ŠKODA Svätojurský maratón - 1. kolo

30.04.2016
1. kolo - XCM Tour
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (116)
77tomasace123adam_saraglaalex.blackalex8AlexiusanarchistaandrejxcxASmanbastylicabikewolfbobcombombtrackbranobbrunicekbubakcervocipo1Colovladocripodakeyrasdancekdanciwodeacikdobi235dodoBDomestikdon281doubledrifter_00DURI76dusan.osifeborisemsiennioerichkfabkofeltoForestRunnerHooKooAndKooigor65ikar1968jancoojaro180jaroslav_hjelo520jjsanjohny29jojo1970joziCCJurajMTVkdanielkochhylavorkamLeroyLIGRlubo_sulolukassamoluky64majjermajkoMajkyFmali6MamelaMareKMMMarianPavkomaros1974Martin1411MartinMiskovicmatko001mikeetmilsuminco87monn87myabarthnameless_oneondrokP3terPakerpepemskpernera1petagpeter1976peter22peterppportopsiloradovan3richtoškaRobo87robozvRoman74rominatorsagatjurajsaki66Samuelllsebutwsiso33slavomilsolvoStef30STEFAN74StenlykStevik221Strenkithe-redsoxTomikZAUrsuswendoxbikerzboZdejak
danciwo napísal:
Dnes na trati vela ludi defekovalo :) Ja som sa poucil z minuleho roka a nahodil bezdusaky


A preto som dnes rozsekol bočnicu hneď vedľa pätky a tmel to nechytil. 3 krát som dofúkaval kým som to vzdal a nahodil dušu . :-( Ďalej to bolo len neuveriteľné a beznádejné trápenie - miestami som tlačil aj po rovine. Už viem, že mám dno zase o dobrý kus hlbšie.

Takže budúcu zimu musím skúsiť nebyť 3 mesiace chorý a možno to nebude také zlé.
30.04.2016 - 23:48:57
01
Neviem ako je to pri našich MTB maratónoch, no na veľkých bežeckých pretekoch typu Bostonský maratón sa vždy ako smerodajný počíta čas od štartového výstrelu, tzv. gun time, bez ohľadu na to, kedy daný pretekár reálne prekročil štartovú čiaru. A pri tých počtoch účastníkov môžu mať tí čo stoja vzadu už na štarte stratu rádovo v minútach. Vo výsledkovej listine sa síce uvádza aj čistý čas (chip time) ale ten má len informatívny charakter.
30.04.2016 - 23:58:26
02
Záleží o aké preteky sa jedná - aký majú typ štartu, čo určuje ako sa čas meria. Toto sú preteky s hromadným štartom čo znamená, že všetci odštartujú naraz s rovnakým časom štartu a nezáleží na tom, kedy (v akom čase) konkrétny pretekár prechádza štartovacou líniou - všetci majú rovnaký čas štartu a je to dané typom štartu t.j. - Hromadný štart. To meranie čipov pri štarte slúži v tomto prípade iba na to, či daný pretekár odštartoval, alebo nie. Na niektorých pretekoch si organizátor dá tu námahu a organizuje aj radenie pretekárov na štarte podľa výkonu. To je, ale na jeho uvážení a väčšinou sa jedná iba o pár favoritov a nie o hromadné zoraďovanie.
01.05.2016 - 00:28:07
05
Ak by som mohol niečo vytknúť, tak skôr niečo na smerovčíkov. Na niektorých (aj neprehľadných) križovatkách vôbec nesignalizovali pretekárom, kam trať odbočuje. Buď tam len tupo sedeli alebo s niekým kecali. Keby boli aspoň pred križovatkami a nebezpečnými úsekmi vopred nejaké šípky aby som sa našteloval do zákruty, tak nepoviem nič. Ale takto?
01.05.2016 - 06:35:40
04
Ahojte,
zopar foteciek zo startu dlhej trate co som stihol cvaknut:
https://goo.gl/photos/6tqm1sBvEk6iPJuc8
01.05.2016 - 07:34:40
02
Pohľad pomalého pretekára z dlhej : https://goo.gl/photos/jwB4KYzUivv5gBNB9
Inak sa mi to veľmi páčilo, ale musím priznať, že som zvyknutý na trochu zreteľnejšie značenie trate. Tie fáborky sa miestami strácali z dohľadu, pár krát som išiel len intuitívne.
01.05.2016 - 07:41:05
04
neviem ako vam ale mne garmin nameral 70,5km ale iba 1860vm :/
01.05.2016 - 08:22:50
00
v cieli som potreboval ošetriť poranenia po páde...rozbité koleno, lakeť a odreniny...nebolo možné zohnať zdravotnú službu...nepodarilo sa to ani jednej pani v usporiadateľskom tričku...napokon mi niekde zohnala niečo na dezinfekciu a jeden leukoplast...akože dosť veľké faux pas...zdravotná služba by mohla mať určené pevné stanovište...
ináč ale z mojej strany na usporiadateľov spokojnosť...aj regulovčíci v pohode...dobre to zvládli...až na príjazd na štadión...chvíľu som nevedel ako sa dostať na štadión...tam bolo hluché miesto...
01.05.2016 - 08:51:06
01
whitemamut napísal:
Normálne to funguje s vyhradenými zónami. Keďže také bohužiaľ nie sú, nevidím žiadne právo príchodu spredu. Chceš tam stáť? Vystoj si. Ostatným takisto chladnú nohy keď si to tam poctivo stoja :-) A to, že sa niekto radí 30min pred štartom je tiež na zamyslenie, prečo to tak je...


Presne tak ako hovoríš, takto som to zažil na minuloročnom Epicu na 3cime v Taliansku. Tam nebola len jedna VIP zóna ale hneď niekoľko, platinum, gold, silver spolu tuším 6 a na rôznych miestach. Ale na Slovensku by stačilo aj jedna a mohla byť inde, chip zmera čas takže no problema. Ja som isiel 2 vlnu, tam žiadna tlačenka v pohode z prvej line ani tam nikto nechcel ísť, to je výhodou nás hobby bikerov :-D len škoda že sa mi už víno neušlo inak za mňa všetko super
01.05.2016 - 10:10:14
00
Pretek bol dobry a aj trat super. Je mi luto tych dvoch pretekarov co mali uraz na trati asi na cca 13km chalan udajne narazil do stromu mal perke rozbity nos a jedna pani co ju nakladali do sanitky no nic pekne. Aj jedlo bolo na pocudovanie skvele raz si pamatam ako sme dostali studene cestoviny v tegliku a cau. Niektory chlapci z dlhej by sa mali naucit spravat pri predbiehani lebo rucali na ostatnych ako keby ich im islo o zivot hrozne cosi.
01.05.2016 - 10:29:47
01
Za mňa tiež veľká spokojnosť, išiel som krátku a prešiel som ju pod hodinu čo je pre mňa zatiaľ najlepší výsledok :D regulovčíkov som až tak neregistroval, lebo trať poznám naspamäť. A ku tomu radeniu z predu : ak sa tam radí pretekár s vyššou výkonnosťou čo ide na bedňu tak mi to až tak neprekáža, ale aj tie VIP zóny vôbec nie sú zlý nápad, ale to je už vec organizátorov. Už sa neviem dočkať ďalšieho ročníku!
01.05.2016 - 10:48:45
00
S tym zlomenym nosom bol starsi pan ktory cca 40tke bez brzdnej drahy narazil do stromu. Hned ako prve sa pytal co je s bicyklom:) Dufam si to odniesol len zlomeny nos. Tatkiez ani v tomto pripade sa nedalo dovolat a zavolat hned pomoc
01.05.2016 - 11:15:25
00
robozv napísal:
Niektory chlapci z dlhej by sa mali naucit spravat pri predbiehani lebo rucali na ostatnych ako keby ich im islo o zivot hrozne cosi.


Tak ano, je to nemiestne, ked to zrovna nerobi biker na cele pretekov, ale lepsie 2x zarucat ako o zivot, ako raz niekoho trafit.

Kazdopadne v zjazdoch musime davat extremny pozor, treba byt ohladuplny. Ja som bol ako druhy biker na mieste velmi skaredeho padu a isiel som volat tu zachranku. Este teraz sa mi z toho klepu kolena.
01.05.2016 - 12:00:43
00
Najprv sa chcem poďakovať chlapom, ktorí ku mne priskočili, keď som sa hore vysypal.
Bol som tu prvý raz a celkom sa mi trať pozdávala. Boli tam miesta, kde by pár fáboriek navyše pomohlo rýchlejšej orientácii, napr. na hrebeni (za prvým stúpaním) v takom vyrúbanom lese (neviem presne :-) ).
Jedlo v cieli, no... Brokolicové cestoviny sa mi už neušli a to cestoviny s kuracinou, ako v školskej jedálni :-) Myslím, že spraviť nejaké dobré cestoviny so syrom príp. strukovinami nieje nerealizovateľné. Na iných pretekoch sa to dá. Aj keď je jasné, že sa nedá vyhovieť všetkým. Možno, pre 800 ľudí, by sa dali spraviť hoci aj 2 rôzne omáčky na cestoviny, aby si mohli vybrať.
U mňa prevažujú pozitívne dojmy. Prídem aj nabudúce :-)
01.05.2016 - 13:29:14
01
Tiez som bol svedkom neprijemneho padu v predposlednom zjazde, chudak chalan si zlomil klucnu kost.

Nezostrihane videa zo zadku 70tky
ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2016 štart thumb_up1thumb_down
ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2016 part 2 thumb_up1thumb_down
01.05.2016 - 13:56:29
02
keyboard_arrow_up