No nad tymto rozmyslam aj ja. Ze ked mam porovnatelnu cenu na HT a Full. Ci z hladiska kvality nezobrat HT. Na druhej strane na moje jazdenie musi hadam vydrzat, ked si to zoberiem spatne, kellys co som mal ked som bol mladsi jazdi este do teraz :)
22.03.2016 - 17:07:04
00
na fulle budes menej unaveny ,prejdes viac a budes mat z toho "lepsi" pocit....teraz to napisem hrubo HT sa podla mna pre vacsinu ludi vobec nehodi na rekreacnu jazdu ...to mensie percento to rado tazsie ,alebo ma uz proste najazdene a ma HT pre ten iny pocit....

na HT sa nieco naucis a na FS sa to budes ucit odznova ,pretoze sa v tom istom terene bude chovat uplne inak a to rozdiely poznat uz aj pri roznozdvihovych fulloch....
22.03.2016 - 17:21:56
02
Som viac menej rozhodnuty pre full. Otazka je ci je ten full kvalitny ked stoji len o 100 eur viac ako HT. Vie mi niekto povolany zhodnotit kvalitu tych komponentov? Ja tam sice vidim to porovnanie ale nic mi to nehovori. Dikes
22.03.2016 - 18:04:58
00
canyony su na tom dobre v pomere kvalita cena ,v okoli ich mam kopec :) ,akurat s tymi terminmi a podobne je to teraz take "selijake" ,lebo stahovali firmu a presli na SAP system...viac v teme xc-am-en-bicykle/canyon-objednavka-t32311.html?view=unread#unread mozno si uz cital ;)
22.03.2016 - 19:15:54
00
V tej cene sa velmi neoplatia fully od klasickych znaciek, lebo sa prilis setri na kompomentoch, kedze po tlmici, zlozitejsom rame a marzi moc financii neostalo. Vysledkom je velky kompromis a nevyvazeny mix komponentov, bike je vacsinou tazky a nema vyrazne lepsie jazdne vlastosti ako HT za rovnaku cenu. Ale po zlave sa daju najst aj dobre kusky, ktore na bezne jazdenie stacia a pokial je dobry ram aj slusna vidla, tak ostatne komponenty sa daju casom vylepsit.
Canyon je iny pripad, tym, ze maju priamy predaj, vedia ponuknut velmi dobry pomer ceny a kvality. Ich biky su velmi rozumne a vyvazene osadene, ziaden mix z kazdeho rozku trosku ako u lacnych bicyklov od klasickych znaciek. Nerve Al 6 je velmi dobry bike, pre zaciatocnika idealny full a povedal by som, ze aj pre vacsinu beznych bikerov je viac ako postacujuci (v ramci svojej kategorie). Grand Canyon AL 6,9 je tiez velm dobry bike, ale nie je osadeny lepsie ako Nerve 6ka. Jedine co ma o trochu lepsie su brzdy ale inakje vybava skoro rovnaka a cenovy rozdiel je hlavne zlozitejsi ram a tlmic.
Co sa tyka ceny, tak uz sa pohybujes na hranici, kde zacinaju dobre fully a velmi dobre HT. Vyberal by som hlavne podla toho co chces jazdit a co preferujes a na co mas peniaze. Kazdy ma svoje plus aj minus. A potom aj podla ceny. Ak nechces dat vela za bike, tak GC bude na bezne jazdenie stacit a uzijes si s nim. Ak nie je problem priplatit si, Nerve ta bude poriadne bavit, hlavne v lese.
Jazdim aj aj a neda sa povedat, ze jeden je lepsi alebo horsi, kazdy bike mam na iny typ jazdenia. Full je obrovska zabava, hlavne v lese a dole kopcom je to parada. Ale napriklad na celodenky po hradzi ci asfalte to nie je ideal. Samozrejme, ze vladne aj to, ale HT je vhodnejsie. HT je zase sviznejsie, jednoduchsie na udrzbu a na asfalte rychlejsie, zvladne aj les a teren a na celorocne jazdenie je to menej starosti (hlavne v zime, lahsie sa cisty a udrzuje).
Ak sa nevies rozhodnut, tak pockaj na fest v Kalnici a vyzkusaj jeden aj druhy a uvidis co ti viac sadne.
23.03.2016 - 14:19:08
01
Az teraz som si vsimol, ze nakoniec si uvazoval o GC AL 7.9 a nie 6.9. Ten naozaj ma lepsi vybavu, ale stale to nic nemeni na tom, ze aj Nerve 6 ma dobre osadenie, a tam kde mozno straca vo vybave, ziskava na tom ze to je full. To co som pisal hore stale plati, nespravis zle s ani jednym.


Naposledy upravil Filip80 dňa 23.03.2016 - 14:52:40, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2016 - 14:27:53
01
Nový karbónový full, model 2013, so zdvihmi 150 mm, s pevnými osami a s teleskopkou, 12,5 kg vo veľkosti 20,5" reálne odvážených, ... za 1500 €.

... ale 190 cm-ový chlapík asi ohrdne 26" kolesami. :(


http://www.bradsky.cz/haibike-heet-sl-26-2013-p-6755.html
23.03.2016 - 14:37:38
01
Tie Canyon biky sa daju niekde aj realne vyskusat?
23.03.2016 - 15:02:01
00
Bud v sidle firmy v Koblenzi alebo na nejakom test feste. U nas tento rok v Kalnici, ale aj v Cechach budu tento rok 2 festy, kde som videl aj Canyon. Jeden je tusim niekde blizko pri SR / PL hranici.
23.03.2016 - 15:10:29
00
http://sadesport.sk/test-bicykle/7292-rock-machine-torrent-70-29-2016.html
23.03.2016 - 15:47:50
00
http://sadesport.sk/test-bicykle/6602-ctm-slayer-2014.html
23.03.2016 - 15:49:10
00
ja by som bol tiež za full a myslím, že keby som na ňom začal v nejakom 2004 miesto HT, čo boli moje začiatky s mtb tak by som bol asi čo sa týka skillu trochu ďalej ako som dnes :) myslím, že aj za 1500 € sa dá nájsť jazditelný full, celkom sa mi páči toto GT http://velosprint.sk/bicykle/celoodpruzene-27.5/gt-sensor-27-5-al-comp-grey-white ale keď som otvoril miestny bazár, tak ma celkom oslovilo toto http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/261962/specialized-camber-l.html :)
23.03.2016 - 17:57:36
00
Nedá mi nereagovat.
Doteraz som jazdil na ht 17 rokov. posledny rok som na nom chodil akurat tak na pivo, už mňa nebavilo na nom vôbec jazdiť.
Pred dvoma týždňami som si kúpil Nerva. Od vtedy vždy, keď mi práca a rodina dovolí, utekam aspon na hodinu do lesa vyblbnut sa. Či prší, ci je zima (a to teraz veru je) chcem byť na nom stale.
Určite si kup full ak chceš bajkovat nie po asvaltke.
A čo sa týka značky, nerva mi odporucali vzhladom na pomer ceny a výkonu a som veľmi spokojný. Nemám to s akým iným full porovnať, ale ani nemam potrebu.
Tak držím palce pri výbere.
27.03.2016 - 18:55:56
01
Pripajam sa k volbe full....potom sa pochval svojou volbou...) vela stastia...
27.03.2016 - 19:09:53
00
Nechápem čo niekto rieši váhu pri zdvihu 150mm? Môj bajk ma 15,5 kila, hodil som tam viac ako pol kilove DX a pohoda.Da sa na tom od jazdiť výlet cez 50km a aj si užiť terén :).. Nemám 20 a super kondíciu, tiahne mi na 40:)
27.03.2016 - 20:26:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Pevné a hardtail)
keyboard_arrow_up