Kua kde ? asi malo jazdim ;-)
07.04.2016 - 07:02:20
00
V nedelu nejaký trip?
16.04.2016 - 14:11:45
00
Caute chlapi, da sa prejst od zuhracky na chotarsku luku tak aby som sa vyhol brane? Lebo na opencyclemap vidim, ze je znacena trasa aj mimo tej nadrze ale neviem ci to je vobec schodne, vdaka.

Prílohy:

Untitled.png
Untitled.png 548.27 KiB thumb_up0thumb_down

16.04.2016 - 21:23:14
00
Neviem ci tam nie je akurat muflonia obora.
17.04.2016 - 16:26:52
00
Ok, vdaka za info. V sobotu som bol na kriznom buku z Pukanca, cestu som si velmi uzil aj ked bolo treba bike obcas tlacit. Na kriznom buku ale moja cesta skoncila lebo som sa aj trochu ponahlal domov. Cakal som ze krizny buk je nejaky kopec odkial bude krasny vyhlad ale trochu som sa zmylil. Pozeram na mape, ze nedaleko je kopec Agras a niekto tu uz daval obrazky z neho, urcite by som ho isiel pozriet ale teraz ked su tie brany okolo rakovca tak aj trasy ktore tu boli uverejnene davnejsie nie su uplne najpouzitelnejsie.
Chcel by som vediet ci sa da spravit nejaky okruh ze LV-Pukanec-Krizny Buk - Agras-Zuhracka- LV. vdaka.
17.04.2016 - 21:21:06
00
Hrebenovka v useku Tatiar - Priesil po modrej TZT je pre bike nepouzitelna. Tu si pozri nejake alternativy.
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=11
17.04.2016 - 21:52:29
00
Krížny buk nie je kopec, ale sedlo. Ťažko by si tu hľadal kopec. Cesta od Pukanca hore do sedla Krížny buk je zo začiatku v pohode zjazdná, ideš pekným lesom, ale uprostred cesty je to do kopca, čo by tiež nebol problém, keby tá cesta nebola plná lístia, kameňov a iného lesného bordelu.
V sedle Krížny buk asi pred 10 rokmi ešte stál skutočne uprostred buk - bol to poriadny stromisko. Až kým niekomu neprekážal a odpílil ho. Zostal tam po ňom len vysoký peň uprostred.
My sme jazdievali hrebeňovku od nás z Hodruše, časť Kopanice smerom na Vysokú, Uhliská. Už som to dávno nešiel, ale je to veľmi pekná trasa.


ebikerSK napísal:
Ok, vdaka za info. V sobotu som bol na kriznom buku z Pukanca, cestu som si velmi uzil aj ked bolo treba bike obcas tlacit. Na kriznom buku ale moja cesta skoncila lebo som sa aj trochu ponahlal domov. Cakal som ze krizny buk je nejaky kopec odkial bude krasny vyhlad ale trochu som sa zmylil. Pozeram na mape, ze nedaleko je kopec Agras a niekto tu uz daval obrazky z neho, urcite by som ho isiel pozriet ale teraz ked su tie brany okolo rakovca tak aj trasy ktore tu boli uverejnene davnejsie nie su uplne najpouzitelnejsie.
Chcel by som vediet ci sa da spravit nejaky okruh ze LV-Pukanec-Krizny Buk - Agras-Zuhracka- LV. vdaka.
17.04.2016 - 23:01:38
00
Čaute chlapi, neviete kde by som si mohol zlepšiť techniku jazy tu v okolí? nejaké poriadne single, hupy a zjazdy? ževraj je niečo v pukanci? v novej bani? :) ďakujem
18.04.2016 - 20:49:21
00
:) U nás v Hodruši na flow traile HELLiGON. Potom tiež kúsok od nás vo Vyhniach na Vyhnianskom pumptracku. Pozri na našu web stránku Bajkom k tajchom.
Ak je niečo v Pukanci alebo v Novej Bani, tiež to rád vyskúšam.

ASman napísal:
Čaute chlapi, neviete kde by som si mohol zlepšiť techniku jazy tu v okolí? nejaké poriadne single, hupy a zjazdy? ževraj je niečo v pukanci? v novej bani? :) ďakujem
18.04.2016 - 23:28:50
00
Hej hej, tie poznám ale problém je v tom že je to dosť ďaleko na to aby som tam mohol cez týždeň po škole jazdiť :)
19.04.2016 - 20:23:33
00
Ahojte.
Dávam do pozornosti stretnutie obecného zastupiteľstva v obci Rybník.
Budú sa riešiť tieto veci citujem:
"Stretnutie Obecného zastupiteľstva Rybník s verejnosťou - v skratke (Témy: Jelenia obora smerom k Domcu - 200 hektárov a Dopravná situácia v obci Rybník) - Túto udalosť som vytvoril kvôli tomu, aby ľudia došli a povedali svoj názor k stavbe obory na chov jeleňa európskeho, ktorého tu podľa mňa vôbec nebudú využívať na podporu cestovného ruchu (ako to prirovnávali k Zubrej obore v Topoľčiankach), ale budú tu naň len poľovať rakúšania a rôzni oligarchovia - my sa možno už ani nedostaneme do Domca... Ja našu prírodu mám rád a nie je mi jedno čo sa tu deje a úplne som proti zbytočnému zabíjaniu zvierat len pre potešenie, kde zviera ani nemá kam utiecť!!! A dopravná situácia sa má riešiť dvoma jednosmerkami od krčmy k obecnému uradu a druhou ulicou späť + sú tam ešte nejaké návrhy - ja som proti obidvom týmto bodom, ale ak chcete vedieť viac, dojdite aj Vy, nebojte sa! Štefan Ďurovič"

link na udalosť na Facebooku:

Neviem presne, v ktorej časti chotára obce Rybník bude táto obora ale kúsok nad Rybnickým domcom som už videl nejaké nové oplotenie. Snáď sa na stretnutí dozvieme viac a predpokladám aj vyššiu účasť ľudí čo majú radi turistiku. Možno by bolo fajn keby došli aj chalani čo sú tu na fóre najaktívnejší a už aj komunikovali s jednotlivými úradmi ohľadom brán na protipožiarnych cestách ak im to bude časovo vyhovovať. Ja v zákonoch veľmi prehľad nemám.
Mne osobne samotná obora nevadí ale ide mi o vstup do hory aby sme turisti a cyklisti neboli obmädzovaný.
Ak máte kontakty aj na nejakých turistických fórach kde sú aktívny aj turisti z okolia Levíc tak to prosím zdieľajte. Ďakujem

termín je tento štvrtok 28.4.2016 o 18:00 na Obecnom úrade. Ja sa tam budem snažiť dostaviť.
26.04.2016 - 12:43:58
01
link: https://www.facebook.com/events/1015169908520320/
26.04.2016 - 20:46:02
00
Zdielal som, ale obavam sa, ze tu si uz vela nepobikujeme :-(
26.04.2016 - 21:22:14
00
Vyzdielal som vašu udalosť v našom profile Bajkom k tajchom na Facebooku. Hoci sa to netýka priamo cyklotrás Bajkom k tajchom, tak nikto nevie, čo sa môže v budúcnosti udiať v oblasti, kde sa nachádzajú cyklotrasy BKT.
Mrzí nás situácia, ktorá vznikla a negatívne sa rozvíja medzi Tekovskou Breznicou, Brehmi smerom na Pukanec. Do Pukanca sme bežne jazdili po hrebeni od Vysokej.
Bohužiaľ, rozsiahla infraštruktúra (infotabule, stĺpy s cyklosmerovkami, odpočívadlá) okolo cyklotrás Bajkom k tajchom nám nedovoľuje urobiť viac v tejto veci.
Je nás málo v našej komunite, ktorá sa stará o cyklotrasy BKT a všetok čas venujeme práve cyklotrasám. Na druhej strane na Slovensku je to tak, ak sa začnete zaujímať o takéto veci a možno spôsobíte ťažkosti a problémy druhej strane, tak vám to môže druhá strana vrátiť tým, že vám poškodia veci, ktoré ste vybudovali. Je to také Slovenské...


tomasizi napísal:
27.04.2016 - 14:46:49
00
Takže také menšie zhrnutie z o stretnutia občanov a obecného zastupiteľstva obce Rybník zo včera:
KLS chcú postaviť oboru pre vysokú zver cca 100ks o rozlohe 270ha. mapku priložím neskôr keď sa k nej dostanem. Obora ako už bolo vyššie spomenuté = zákaz vstupu pre všetkých. Súčasťou obory bude aj Rybnícky Domec - obľúbené miesto Rybničanov ( občania to pomenovali aj ako " srdcová žáležitosť"). Zástupca KLS prezentoval možnosť "dňa otvorených dverí" 1 až 2 krát v roku pre občanov (guláš, prednášky...) ďalej okolo celej obory vznikne obslužná cesta. KLS zatiaľ nemá všetky povolenia. aspoň tak to prezentoval jej zástupca ale ako všetci vieme kde sú peniaze tam... Možno bude aj nejaké referendum alebo petícia - potom by som to posunul ďalej. Väčšina občanov čo boli na stretnutí sú proti.

Ak sa obora postaví tak pre nás cyklistov to nebude až také zlé kvôli tej obslužnej ceste. Čiže z Rybníka sa bude dať dostať ďalej na Žuhračku. Ale aj tak ja osobne som proti obore!
29.04.2016 - 10:25:54
03
keyboard_arrow_up