rox to ma dobre. endomondo tiez. rox mozes pouzit aj do auta, na motorku atd a bude ti to merat rychlost, co je v zasade super. to ti endomondo neumozni. docela by ma zaujimalo co urobi endomondo ked si das na Harmonii kavu, sadnes na to a ides dole 70 km/h. ako to vyhodnoti... lebo nechapem celkom preco/ako to endomondo vyhodnotilo ze si isiel vlakom a nie bajkom po kolajniciach. aby sa ti nestalo niekedy ze pojdes popri trati alebod dialnici a on to vyhodnoti ze si isiel na privese :)
mimochodom strava to robi rovnako ako ROX. https://www.strava.com/activities/345902610
18.09.2015 - 08:38:45
00
Nechapeme sa asi. ROX 10 bol pocas jazdy vlakom UPLNE VYPNUTY, preto nemal dovod zaznamenavat trasu a ziadne ine udaje. Endomondo bolo v rezime PAUZA a jazdu vlakom nezaznamenalo. Podla ROX 10 som presiel na bajku cca 26 km (zaratana aj cesta vlakom), podla Endomonda cca 7 km, co je spravny udaj, ktory som stravil na bajku. Pri ROX 10 je priemerna rychlost cca 52 km/h a max. cca 34 km/h, co nema ziadnu logiku.
18.09.2015 - 08:55:32
00
podla mna keby si sigmu stopol a vypol. a po vystupeni z vlaku zapol tak by to ukazala ako endomodo
18.09.2015 - 08:59:44
00
Sigmu som pred nastupenim do vlaku stopol a vypol a po vystupeni z vlaku zapol a stlacil start. Navyse mam nastavene automaticke vypnutie na 5 min., takze keby som ju aj zabudol vypnut (co sa nestalo), vypla by sa sama. Navyse predsa vidim, ze ci sa na displeji nieco zobrazuje alebo nie ;-) Spravilo to nejaku haluz. Ak pojdem najblizsie vlakom, tak to vyskusam.
18.09.2015 - 09:16:47
00
ale stopol si a ulozil si ? asi nie. ty si iba stopol trening a vypal ROX. ale kebysi cestoval na druhy den tak on ti to zarata do toho prveho. toto je sprosta vlastnost sigmy ktoru som reportoval asi pred 2 rokmi a odpisali mi ze to oni tak maju zamerne ze ak ides na nejaky MTB vyjazd a prespis niekde na chate a pokracujes na druhy den ze ti to rata ako jeden vyjazd. samozrejme ze je to zo statistickeho hladiska cista hovadina a ja osobne nevidim v tom ziaden prinos ze to takto robia. po kazdom treningu treba dat teda save and reset a treba si dat pozor pred kazdym treningom ci nie je uz nahodou spusteny trening nejaky dalsi ktory je iba stopnuty. takze aj pred kazdou jazdou presitotu save+reset. cista hovadina ale musime s tym zit
pre sigmu je to jeden trening a podla toho sa stym aj vysporiadava. presiel si nejaky cas a objavil si sa niekde inde tak ti to zaratal do treningu. ak by si zostal na mieste tak ti to tu rychlost nezmeni lebo to maju zrejme osetrene ze ak je zmena pozicie 0 tak nezarata ti ten cas do vyslednej priemernej rychlosti aj ked do casu jazdy ti to zrejme zarata
18.09.2015 - 13:11:52
01
Trening som neulozil, iba som ho pauzol a Sigmu vypol, vyjazd som neukladal, lebo som ho chcel mat ako jeden celok. Trening som ulozil az doma. Nepredpokladal som, ze to Sigma ulozi takto, skusim nabuduce vypnut GPS, ako mi tu uz bolo poradene a uvidim, co sa bude diat. V pripade s chatou a prenocovanim, ktory spominas, ulozil by som si kazdy den zvlast, nenapadlo by mi ukladat si prejdene trasy ako jeden celok. Presne ako pises, nevidim v tom ziadny prinos, pri viacdnovom treningu ulozenom ako celok by podla mna pravdepodobne vznikol zmatok s datami. Ukladam si trening vzdy, ked zastavim pred bytovkou a potom ho nahram do Datacentra. Zatial sa mi este nestalo, ze by mi bezal nejaky trening subezne s inym. Jedine, co pred treningom urobim je, ze skalibrujem nadmorsku vysku, stlacim start a idem. Pokial som Sigmu pauzol a presunul som sa inde (hoci aj teleportom), nema mi preco zaznamenavat udaje. Zo Sigmy mi odpisali, ze to urcite robit nema. Este im poslem log, ci budu z neho mudrejsi.
Endomondo funguje spravne, pocas pauzy udaje nezaznamenava, pri presune pocas pauzy urobi na mape iba rovnu ciaru medzi bodom pauznutia a bodom dalsieho zapnutia. Co si dal priklad s tou kavou, tak Endomondo funguje rovnako ako ROX. Mam to nastavene auto start/stop, takze pocas pauzy na kave sa nic nezaznamenava a ked sa pohnes, udaje sa znovu nahravaju. Endomondo nevie detegovat dopravny prostriedok, presuval som sa vlakom ;) Endomondo Ti vie rovnako robit zaznam autom aj na motorke, hoci tam taky rezim nie je. Ulozi Ti trasu, priemernu rychlost, max. rychlost, nastupane a naklesane metre a zrejme aj tep, ktory bude ale uplna hlupost :)
18.09.2015 - 13:41:43
00
nejde mi aktivovať data centre ! Vie mi niekto poradiť?
08.01.2016 - 15:47:08
00
Ahoj, aj ja poprosim jednu radu...Ikonka GPS blika, teda v nastaveniach je GPS ON, ale nenachadza ziaden satelit.. Nezaznamenava mapu...Nejde mi to od restartu Sigmy.. Co som tam doserinkal?? DAkujem....
14.02.2016 - 13:43:11
00
neviete niekto ako sa da rozobrat toto cudo? nieco mi v nej zacalo hrkat
30.03.2016 - 16:51:59
00
Predpokladám, že v domácich podmienkach sa dá rozobrať len raz. :-(
30.03.2016 - 17:12:25
00
prosim o radu. mam stary tachometer CM 8.2, ku ktoremu mam snimac rychlosti, snimac kadencie a hrudny pas. na MTB bike som dokupil drziak a snimac rychlosti. vsetky tieto snimace maju technologiu ANT+
chcem si zaobstarat novy tachometer, lebo prestala fungovat kadencia a tlacitka sa uz velmi zle stlacaju, nereaguju a chcem si tiez robit aj statistiku na PC, grafy, chcem poznat vysku a proste vyhodnocovat tieto udaje...

chcel by som ROX 10, tu lacnejsiu alternativu bez snimacov s tym, ze pouzijem moje snimace znacky CM. pojde to? uz by som len dokupil druhy drziak na bike a mozem pouzivat ROX 10 na oboch bicykloch a za relativne malo penazi.. mozem to takto spravit? na slovenskom znamom eshope ho predavaju za 143 EUR. je to dobra cena? alebo mi dajte link, ak je za lepsiu cenu :-)
10.04.2016 - 00:56:36
00
Pokial maju ANT+ ako pises fungovat budu tak isto funguje na ANT+ aj snimac tepu a watov
10.04.2016 - 07:41:18
00
Pozri tu: https://www.thisisant.com/
10.04.2016 - 15:10:13
00
nic som nepozeral, nezistoval a riskol som to. vsetky snimace funguju od inej znacky takze spokojnost. len mi dnes troska skakala rychlost, to som zrovna prechadzal okolo vedenia vysokeho napatia ale to rusi asi vsetky tachometre a snimace a nie len ROX 10. a este sa mi nepaci ked v stupani mi ukazuje sklon naprikad 8% a ked sa cesta dost vyrovna tipnem tak na 3% sigma stale ukazuje 8% a to este dost dlhy cas (interval zaznamu 1s) sklon v % je ozaj len tak aby sa nepovedalo, asi to neukazuje presne. tachometrik ale naparadu odporucam :-)
23.04.2016 - 20:56:21
00
a mas to na isto nastavene po 1s? ja mam po 2s a ukazuje mi to celkom ok. ale jazdis tak moc rychlo ze nestiha reagovat :D co sa tyka rychlosti tak ci tak vysledny zaznam sa potom preratava podla gps dlzka a prejdeny cas. ja som to tu uz pisal ked som mal nastaveny iny priemer kolesa ako v skutocnosti v tachometri tak mi napr ukazalo ze priemernu rychlost som mal 25 ale po nahrati tras sa priemerna rychlost uz menila
24.04.2016 - 09:34:05
00
keyboard_arrow_up