, že konštrukčne sú trochu inde, ale ide mi aj o porovnanie cena/výkon, názor, že ktorý sa vám viac pozdáva. Prípadne či sú dobre nacenené vzhľadom na použité komponenty.

Čo som si ja na všimol tak také väčšie rozdiely sú v tom, že Swag má lepšiu vidlu (resp minimálne drahšiu), vyššie zdvihy, rám z pevnejšieho materiálu. Rawer má na oplátku DebonAir upgrade na tlmiči a teleskopku. Tieto 2 veci by sa dali časom v prípade potreby aj dokúpiť a vymeniť myslím si, že jednoduchšie než vidla. To by som tiež uvažoval najmä nad tým DebonAir, avšak neviem ani ako je to s jeho dostupnosťou u nás, či to vedia predajcovia objednať aj keď to nemajú v ponuke, a vôbec či je to hodné tých peňazí.

Pridávam odkazy na oba bicykle:

http://www.ctm.sk/model/full/rawer-pro/matna-cierna-zlta/

http://www.kellysbike.com/SK/bicykle-2016/horske/celoodpruzene/enduro/swag-30#.VrTYuVm7cUF

Zatial dík za prípadne odpovede :)
05.02.2016 - 18:18:36
00
swag je enduro, rawer je trail bajk, tak si najprv rozmysli co chces jazdit a podla toho vyberaj :)
05.02.2016 - 19:01:47
02
Sám už asi mesiac hľadám bicykel. V prvom rade treba vedieť čo od toho bicykle človek chce. Napríklad ja hľadám niečo, s čím sa dá vyšliapať na kopec, ale priorita je na zjazd dole kopcom. Čiže enduro, ako daný kellys swag 30. Rawer by mal byť efektívnejší smerom do kopca, ale menej zábavný smerom z kopca. K tomu napovedá fakt, že sú v rovnakej cenovej kategórii, ale majú iné zdvihy a geometriu.
Zaujímavá vec čo som si všimol na tom swagu je, že tu vidlicu má aj drahší swag 50. Je to však úplne nový model vidlice, poriadne recenzie som zatiaľ nenašiel.
Teleskopické sedlovky sa pohybujú v stovkách euro, takže sa človek musí pýtať kde či je ten swag nadhodnotený, alebo kde sa pri raweri šetrilo.
05.02.2016 - 19:14:09
00
kto ti povedal ze rawer bude menej zabavny dole kopcom, rawer bude ovela hravejsi a obratnejsi v technickych zjazdoch
05.02.2016 - 19:27:38
00
dobi235 napísal:
swag je enduro, rawer je trail bajk, tak si najprv rozmysli co chces jazdit a podla toho vyberaj :)


No to je mi jasné, len mi nieje úplne jasný rozdiel medzi týmito dvoma kategóriami. Na nete (kde inde že? :) ) že pojem "enduro" v cyklistike je skôr marketing, tak aj preto som nahodil takéto 2, aj keď sú tam markantné rozdiely.
Popravde som už dlhšiu dobu pokukával po tom Raweri. Kellys mi udrel do oka len nedávno, aj kôly lepšej vidlici i keď s absenciou teleskopky, ktorá i keď robí jazdu pohodlnejšou, ale neviem či to za tie strašné peniaze stojí a nebolo by lepšie radšej nahodiť lepšiu vidlu.

Osobne ma inak po pravde viac bavia trošku technickejšie zjazdy než len rutenie sa hlava-nehlava dolu kopcom, i keď ani to nieje nuda :)
05.02.2016 - 19:59:29
00
enduro bajky maju vyssie zdvihy 150-160mm polozenejsi hlavovy uhol.. trail bajky maju vacsinou 130-140mm..u ctm si porovnaj rawer (trail) a scroll (enduro) ...pokial mas v plane robit dlhe vylety na bajku tak by som siel do rawera, hore kopcom to urcite bude lepsie
05.02.2016 - 20:08:53
00
Enduro je športová disciplína. Tie bicykle sú k nej upravené tak ako sú XC, či downhill upravené k svojim športovým disciplínam. :)
Pri endure sa ide do kopca, ale nie na čas, len to treba zvládnuť do určitého limitu a z kopca sa ide downhill štýlom na čas.
05.02.2016 - 20:18:35
00
prihodím na rozmýšľanie , mam na predajni vo výpredaji Lapierre Zesry 427 r.v. 2015 (nejedna sa o verziu s E:i tlmičom) v cene 1900€ vel. L.
05.02.2016 - 21:09:41
00
dobi235 napísal:
enduro bajky maju vyssie zdvihy 150-160mm polozenejsi hlavovy uhol.. trail bajky maju vacsinou 130-140mm..u ctm si porovnaj rawer (trail) a scroll (enduro) ...pokial mas v plane robit dlhe vylety na bajku tak by som siel do rawera, hore kopcom to urcite bude lepsie


No veď toto, chodievam aj terén kde býva aj dosť stúpania. Mňa tam najviac zarazila tá teleskopka, pri tejto cenovej kategórii mi príde lepšie zainvestovať do kvalitnejších dielov, napr za rozdiel v cene hodiť lepšiu vidlu jak som písal. Možno sa ale mýlim a ak sa rozhodnem pre tento model sa mi tá sedlovka zapáči. :^)
06.02.2016 - 15:03:17
00
ale porovnavas ine kategorie bajkov.. porovnaj ten swag 30 so scroll comp, ma rovnaku vidlu aj tlmic, o nieco horsie komponenty (+teleskop. sedlovka) a stoji o 200€ viac ako ten swag
06.02.2016 - 15:39:45
00
Čo som čítal a počul, tak ten swag do kopca vôbec nejde zle. Verím tomu, že si užiješ na ktoromkoľvek z daných bikov. :)
Ja ešte čakám pár týždňov na peniaze a potom kúpim prvé na čo mi oči padnú. Môžno skončím s DH, alebo fatbikom a zistím ako ma to neskutočne baví. ;)
06.02.2016 - 16:14:57
00
mozno s DH a mozno s fatbikom... that escalated quickly.. :D
06.02.2016 - 16:44:26
02
Kupil som minuly rok Rawer ako 2.nahradny bike. Velmi pozitivne ma prekvapil. Ale musim trochu aj hejtovat. CTM na tento rok spravilo podla mna nekorektnu zmenu sedlovej trubky v dosledku zbytocnej zmeny geometrie a zrejme aj jednoduchsej a teda lacnejsej vyroby. Obrazok prikladam.
Inac moj Rawer je na predaj, nakolko uz nepotrebujem 2 biky.
http://simecek.mtbiker.sk/bike

Prílohy:

rawer 2015_2016_sedlova.jpg
rawer 2015_2016_sedlova.jpg 44.96 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2016 - 17:01:46
00
CTM v tomto nema ziaden know how. Zmenu spravil sam od seba vyrobca ramu a CTM dostalo co dostalo. Zmena je robena z dovodu ceny.
07.02.2016 - 17:26:19
00
ctm sice kupuje ramy od astro frames ale pokial viem tak ctm s nimi riesi nejake upravy geo a pod..
07.02.2016 - 18:30:04
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up