joffre: najväčšia sranda na tom je, že čo nemá ázijský pôvod... pokiaľ viem tak v továrňach Meridy sa robí aj pár "renomovanejších" značiek (Spešlík?), "vsjo sdelano na taj-váne"...
aj tie "problémové modely" boli vždy záležitosťami 1 sezóny alebo jej časti - kým sa problém zistil... ono... najlepší test je široké nasadenie medzi užívateľov, ale tak to je vždy... a medzi tými problémami (Albontech asi 1992, AlMg nepamätámpresnekedy) boli dlhé pokojné roky...
09.12.2007 - 13:45:32
00
Zas tie albontech ramy neboli ani zdaleka vsetky zle, byvaly kolega ma bike na tom rame este cca z roku 1993 (vtedy stal s odpruzenou vidlou na lx okolo 30000) a nic sa mu nerozlepilo.. aj ked posledne roky uz velmi nejazdi
09.12.2007 - 13:55:01
00
presne tak, aj tam bolo vadných kusov málo, len niektoré praskli pri dosť malom ťukanci (presný záver - ak bol čelný náraz takého druhu, že zabránil prednému kolesu v ďalšom odvaľovaní sa - čo môže byť v blbom prípade aj 20 cm muldička) aspoň z pohľadu užívateľa - nemyslím si, že dnes by tie rámy boli veľmi odlišné, len ľudia už nejazdia toľko oceľových rámov, aby držali v pamäti, že kde sa oceľ iba ohla, dural praskne... a lepšie vedia, čo už dural nevydrží
09.12.2007 - 14:39:11
00
Takze zaver pre Wrathchilda - kludne chod aj do Meridy, ked budu mat tvoju velkost, statisticky rozhodne nic nepokazis...
10.12.2007 - 10:39:05
00
no tak dakujem vám vsetkýmza vase nazory...kazdy nazor je dobry...
takze je rozhodnute..dnes som pisal do presova kde mi mali rezervovat posledný model kcalderu..tak uvidime ci ho maju este ak hej tak verem toho...a som rad ze ak ho nemaju tak v pohode mozem ist aj do meridy
diky este raz
10.12.2007 - 14:14:12
00
tuleník málo vadných albontechov?Zoznámim ťa z človekom čo mal albontech a za to že sa mu rozšmelcoval pod nohami mal zdrátovanú hubu? a bolo ich daleko viac.škoda reči.
12.12.2007 - 08:14:10
00
Staci sa orientovat na znacky ktore sa jazdia v pro tour na ceste.Ziadna merida,kelys a podobne kyble sa tam nepohybuju.Merida je dobre komercne zvladnuta je natlacena v kazdom cykloplatku.Pamatam sa na tu revolucnu novinku s horcikovymi ramami. :roll: Realitu som videl na vlastne oci. :cry: Ked im to nevyslo tak sa dali na karbon.Ktory robia mozno styri roky.Dakujem netreba....


Keď už sme pri tej rozhasenej PRO TOUR. Merida podporuje MTB odvetvie a tam už máš v svetovej elite iné výsledky. Takže vôbec by som /a vlastne nikdy/ značku nehodnotil podľa toho koľko natlačí peňazí do reklamy vo forme profi tímu.
12.12.2007 - 10:02:15
00
rasto: no ja osobne poznám jedného typa s prasknutým albontechom a o ďalších asi 3 viem z "blízkeho počutia", teda okruh "známych mojich známych". Lenže 1) vtedy bola Merida snáď ešte rozšírenejšia ako dnes, 2) bol to problém jednej už VEĽMI vzdialenej sezóny 3) 1% z 10 je 0.1 prasknutého rámu - o tom sa nedozvieš, 1% zo 100 000 je 1000 prasknutých rámov - o tom škrieka každý... a pritom je to to isté percento.
12.12.2007 - 12:13:01
00
0,1 prasknuteho ramu..to je podarene :-D
12.12.2007 - 12:48:05
00
štatistika je presná veda o nepresných číslach :lol:
12.12.2007 - 12:52:32
00
tuleník tu ide o iné že Merida vždy robí niečo iné ako ostatný chce sa odlíšiť a vždy to dopadne na ***** či už to boli albontechy,magneziove rámy a tak podobne.Pridu na trh s niečim novým čo nemaju poriadne otestované a tak podobne potom to praská,kazí sa to a na dalši rok to stiahnu z výrobnej linky.Hlavne že rok predtým to vychvvalovali do neba aká je tá ich technológia vynikajuca.Ja som videl najmenej 8 rozlepených albontechov a pár prasknutých magnéziových a to doslovne.Toto je jeden z hlavných dôvodov prečo Meridu nemisím a nikdy ani nebudem musieť.Stále mám zafixované že Merida = ide o život :D ale jasne každý nech si kupi na to na čo má a čo sa mu páči.
12.12.2007 - 12:59:28
00
Stále mám zafixované že Merida = ide o život


ved to je ta obmedzenost ludskeho myslenia...ale tiez ju nikomu neberiem. takisto ja mam zafixovane "rasto + tema merida = najradsej preskocit" (ale bohuzial sa mi to nie vzdy dari). ten nazor ale nikomu nebudem tlacit do hlavy silou mocou(teraz nenarazam len na teba).
12.12.2007 - 14:00:26
00
Pridu na trh s niečim novým čo nemaju poriadne otestované a tak podobne potom to praská,kazí sa to a na dalši rok to stiahnu z výrobnej linky.Hlavne že rok predtým to vychvvalovali do neba aká je tá ich technológia vynikajuca. Merida = ide o život :D .


Takze zajtra mi zas pojde na tej mojej Meride s karbonovou zadnou stavbou (relativna novinka) o zivot... :lol:
Co uz, nejde o zivot - nejde o nic :shock:
12.12.2007 - 16:38:48
00
joffre ja ti nebránim premňa za mňa choď aj na meride zo zlata :P
13.12.2007 - 07:16:46
00
tak tú by jednak neudvihol, jednak by sa po metri naozaj zohla
13.12.2007 - 13:53:13
00
keyboard_arrow_up