uz som nalepil,napadlo ma to...dokonca ma napadlo ze tie hrubsie priesvitne hadicky budu na to,ale ked som sa ich pokusal navliect islo to len velmi tazko(aj z pouzitim silikonu),tak som sa na to vykaslal.Trapi ma len,ze mi to nevyslo z jedneho lanka(co je aj narkeslene v manuali)a nespojil som to tou tenkou hadickou na obnazenom mieste,ale iba som prilozil dalsi odstrihnuty kusok bowdenu v zadnej casti pod "koralky".Napadlo ma to az potom,ale vsetko uz som mal urobene,nastavene.Tak ked to moc nevadi,tak to nebudem znova rozoberat...Je to v zadnej casti asi 5-7cm pred prehadzovackou.

Ked to budes robit po 2. - 3. krat, tak Ti to uz ani nepride. Priesvitnu hadicku staci nahriat fenom alebo horucou vodou, bowden potriet silikonovym olejom, potom to ide jedna radost. V mieste hadicky ho odporucam dat dost - olej pod hadickou zabrani oxidacii eloxu v styku s hadickou (tvrdili vo Vele, ze oxiduje) a vytvori krasny skleneny look. Vnutornu teflonovu hadicku je vhodne spajat na volnom mieste (napr. pod ramovou trubkou) prevlecnou buzirkou - stadial sa bowden dobre olejuje na obe strany.
Este pripajam jedno odskusane riesenie prechodu z navarku do obluka pomocou skratenej "fajky" z V-brake (prechod od navarku v lavej casti obr., ochranna buzirka je kvoli "osekaniu" fajky/bowdenu retazou pri zaradenej malej pile), snad to mozes vyuzit pri svojom probleme. Takto sa bowden nikdy nezalomi a drzi polohu - pre SJ spodne vedenie nevyhnutne!

Prílohy:

Bowden popod stred_2.jpg
Bowden popod stred_2.jpg 164.15 KiB thumb_up0thumb_down

11.12.2007 - 23:36:03
00
keyboard_arrow_up