je to ona? :-)
inak, ktovie, ako by to bolo ísť tú hrebeňovku opačne, teda do PD?

Prílohy:

IMG_1285.jpg
IMG_1285.jpg 855.98 KiB thumb_up1thumb_down

03.03.2016 - 14:29:31
00
1x biker
3x Les Skuratka

Prílohy:

IMG_1225.JPG
IMG_1225.JPG 321.34 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1228.JPG
IMG_1228.JPG 464.86 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1229.JPG
IMG_1229.JPG 501.59 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1231.JPG
IMG_1231.JPG 411.57 KiB thumb_up0thumb_down

03.03.2016 - 14:32:35
02
dotm napísal:
je to ona? :-)
inak, ktovie, ako by to bolo ísť tú hrebeňovku opačne, teda do PD?

Stare dobre casy, ked chodili (nielen) na Vtacnik vacsie kolektivy foristov :)
Jasne, vtedy bola este na odbocke k nemu sipka, teraz uz nie je. A vzdy nad Prochotou som cakal, ze najdem tu odbocku.
Nakoniec som musel pozriet stare GPS logy. Priestorovo zmateny som bol preto, ze som si zle pamatal, ze sme tam boli pocas ineho vyjazdu post218117.html#p218117
Dal som to miesto do mapy, aby sa aspon trochu spropagovalo http://www.openstreetmap.org/node/4031964142#map=17/48.61120/18.65310

Opacne ma hrebenovka moc nelaka, lepsie je ist z kopca a tiez sa bojim :) , ze by som po dlhsom a "nudnejsom" uvode nevladal v kopcoch na zaver.
03.03.2016 - 14:48:30
00
Stare dobre casy?Preco ich neobnovit?Myslim,ze dobrovolnikov tu na fore by sa naslo dost.Bolo by to fajn vo väcsej tlupe pobehat paradne lokality!
03.03.2016 - 15:08:35
00
je to kúsok od chaty...trikrát som išiel zelenou hore aj dole pešo a nevšimol som si to
opačne to možno raz skúsim, aspoň po Vtáčnik a potom dole po náučnom chodníku, ako hovoríš...jednotlivo mám veľkú časť z toho prejdenú
03.03.2016 - 15:15:03
00
Ja osobne mam rad max 4 ludí. Idealne rovnakeho skillu hore aj dole . Skoda ze PaloTT nema rad cykloserver z jeho map vidim len cervenu bodku a okolo nej kopec ciar resp zvazníc:) Asi bude lepsie ak sa mi ozves ak tam pojdes a stretene sa v Zarnovici. Z PN to mam lepsie na topolcany a velke pole resp casovo to mám jedno ak by som siel po dialnici (zbytocne km) Z toho co si mi napisal východ mi príde ako nezaujímavý lebo ten západ po tom naucnom chodniku je super alebo pokračvanie na Grič je tiež lepsie. Ale tak nikdy som nesiel tu vychodnu cast tak ma to laka.
03.03.2016 - 15:32:15
01
dotm napísal:
je to kúsok od chaty...trikrát som išiel zelenou hore aj dole pešo a nevšimol som si to
opačne to možno raz skúsim, aspoň po Vtáčnik a potom dole po náučnom chodníku, ako hovoríš...jednotlivo mám veľkú časť z toho prejdenú

Ten naucny chodnik odporucam. Urcite skus ten zjazd. Len neodboč dolava na horny dom stale rovno dole. Inak klobuk dole kto dal tie dve pohoria v jeden den ja by som to nezvladol.
03.03.2016 - 15:34:51
00
išiel som niekoľkokrát na rôznych bicykloch a aj pešo, mám ho rád :-)
03.03.2016 - 15:42:01
01
dotm napísal:
je to ona? :-)
inak, ktovie, ako by to bolo ísť tú hrebeňovku opačne, teda do PD?

Dobré je to z Vtáčnika aj smerom na PD a aj smerom na Veľké Pole, moje najobľúbenejšie hrebeňovky. Len smerom na PD to trochu dodžubali okolo Jarabej skaly, robili tam vysielač takže je tam na kuse taká rozbitá štrková zvážnica.
Ja to chodím vždy zo ZM smerom na Hrabičov a dolinou hore na Partizánsku chatu a potom buď naspäť na Velké Pole po hrebeni alebo obídem Vtáčnik až za Homôlky na Kanie studne a idem smerom na Grič.
03.03.2016 - 16:22:39
00
Tou dolinou z Hrabičova hore na Partizánsku chatu som to išiel už niekoľkokrát...chcel by som skúsiť aj ten hrebeň od Veľkého Poľa ale to musím vystriehnuť niekoho kto tú trasu pozná.Raz sme to išli tak že doobeda Sitno a poobede Vtáčnik...celkom slušná makačka.Aj ked poznám pár týpkov čo k tomu dali aj Veľký Inovec v ten istý deň.Raz to tám aj ja :-)
03.03.2016 - 18:35:09
00
Uz nech je normalne pocasie, nech aj tzv beznejsi bikeri budu schopni ist na celodnovku. :)
03.03.2016 - 19:39:39
01
dotm napísal:
je to ona? :-)
inak, ktovie, ako by to bolo ísť tú hrebeňovku opačne, teda do PD?

No ja som to vlani šiel z Nitry s kamošom a ešte jedym chylanom ktorý sa niekde za Tribečom odpojil pre problémy s vidlou...a nebyť problému, ktorý mal kamarát s kolesom tak by sme to dali celé až do Handlovej ako bol plán. Vyrazili sme ráno z Nitry okolo 6-6:30 presne už neviem, hneď zaberačka na Zobor, jasné že v sedle trochu prekrvila stehná, na Pyramíde menší oddych a občerstvovačka. Na túto Hrebeňovku- celú Ponitriansku magistrálu sme sa chystali už asi 3 roky a mali sme ju prejdenú po častiach. Z môjho pohľadu pokiaľ sa držíš červenej sú najťažšie úseky Žibrica a Tribeč a potom ešte od Veľkého poľa (dá sa obísť a trochu uľahčiť z Penhýbla na s. pod Rajtokom) keď už máš v nohách vyše 70 km tak je to o to ťažšie. Nám to napokon ako som písal nevyšlo a doši sme len po Penhýbel o 16-16:30 kde sme sa najedli v penzione Sedlo, ktoré je na takto dlhej trase vítanou zastávkou ukončili a pustil sa dole domov. Z Penhýbla som to po predchádzajúcich skúsenostiach odhadoval do Handlovej na približne 5 hodín, čiže komplet to zaberie celý deň od skorého rána pomaly až do tmy (podľa kondície) a prevýšenie niečo cez 4000 m a dlžka 107 km toho tiež vypovie dosť o tejto krásnej no náročnej hrebeňovke. Tento rok by sme to chceli skúsiť znovu , snáď bude k nám šťastena viac nakľonená, no pravdepodobne by sme si to "trochu" uľahčili s vynechaním Žibrice a Tribeču veď od Nitry po Penhýbel je vyznačená cyklo trasa, takže bude táto trasa reálnejšie aj keď možno trochu nudnejšia pre väčšiu skupinu bikerov. Ak by mal niekto záujem, tak mi môže napísať a môžme to skúsiť, kľudne aj opačným smerom-od Prievidze je to predsa len trochu viac z kopca :)
03.03.2016 - 19:48:04
00
na Zibricu by sa s bikom nemalo ;)
zo smeru od NR je to slusna makacka na Zibricu vytlacit/vyniest, ale nastastie to nie je dlhe, len zjazd dole je taky ze je to sklame, je to sice aspon zaujimavo strme ale kratke :)..takze lepsie ist legalne obchadzkou zrejme :)
03.03.2016 - 20:03:53
00
už som to tu čítal o tej Žibrici, ale až keď bolo po :)
03.03.2016 - 20:05:54
00
MageZ napísal:
na Zibricu by sa s bikom nemalo ;)
zo smeru od NR je to slusna makacka na Zibricu vytlacit/vyniest, ale nastastie to nie je dlhe, len zjazd dole je taky ze je to sklame, je to sice aspon zaujimavo strme ale kratke :)..takze lepsie ist legalne obchadzkou zrejme :)


ale opacnym smerom dolekop je to fajnotka :-)
03.03.2016 - 20:08:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Rukavice)
keyboard_arrow_up