Retardery vcera bikeri odstranili. Ked tam zajtra budu znova, vieme cez ktore okno vletia do obyvacky
21.03.2016 - 07:57:15
01
Dotycny pan nepozna zakon o cestnej premavke. Po prve, jeho ulica nie je krizovatkou ale iba vyjazdom na hlavnu cestu, takze by sa mal spravat v zmysle zakona. Po druhe, autom prechadza cez chodnik, ci cyklo alebo pre pesich je jedno on musi konat tak aby neohrozil ostatnych ucastnikov cestnej premavky, po tretie, ak cyklista ide po hlavnej musi mu dat prednost tak ako dava prednost autam a tento cyklochodnik je subezny s hlavnou cestou, no a asi zabudol za cyklistu nesmie prevadzkou motoroveho vozidla ohrozovat.

ZÁKON č. 8/2009 Z.z.
z 3. decembra 2008
o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 4
Povinnosti vodiča
(1) Vodič je povinný
c) venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,
e) dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom, najmä deťom, osobám so zdravotným postihnutím, osobitne voči osobám, ktoré používajú bielu palicu, a starým osobám
f) dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť; to neplatí pre vodiča električky,
g) pribrať potrebný počet spôsobilých osôb, ak to vyžaduje bezpečnosť cestnej premávky, a na ten účel ich náležite poučiť,
i) zabezpečiť pred jazdou a počas jazdy, aby sa vo výhľadovom poli vodiča nenachádzali predmety, ktoré môžu odvádzať pozornosť od bezpečného vedenia vozidla
(2) Vodič nesmie
h) ohroziť chodcov na chodníku alebo chodcov prechádza júcich cez cestu, na ktorú vodič odbočuje, pri odbočovaní na miesto mimo cesty, pri vchádzaní na cestu a pri otáčaní alebo pri cúvaní,
i) ohroziť cyklistov prechádzajúcich cez priechod pre cyklistov,
p) zastaviť vozidlo na priechode pre chodcov alebo na priechode pre cyklistov, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky.

...ostatne povinnosti a zakony nech si radsej nastuduje sam az zacne poskodzovat majetok mesta...
21.03.2016 - 08:29:41
04
Zelena z Panyoku do Kekedu nie je zaorana, pred tyzdnom som po nej siel...


A k tomu retard(er)ovi len tolko, ze ked kvoli krikom nevidi na cestu, tak nech to krovie vyreze, ked uz je taky akcny. Alebo nech sa riadi vyhlaskou, podla ktorej pri zlych rozhladovych podmienkach je povinny si zabezpecit osobu, ktora mu to pri vyjazde z dvora umozni zastavenim dopravy na hlavnej ceste...
21.03.2016 - 08:31:08
04
zombi napísal:
ved dolezite su ciny a nie slova:) ja som bol ten v modrej prilbe a druhy biker bol palius.. paci sa mi vasa aktivita, ak ste este neboli, pridte si niekedy vyskusat stavanie KE.CY trailov na Bankove, lebo najlepsie sa jazdi po vlastnorucne postavenych trailoch:)


...a ja som bol poobede milo prekvapeny, ze lesaci zacali rozmyslat :D

Inak jeho Michalkov je komplet prejazdny, ak neratam ten padnuty strom na zaciatku, ktory treba podchadzat(mozno sa to da dat aj na biku, ale radsej som neskusal) a jeden mensi spileny strom, ktoreho koruna je krizom cez chodnik. Plus je zopar zerodovanych miest pri krizovaniach so zvaznicami, ktore sa daju prejst, ale bolo by ich vhodne upravit.
21.03.2016 - 08:35:59
01
Ako ja som tie retardéry tiež nechápal, ale na druhej strane prečo sa nespílili tie kríky, ktoré zavadzajú vo výhľade vychádzajúceho auta? Nebolo by to lepšie a menej nebezpečnejšie reišenie?
21.03.2016 - 08:45:36
00
je to aj tu
http://kosice.korzar.sme.sk/c/8157863/nahnevani-kosicania-kto-to-osadil-na-cyklochodniku-retardery.html
21.03.2016 - 08:50:25
00
... ono aj nejaké zrkadielko na to zábradlie vpravo by sa dalo namontovať. Možno by to bolo aj menej práce ako mali páni s tými "retardérmi".
21.03.2016 - 09:04:08
00
lenze to zrkadlo niekto musi kupit a tie kusy betonu sa daju niekde ukradnut :-)
21.03.2016 - 09:06:18
00
... keď už budeme rozmýšľať takto, tak aj vhodné zrkadlo sa dá urvať z hocijakej opustenej Tatrovky. :)
21.03.2016 - 09:25:23
01
Axel napísal:
Zelena z Panyoku do Kekedu nie je zaorana, pred tyzdnom som po nej siel...

axel, vysli sme z panyoku, pomedzi domy a dostali sa na pole, kde cesta mala ist rovno. Bola tam len nejaka medz, z oboch stran priorane, peso by som to mozno skusil. Realne ta znacka tak ide ? btw. vidim, ze tu lokalitu navstevujes castejsie, ak mas nejake tipy na dobre miesta s carom, kludne posun dalej, pripadne SS. btw. hiking cekujem.
21.03.2016 - 09:42:20
00
... keď už budeme rozmýšľať takto, tak aj vhodné zrkadlo sa dá urvať z hocijakej opustenej Tatrovky. :)

Ja som to vedel, že si živáň :)
21.03.2016 - 09:43:55
00
Izzy68 napísal:
axel, vysli sme z panyoku, pomedzi domy a dostali sa na pole, kde cesta mala ist rovno. Bola tam len nejaka medz, z oboch stran priorane, peso by som to mozno skusil. Realne ta znacka tak ide ? btw. vidim, ze tu lokalitu navstevujes castejsie, ak mas nejake tipy na dobre miesta s carom, kludne posun dalej, pripadne SS. btw. hiking cekujem.



Ono ta medz s kriakmi sa tak po 200 metroch zmeni na viacmenej regulernu polnu cestu, v Kekede je v trave potom stary ujazdeny makadam. Pomedzi tie kriaky to bolo prejazdene nejakym offroadom a v stope sa dalo v pohode prejst po trave. Jazdi sa tam malo, lebo auta chodia od hlavnej cesty a idu krizom hore do kopca okolo toho monsterposedu nad Panyokom.
Bavime sa o tomto mieste
http://mapy.hiking.sk/?x=21.34725&y=48.53214&ref=permalink
21.03.2016 - 10:12:11
00
Ano, videl som ten "richtarsky" posed... Diky za info!
21.03.2016 - 10:17:46
00
Caute. Nechcem velmi mimo temu zachadzat ale ked vidim tie nocne foto tak aj ja chcem take svetlo kua kua. Dajte prosim link na fajnu lampu z ciny naj takoj objednam. Recenzie netreba ked staci vam postaci aj mne.
21.03.2016 - 11:32:51
00
crajeffed, jednu mam, nepouzivanu. Ale nema baterky...
21.03.2016 - 11:52:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up