nech sa paci, mudrlanti

Truck driver's blind-spot and cycling thumb_up0thumb_down
02.05.2016 - 16:56:00
06
iron.hide napísal:
takeurpills - bavi ta davat mi furt minuska??


Tak prepáč, že si dovolím nesúhlasiť s príspevkami typu:
1. "uz staci len dufat, ze vodicovi skoncil kludny zivot a do konca svojho biedneho zivota bude trpiet viac ako ten cyklista"
2. "a vodic do basy az zcerna"
3. "snad ten vodic zhnije v base"

Atď...
02.05.2016 - 16:58:34
07
Nevieme ako to bolo, tazko hodnotit. Ale cast viny ma urcite aj cyklista, aj ked mozno prave preto, ze prikladne dodrziaval predpisy a siel pri pravom okraji. Ja ked cez ten podjazd idem, tak auta vedla seba nepustam. A dalsia moznost je ist v podjazde po chodniku ak nemate odvahu zablokovat na 10 metrov pruh pre auta.
02.05.2016 - 17:02:01
05
takeurpills - pises, jak keby si nepoznal tych dementov za volantom velkych tazkych nakladiakov, ktore sa daju stretnut hocikde na asfaltkach v malych karpatoch :) mnohych z nas uz taki vodici ohrozili, ich nenapadne ani spomalit, kludne by vas presli a nechali tam v priekope niekde v lese zdochnut. Zastavas sa ich uplne bezdovodne.
02.05.2016 - 17:03:30
02
To tak neprezivaj. Radsej si zober poucenie pre seba do buducna. Ver, ze ten vodic to spravit nechcel a pouceny je do konca zivota. Samozrejme, ze nie je nevinny.
02.05.2016 - 17:06:18
01
Suhlasim s tym, ze zrejme pri zaboceni ho zachytil v tej blbej zakrute. Ovsem nesuhlasim s tym, ze by ho nevidel ... musel ho vidiet minimalne v tom tuneli. Ale ci to bolo tak, alebo nie (ale ze ho chytil v odbocovani zadnym kolesom, to bude prakticky iste), sa ukaze po vysetrovani.
S cim nesuhlasim, je iron.hideov postoj .. iron.hide .. zmen svoj zivotny postoj uz , prosim ta. Zivot nie je nikdy cierno-biely. Urcite ho nepresiel zamerne a mozno bude mat (dost pravdepodobne) traumu do konca zivota.
Ta ulica je celkovo sialena .. teraz smrtak, pred rokmi niekto sundal cyklistu dverami, ked ich otvoril, mne sa tam podarilo skoro zostrelit andrejka svojho casu .. castokrat som tade radsej siel po chodniku.

edit: iron.hide .. nezovseobecnuj.
02.05.2016 - 17:07:15
05
PhilJ: to video tu už určite bolo a aj pre to začali dávať výrobcovia do nákladiakov späťáky na strechu (zvonku na spolujazdcovu stranu), aby vodiči videli "pod" auto, nielen dozadu. Tie nákladiaky, čo tam jazdia, ich majú - si pozri to video, čo som postoval, je to tam zrejmé.

Nezastávam si toho vodiča a ani mu tú prácu nezávidím. Niektorí sa síce chovajú ako zmrdi zneužívajúc ten kolos, ktorí pod sebou majú, ale tiež sú zmrdi aj medzi chodcami, cyklistami, autobusármi, skrátka všade... Fakt ale je, že on ako vodič sa má presvedčiť, že pri tom odbočovaní nik vedľa neho nie je. A nemudrujem - tiež sa mi stalo, že som sa zle pozrel a až v polovici druhého jazdného pruhu pri trúbení vedľajšieho auta zistil, že tam niekto je... Ale bola to jednoznačne moja chyba.
02.05.2016 - 17:16:53
00
:) ja som fakt tusil ze to tu takto dopadne, vzdy je to tak :) zase som tu jediny, kto sa zastane obete.
02.05.2016 - 17:22:04
00
no vidis, a ja som jediny cyklista, co dole na Prazskej caka na zelenu na prechode - za posledne 2 roky som tam nestretol JEDINEHO cyklistu ktory by tam poslusne cakal. Vsetci sa tam drbu cez prechod na cervenu - cez stvorprudovu cestu kde je 70tka.
Naposledy jeden idiot na horskom bajku este s dvoma malymi detmi na bicykloch - jedno sa mu tam skoro zdrbalo za ostrovcekom ked nanho tatko zahucal aby rychle presli na druhu stranu lebo sa uz blizili dalsie auta...
02.05.2016 - 17:32:25
03
iron.hide mal si skvelu prilezitost doriesit "to" mlcanim (aspon)....ale aj ja poznam tu potrebu mat posledne slovo. Naozaj si myslis ze nik z nas nesuciti s obetou?
02.05.2016 - 18:46:49
00
iron.hide: no ja nemam pocit, ze by sa tu obete nikto nezastaval. Prave naopak. Lenze zivot je o niecom inom. Vysvetlim ti to na inom priklade. Ides autom po hlavnej a zboku, z vedlajsej ta zostreli ine auto. Co myslis, kto bude na vine. Ak si myslis, ze ten, co siel z vedlajsej, si na omyle. Stal sa takyto pripad nie raz .. dovod je pomerne prozaicky a spravny. V kazdom pripade by si sudcu robit nemohol, lebo by si poslal /casom/ asi vsetkych z tohto fora do basy :lol: .. to co som napisal, som napisal len preto, ze nie je spravne okamzite zacat kazdeho sudit podla svojho pocitu a hadzat kazdeho do jedneho vreca. Co ja viem .. mozno vodic nakladiaku je biker a nebohy ho siel do prace vystriedat. A co potom :) Ja osobne som uz videl tolko sialenych cyklistov na ceste, ze dokial neviem, co sa presne stalo /ale v tomto pripade ako som pisal, si myslim, ze spravil chybu vodic nakladiaku/, tak neposudzujem. Dopravu posudzujem z hladiska aj sofera /dost som po BA najazdil/ cyklistu aj pesiaka. A jedine miesto, kde sa citim ako tak bezpecne su schody do podchodu, lebo tam auto normalne nevlezie.
02.05.2016 - 19:00:06
01
Aj osobne auto ma mrvty uhol v spatnom zrkadle a snad v kazdej autoskole ucia ze nestaci pozriet len do zrkadla.

Inak to "luxusne byvanie" par metrov od zeleznicneho depa kde sa vo velkom posuvaju vlaky aj po zotmeni a v lokalite kde nie su absolutne ziadne sluzby, to je fakt vyhra...
02.05.2016 - 19:02:48
01
iron.hide: no ja nemam pocit, ze by sa tu obete nikto nezastaval. Prave naopak. Lenze zivot je o niecom inom. Vysvetlim ti to na inom priklade. Ides autom po hlavnej a zboku, z vedlajsej ta zostreli ine auto. Co myslis, kto bude na vine. Ak si myslis, ze ten, co siel z vedlajsej, si na omyle. Stal sa takyto pripad nie raz .. dovod je pomerne prozaicky a spravny. V kazdom pripade by si sudcu robit nemohol, lebo by si poslal /casom/ asi vsetkych z tohto fora do basy :lol: .. to co som napisal, som napisal len preto, ze nie je spravne okamzite zacat kazdeho sudit podla svojho pocitu a hadzat kazdeho do jedneho vreca. Co ja viem .. mozno vodic nakladiaku je biker a nebohy ho siel do prace vystriedat. A co potom :) Ja osobne som uz videl tolko sialenych cyklistov na ceste, ze dokial neviem, co sa presne stalo /ale v tomto pripade ako som pisal, si myslim, ze spravil chybu vodic nakladiaku/, tak neposudzujem. Dopravu posudzujem z hladiska aj sofera /dost som po BA najazdil/ cyklistu aj pesiaka. A jedine miesto, kde sa citim ako tak bezpecne su schody do podchodu, lebo tam auto normalne nevlezie.


Naozaj?

www.fishtank.org.uk
02.05.2016 - 19:10:17
09
dartmoor : :D :D :D ja som vedel, ze sa toho niekto chyti :lol: .. ano, je to tak , zial :) NIKDE nie je clovek bezpecny ;(
02.05.2016 - 19:12:32
00
v lese na singli je :) teda co sa tyka aut. aj ked dartmoor zase najde ten pripad v cesku ked niekto skusal prejst na aute singlom a zasekol sa o strom :)
inak napriklad ja uz ani cestak moc nejazdim, naposledy som bol na nom este zaciatkom marca. Rozmyslam ze ho zacnem pouzivat iba na cestu do prace, a ak ho niekto nahodou zo stojanu ukradne, tak nech, mozno mi tym aj zachrani zivot ;)
02.05.2016 - 19:16:38
00
keyboard_arrow_up