a jako to mozem odmerat?


vsak si precitaj tu temu http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... kteristiky
01.09.2007 - 18:05:07
00
ok :oops:
03.09.2007 - 17:51:34
00
milujem take reci, ze "nejaky suntour predsa nemoze byt lepsi nez ROCK SHOX TORA !"....ten epicon je upraveny, a verim tomu, ze lepsi bude :)


Epicon moze byt lepsi po tuningu ako tora. Uz ste skusali tuneneho epicona ze pisete ze je horsi?
13.11.2007 - 17:44:15
00
milujem take reci, ze "nejaky suntour predsa nemoze byt lepsi nez ROCK SHOX TORA !"....ten epicon je upraveny, a verim tomu, ze lepsi bude :)

Epicon moze byt lepsi po tuningu ako tora. Uz ste skusali tuneneho epicona ze pisete ze je horsi?

toto je dvojzmyselne položená otázka, tak si neviem vybrať podstatu na ktorú reaguješ.
Dedukujem, že si mal v ruke Epicona a vieš ako chodí v porovnaní s Torou. Ak som vydedukoval správne, tak potom zbytočne reaguješ na Billesa nakolko ten upraveného Epicona vlastní, vie ako chodí a tomto príspevku sa ho dokonca zastáva (vtedy ho ešte nemal).
Neviem či ho dokáže porovnať (Billes) aj s Torou ..... ale zodpovedne ti viem povedať, že ano Epicon chodí lepšie ako Tora ..... aj ako ... nejdem otvárať pandorinu skrínku :roll:
14.11.2007 - 08:40:16
00
foxka skrinka otvorená :D
14.11.2007 - 12:13:37
00
foxka skrinka otvorená :D


:lol: pozorný :lol: .... áno k dokonalosti má obrovské rezervy .... hovorím o chode a nie o technickom spracovaní, ktoré patrí medzi špičku.
Nechcem to tu zbytočne rozvíjať, lebo by poniektorí (hlavne mladšie ročníky s minimálnimi znalostami v odpružení) mohli mať zvrátene predstavy .....
14.11.2007 - 12:25:52
00
pokial nebudú mať zvrátené chuťky tak to rozbal :D bude sranda
14.11.2007 - 12:27:42
00
ja si myslim ze je to vecou vkusu a nastavenia ... ja som s citlivostou foxky spokojny ... ale moze to byt aj tym ze mam vela kilo ;-] ale proste podarilo sa mi najst ten spravny tlak
14.11.2007 - 12:41:11
00
pokial nebudú mať zvrátené chuťky tak to rozbal :D bude sranda

rastik podebatujeme na biku osobne. To čo som avizoval a mal som dojem pri skúšaní tvojej sa mi potvrdilo.
to lapaloma: ja som chrt (65kg) takže u mňa zavážia aj najmenšie odpory, ktoré kazia chod a tých tam je .....
Dalšia vec je progresivita pružiny. Oblubujem výuživanie celého zdvihu a Talas chodí ako upravená Reba. Na moju upravenú XC-pro to nestačí. Je cíti väčší náraz do rúk pre prejazde tej istej prekážky (schodíky), pritom citlivosť na počiatku je podstatne lepšia ako u mojej.
Merania u Milana mi to potvrdili a potvrdil to aj človek ktorí má upravený Talas a mohol ho porovnávať s MIlanovím epiconom
Chodí sem na forum (A....). Ak toto číta nech napíše poznatky. Budem radšej ked to napíše niekto iný, aby som nebo zase ja ten blbec ktorí preferuje úpravy ...
14.11.2007 - 13:01:07
00
roman osobne to už nebude taká prča :-) otázka neznie či sa niečo dá alebo nedá upraviť ale či tá uprava za tie peniaze prinesie tak výrazný efekt aby to stálo za to samozrejem mám na mysli fox nie epicon.Ak áno nie je čo riešiť treba to dať poladiť.
14.11.2007 - 13:57:15
00
podla referencii rozdiel by mal byť citeľný, ale záleží ako kto ..... ked ti postavím vedla seba dve rovnaké vidly, tak budeš cítiť že sa správa trochu inak, ale ked ti poviem zameraj sa na preplávanie prekážky a sleduj náraz na riditká, tak tam už vieš bod od ktorého sa máš odraziť.
Ked si zrátaš, všetky tie drobnosti, tak to je ten posun dopredu ktorí za to stojí. Všetko je len o správnom vnímaní a vedomostiach. Aj puzze sa skladajú z malých dielikov.
Ak si spomenieš, tak som prekážku (schodíky smerom hore) prešiel s mojou, potom som ti ukradol bike (FOX TALAS RLC) a prešiel dva krát a vrátil sa na svoj. Potom som si to ešte raz overil znovu na tvojom a na koniec zase môj. Čiže som niekolkokrát premenil biky aby som si overil konkrétnu vec a to náraz do rúk.
Testovanie k lepšiemu nieje také citelné, ako návrat k horšiemu. Nie nadarmo platí že na lepšie sa lahšie zvyká.
Další príklad ... tvoje lanká a v-čka. Dovtedy som si myslel že mi chodia moje XT špičkovo a lanká nedávali skoro žiadný odpor (nikomu v mojom okolí nechodili ani spolovičky tak dobre ako moje)... kým som nevyskúšal tvoje ... a zbytočne môžeš nezasveteným vysvetlovať, že lanká za x USD chodia lepšie ako nerezové, brúsené za 80,-Sk.... proste je to fakt a ale na druhej strane som o kúsok dalej postúpil s vedomostami o V-brzdách.
škoda že tá úprava (cestovanie k Milanovi) mi nevyšlo tento rok, ale na jar idem upravovať. Na druhej strane má to výhodu, že si zvyknem na originál a potom budem podstatne lepšie vedieť vychutnať upravenú.

PS: škoda že máš ročník 07 (to je dobre pre teba), lebo 06 bola podstatne viac progresivna a chcel by som to priamo porovnať. 08 zase slubuje necitlivý chod, takže sa máme na čo tešiť :cry:
14.11.2007 - 14:44:09
00
opat sme sa nieco nove naucili (podaktori)...ak sa nenahnevas, taketo (neviem ak to nazvat) rozbory by si mohol prezentovat aj inokedy...respect 8)
14.11.2007 - 15:54:41
00
čo ti bráni vo vlastnej realizácii? zahod predsudky, zabudni na značky, ceny a sprav si vlasné merania a pocitové testy.
Bez nadhladu sa to ale nedá. Proste treba hladať to čo je na každom komponente dobré bez ohladu ceny a potom si vybrať to čo je použiteľné pre vlastnú peňaženku. Neexistuje nič čo by sa nedalo posunúť dopredu, ale ako povedal Rasťo nie vždy to za to stojí ...
14.11.2007 - 16:08:25
00
Roman presne ako pises.Fox nie je vinimka v tom ze by sa nedala este doladit.Kto tvrdi opak je *****.Len pri tom co si testoval moji RLC treba brat do uvahy ze bola nadstavena na moju vahu 95kg a nie na tvojich chrtych 65kg aj s Camelom na chrbte :-).Ladit je vzdy co otazka je ci to stoji za to ale na to si musi kazdy odpovedat zvlast.
14.11.2007 - 20:03:38
00
čo ti bráni vo vlastnej realizácii? zahod predsudky, zabudni na značky, ceny a sprav si vlasné merania a pocitové testy.
Bez nadhladu sa to ale nedá. Proste treba hladať to čo je na každom komponente dobré bez ohladu ceny a potom si vybrať to čo je použiteľné pre vlastnú peňaženku. Neexistuje nič čo by sa nedalo posunúť dopredu, ale ako povedal Rasťo nie vždy to za to stojí ...


AK si vyladis svoju foxku, bude na nu nadalej platit zaruka?
14.11.2007 - 20:18:34
00
keyboard_arrow_up