Mate tu niekto tento kompijuter? ja s nim mam taky problem ze mi ukazuje divno sklon kopca dnes som isiel kopec kde bolo max stupanie 25% a on mi ukazuje najviac 14% a nezdaju sa mi ani vyskove metre v navode strana 19 je pisane 3moznosti kalibracie ja som zadal domacu vysku ostatne 2 som neprisiel nato ako ich spustit vedel by mi s tym niekto pomoct?
19.07.2014 - 17:15:30
00
Mám taký istý computer. Kalibrujem tiež väčšinou podľa domácej výšky. Ak som niekde mimo, kalibrujem manuálne podľa výšky daného miesta, ktorú si zistím v telefóne pomocou programu Locus.

Si si istý, že ten kopec, čo si išiel, má 25%. Ja ledva-ledva vyšlapem 22%-ný kopec s prevodom 20/36. Po chvíli mám tepovú maximálku. Vyznač nejak ten kopec na mape a ja ti poviem, aký má sklon. Možno je všetko inak, ako si si doteraz myslel.
19.07.2014 - 17:42:52
00
no ja som tiez fucal ako prasa a aj som ho potlacil :D maximane stupanie je na nom 25,3% ale to je len kusok priemer niekde okolo 10-12% snad to pojde tu cca 45,4-ty km

Tu vysku mas nastavenu len v prvom ci vo vsetkych 3? tomu nejak nerozumiem lebo potvrdit sa neda zidane s ktoreho to ma brat
19.07.2014 - 18:18:32
00
Nedá sa z tej Stravy stiahnuť GPX (asi to máš zakázané), ale to nevyzerá na prvý pohľad zďaleka na 25% (viď obrázok). 25% je už zjazdovka. Daj GPX do prílohy, exportni ho priamo zo Sigma Data Center. Nech si doň môžem dať doplniť výškové SRTM dáta a urobiť výškový graf vrátane priebehu sklonu.

Čo sa týka kalibrácie. Ja mám cez SETTINGS---ALTITUDE nastavené tri rôzne HOME ALTITUDE. Doma, na chate a u mamy. To sú tri miesta odkiaľ najčastejšie vychádzam. Pred výjazdom príslušnú HOME ALTITUDE vyberiem na kalibráciu.

Computer máš v móde TRAINING. Stisnutím horných dvoch tlačidiel naraz sa dostaneš do SHORT MENU. Vyberieš ALTITUDE a zadáš tú HOME ALTITUDE, ktorú chceš použiť.

Ak si na neznámom mieste, zistíš si jeho výšku (smartphone). V menu ALTITUDE si vyberieš MANUAL CALIBRATION a zadáš danú výšku.

Toť vsjo.

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 127.82 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2014 - 21:29:18
00
Ono keby ides s tou palickou na tom obrazku este dalej na 45,4 km tak tam to naskoci je to v jednom jedinom mieste na trase je aj cedula s 22% a tak isto mi to potvrdili aj co isli so mnou garmin ukazoval viac mne max 14

Prílohy:

2014_07_19__11_45_MoravaCervenyKamenVrsatec.gpx [34.69 KiB] Zobraziť na mape

20.07.2014 - 10:28:22
00
V prílohe sú dva obrázky.

..... original_vysky - je to graf sklonu trasy vychádzajúci z gps údajov zaznamenaných ROX 10.
..... doplnene_vysky_SRTM - je to graf vychádzajúci z toho istého súboru GPX, do ktorého som doplnil výškové SRTM údaje (údaje namerané družicami NASA).

Prílohy:

original_vysky.png
original_vysky.png 226.18 KiB thumb_up0thumb_down

doplnene_vysky_SRTM.png
doplnene_vysky_SRTM.png 250.56 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2014 - 21:58:51
00
Ešte jeden postreh: Problém môže byť v tom, že veľmi riedko zaznamenávaš body trasy. Zatiaľ čo u teba na 64,4 km-ovej trase je zaznamenaných 548 bodov, u mňa dokonca na kratšej 39,7 km-ovej trase je to 5463 bodov. To sú rádové rozdiely. Ja mám nastavené zaznamenávanie každé 2 sekundy. U teba odhadujem, že máš nastavené na každých 30 sekúnd, alebo podobne. Potom sa ti pri krátkom, ale prudkom stúpaní môže stať, že chýbajú údaje pre presný výpočet a algoritmus výpočtu to vyhodnotí ako vyhodnotí.
21.07.2014 - 09:28:29
00
uz som to prehodil na 2 sekundy mal som nastavenych 10s uvidim ci nastane zlepsie dik za rady ked odskusam dam vediet
21.07.2014 - 19:17:02
00
Mne to skôr vychádzalo, že si mal nastavené na 30 s.

Ak by to boli 10-sekundové intervaly, tak to pri 548 zaznamenaných bodoch dáva 5480 s, čo je cca 1 hodina a 30 minút a priemerná rýchlosť cca 42 km/hod.
Pri 30-sekundových intervaloch by to vyšlo trikrát viac a priemerná rýchlosť by bola cca 14 km/hod, čo je reálnejšie.
22.07.2014 - 09:09:34
00
Od výroby je tuším nastavených 5s to som prehodil na 10s a včera som to pozeral a bolo tam 10s dal som na tie 2s najmenšia bolo 1s. Nemám teraz ako pozrieť tie body ale pokiaľ ich bolo 548 odpovedá to ze to robilo každých cca 17,5s čo by bolo keby mám nastavených cca 20s ešte sa v tom doma pohrabem
22.07.2014 - 09:45:42
00
Zdravim, kupil som ROX10 a dnes som to aj vyskusal. Udaje som nahral aj na strava.com. Pozrel som si dva segmenty, jeden kde som slapal 4 min, druhy kde cca 15 min. V oboch pripadoch mi vyratalo priemerny vykon asi o 20-25% nizsi, ako by mal byt uz len z hladiska prekonavania gravitacie (napr. namerane 200 W vs. moj vypocet 250 W), na ostatne sily kaslat, bolo to do kopca. Mam tam nastavenu spravnu hmotnost svoju aj bajku. Ma niekto podobnu skusenost, je ten algoritmus vypoctu taky biedny, alebo mam hladat niekde zakopaneho pas este? Pre porovnanie vykonu som zvolil toto: http://www.gribble.org/cycling/power_v_speed.html. Vdaka za info.
22.08.2014 - 00:39:32
00
Používaš nejaký power meter či len ten výpočet? Pokiaľ výpočet ten je len orientačný je to písané aj v manuály tak isto to neberie do úvahy silu vetra mal by si mať aj pulz meter a správne nastavený max tep a tiež si nastav to zapisovanie na 2s čo bolo spomínane vyššie spresní to o dosť
22.08.2014 - 05:34:32
00
Ako pisem vyssie, ano vypocet, a porovnavam vykon na kopci kde ma vietor nezaujima. Iba na vynesenie mojej vlastnej vahy plus bajku potrebujem vyssi vykon ako ten co mi vyplula sigma, takze tu nejde o chybu ako napr. straty trenim alebo zanedbany vietor, co pocita mne nie je orientacny vypocet, ale uplna blbost. Zapisovanie mam nastavene na kazdu sek....
22.08.2014 - 08:53:40
00
tak dnes som to pozeral a rata to nejak divno vzdy mi vide o cca 50w menej vypocitane sigmou
23.08.2014 - 13:36:21
00
Zdravim, kupil som ROX10 a dnes som to aj vyskusal. Udaje som nahral aj na strava.com. Pozrel som si dva segmenty, jeden kde som slapal 4 min, druhy kde cca 15 min. V oboch pripadoch mi vyratalo priemerny vykon asi o 20-25% nizsi, ako by mal byt uz len z hladiska prekonavania gravitacie (napr. namerane 200 W vs. moj vypocet 250 W), na ostatne sily kaslat, bolo to do kopca. Mam tam nastavenu spravnu hmotnost svoju aj bajku. Ma niekto podobnu skusenost, je ten algoritmus vypoctu taky biedny, alebo mam hladat niekde zakopaneho pas este? Pre porovnanie vykonu som zvolil toto: http://www.gribble.org/cycling/power_v_speed.html. Vdaka za info.

on to rata z toho ake si zadal hodnoty a ako rychlo ides a ako sa ti meni nadmorska vyska takze ak si pred startom z domu nenastavil dobre nadmorsku vysku alebo si isiel a po ceste sa rapidne zmenil tlak tak ti to mohlo ratat vysku resp aktualny sklon kopca zle.
k dalsim chybam pri tych vypoctoch dochadza ked mas nastavene dlhe vzorkovanie pretoze ak ti urobi zaznam len kazdych X sekund tak medzi dvomi meraniami mohla nastat taka zmena ktoru zrovna vyskomer nezaznamenal.
k dalsim chybam by este mohlo dochadzat pri tazkych prevodoch ale toto neviem na isto ale ked netocis pedalmi tak ti vzdy pise nulu takze ak by si isiel 80km/h na 5 otackach tak mam obavu ze by to tiez neratalo dobre

ono to je ale v zasade jedno ked si to budes porovnavat sam so sebou tak to staci na porovnavanie ci si sa zlepsil. na trenovanie sa to ale nehodi lebo ked ty ides 200w tak on ti moze zrovna ukazovat 160 lebo ides proti vetru alebo do mierneho kopca ktory on nezaznamena alebo nezaznamenava dobre. pri kopcoch 2 stupnovych kym zaznamena zmenu vysky o 1 meter tak ti ukazuje ze ides po rovine takze ti rata mensie watty

ak to chces pouzivat na nejaky trening ako keby s wattmetrom tak idealne by bolo ist sa dat odmerat a tam by si si nejako vedel porovnat ze ako velmi je to realne. inak to ber cisto ako statisticky udaj k treningu a vobec sa tym neriad na rovinach a malych stupaniach. podla mna v kopcoch 6 a viac stupnov to je dost podobne realite.
23.08.2014 - 22:39:59
00
keyboard_arrow_up