Pri nosicoch na piate dvere hrozi okrem problemov s pretazenim dvernych pantov co spomenul delarosa aj problem poskodenia laku na hranach piatych dveri kde sa upinaju istiace / napinacie popruhy a tiez na miestach, kde sa nosic o lak opiera (otrasy na dlhej ceste urobia svoje).

A potom je tu este jeden problem a ten je podla mna najzasadnejsi - zakrytie svetiel a EC vozidla. Za to policajti mozu lahko dat pokutu a hned je potom cena zahradky na strechu (ktora je vyuzitelna aj na stresny box na lyzovacku a pod.) uplne prijatelna investicia. Radsej dam par desiatok € za zahradku, akoby som ich venoval policajtom a nic by som tym nevyriesil, kedze by zostal problem co s nosicom, ktory to zakryva a dalsia hroziaca pokuta. Nie je to problem pri kazdom nosici na piate dvere, ale je to casty problem. Takze treba si ho po nakupe cez e-shop vyskusat a do 14 dni vratit ak to bajky zakryvaju.

Ad tazne - cena tazneho zariadenia nie je najnizsia, treba stracat cas este aj so zapisom do TP na DI a aj nosice na tazne su drahsie, takze ak tazne nema byt vyuzite na nic ine, tak je fakt na zvazenie ci sa to oplati kvoli trom pouzitiam za rok.
10.02.2016 - 12:58:59
00
Používate niekto Menabo nosiče na ťažné zariadnie? Nemám toľko prachov na drahšie značky ako Thule. Ale tých 150-200 by som investoval, Majú aj nejaké novinky ako napr. toto:
http://www.autorelax.sk/zbozi/nosic-bicyklov-na-tazne-zariadenie-menabo-naos-rapid.html
Chcem to len na vozenie po Slovensku. Na maratóny a pod. Doteraz som vozil v aute, ale takto si nemôžeme celá rodina spraviť výlet :)

Ťažné mám od kúpy auta, takže stačí mi len nosič a ŠPZtka...
13.02.2016 - 14:26:16
00
Hazard Ja mám ten Menabo Winny na 3 bicykle.
Oproti vykladaniu bajkov na strechu (mám iba 164 cm) si veľmi pochvaľujem.
Super rýchle je aj to upnutie na guľu pákou.
Jediné čo je trocha nedotiahnuté do dokonalosti, sú tie ramená na upnutie bajkov. Keď stále prepravuješ tie isté family bajky a netreba to predstavovať, tak je OK. Ale ak raz za čas ideš na nejakú jazdu s inými bicyklami s kamošmi napríklad, tak je nutné na tom oblúku tie ramená celé poprestavovať.
Dal som si k tomu urobiť aj tretie EČV, aby som nemusel prekladať.
13.02.2016 - 17:10:12
00
Tretie EČV je nutnosť!
13.02.2016 - 17:11:40
00
tak tak ecv nemozes prekladat!
13.02.2016 - 17:13:58
00
matko001, birkovnik nechcem sa hádať ale: Zákon o cestnej premávke § 123, bod 17: "(17) Evidenčné číslo musí byť vždy dobre čitateľné. Ak je vozidlo vybavené spájacím zariadením, ktoré bez zapojenia prípojného vozidla do jazdnej súpravy znemožňuje riadnu čitateľnosť evidenčného čísla, musí byť toto spájacie zariadenie demontované. Ak je vozidlo vybavené schváleným nosičom bicykla, ktorý znemožňuje riadnu čitateľnosť evidenčného čísla, musí byť tabuľka s evidenčným číslom premiestnená na predpísané miesto na nosiči bicykla vrátane predpísaného osvetlenia."

Preberalo sa to na viacerých miestach na fóre, aj v súviciacej téme Nosič bicyklov na ťažné zariadenie.

Ale je pravda, že odkedy som opustil strešný nosič a kúpil nosič na ťažné + 3. EČV, tak toto nesledujem, že či je alebo nie je povolené prekladať EČV a mohlo dôjsť k zmene ;) ...
13.02.2016 - 18:02:04
00
Ja som to skôr myslel tak, že sa nikomu nebude chcieť dlhodobo čarovať so značkami a prehadzovať ich hore dole. Pár krát som išiel so značkou iba na nosiči a ani mi nenapadlo, že by mohol byť problém
13.02.2016 - 19:00:04
00
Jáj, tak to som ťa teda nepochopil hlavne po birkovnikovom príspevku :D. To je pravda, bola by to pekná otrava to prekladanie...
13.02.2016 - 19:13:45
00
Skopirujem aj sem svoj prispevok z podobnej temy:
Mam jeden postreh ohladom kombinacie Thule Wingbar ako zakladny nosic a 2x Thule ProRide 591 na biky. Dnes som si ich kupil a zaskocilo ma, ze ked ich chcem upevnit do t-drazky, tak si musim nastrihat difuzny gumeny pasik a nastrkat ich do prazdnych miest v t-drazke. Chcem sa opytat, ako ste to riesili vy ostatni, co mate rovnaku kombinaciu. Ved, ked budem na streche vozit kombinacie 1x proride, 2x proride, iba zakladny nosic alebo nieco ine v buducnosti (truhla, lyze), tak budem mat ten difuzny pasik, taky nasekany ako 1000-ky puzzle.

Tento nemily fakt ohladom t-drazky a sekania difuzneho pasika sa na kazdom videu na youtube samozrejme sikovne prestrihne :-)
15.02.2016 - 23:34:43
00
Máte niekto skúsenosti s Thule Proride (alebo niečím podobným) a karbonovým rámom? Čítal som dosť odlišné názory ale celkový dojem mám, že treba doťahovať s mierou a malo by to byť ok.
16.02.2016 - 07:57:42
00
Netreba sa toho vôbec báť. Viezol som bike v proride viackrát (osobne ho nevlastním ale má ho kamoš) a nie je tam nič také, čo by ten karbónový rám mohlo poškodiť.
16.02.2016 - 08:09:01
00
Tiež vozím karboňák nejaký ten rok v ProRide. Doťahujem normálne, nie vyslovene nasilu, no ani nie nejako slabo.
16.02.2016 - 08:42:36
00
danciwo napísal:
Skopirujem aj sem svoj prispevok z podobnej temy:
Mam jeden postreh ohladom kombinacie Thule Wingbar ako zakladny nosic a 2x Thule ProRide 591 na biky. Dnes som si ich kupil a zaskocilo ma, ze ked ich chcem upevnit do t-drazky, tak si musim nastrihat difuzny gumeny pasik a nastrkat ich do prazdnych miest v t-drazke.


Neviem, čo je difúzny pásik, ale ak tá guma v drážke,. tak tú tam jednoducho nemám. Keď mám na streche nosič bicykla, tak sú "difúzne pásiky" hodene niekde pod podlahou kufra :-) .
20.02.2016 - 09:54:40
00
Presne tak, ten pás zakrýva drážku keď na nosiči nie je nič namontované aby sa znížil aerodynamický hluk - čo je už po montáži bike irelevantné. Ale hlavne slúži na to aby si tam v zime dokázal dostať nosič na lyže bez použitia teplovzdušnej pištole po tom, čo tam cez noc zamrzne sneh...
20.02.2016 - 13:26:23
00
Nuž, pravdupovediac, nosič na bajky mám na streche v kuse tak 10 mesiacov v roku :-) a na lyže nepoužívam špecialny nosič, ale ich viažem priamo k priečnikom, tak mi takéto skúsenosti akosi chýbajú :-) Doteraz som mal za to, že účelom toho "difúzneho pásika" je najmä ochrana prípadných poškoditeľných vecí, keď ich prepravujem na streche, než zabránenie aerodynamického hluku... prinajmenšom na mojom aute je úúplne jedno, či tam nejaký pásik mám alebo nemám, hučí to rovnako :-)
20.02.2016 - 14:58:32
00
keyboard_arrow_up