dakujem za potrehy, ale keby viem, tak sem radsej nic nedam... bajk som kupoval spodruky, nie od predajcu. predtym som mal cross a cesta ma bavi. boleti nemam ziadne. Komin si nechaam zatial ako rezervu, este sa stelujem - mam cca 1500km s tymto bajkom, tak sa ladime... potom pojde dolu
peace.
10.05.2016 - 12:25:23
04
martinsulovsky napísal:
Inak zaujimave ze predajca neodporucil nieco mensie

Velmi presný postreh. :y:
No chcel predať a zarobiť tak načo by ho presviedčal že je mu velký. Ale zase keď prišiel a povedal že ho chce kupiť načo to riešiť.
Dôležite že sa mu dobre sedi a prispôsobil ho podľa seba. Vela šťastných km.
10.05.2016 - 12:33:13
00
Radsej dat a vypocut si kritiku hlavne vtedy ked v niecom zacinas. Inak dufam ze casom pomenis posed na RACE teda ze ten posed trosku natiahnes lebo aj tak sa mi zda ze to mas velmi kratky posed aj ked mas 170cm
Kristina nemas nahodou aj cestny bike. Len tak pre porovnanie posedu. Ze by si hodila rozmer zdialenosti sedlo - riaditka.
10.05.2016 - 12:33:45
00
tak je rozdiel k niecomu sa vyjadrit, ze napr. ram mi pride velky, majitel odpise ,ze jemu to tak sedi a vyhovuje a potom uz nerypat a drzat pusu...
a je rozdiel napisat ze napr. ram mi pride velky, majitel odpise ,ze jemu to tak sedi a vyhovuje a potom mu napise dalsich 5-6 profikov IMHO je velky ram, mensi ram si mal zobrat atd atd. a zacat postovat porteho a hesjedala to uz je uplna šupa :D inak aky ma fabian dlhy pipik, ci si nedam skratit alebo naopak prišit nech to mam presne ako on ked uz som ten profi jazdec...
a Bikejoring, podla mna skor ho znechutia vase odpovede ako bolesti chrbta a kolien..rozdiel je vyjadrit nazor, a rozdiel je vyjadrit nazor nasledne rypat a presviedcat druhych co je pre nich dobre..


Naposledy upravil JAHMANsvk dňa 10.05.2016 - 12:45:24, celkovo upravené 2 krát.

10.05.2016 - 12:41:24
02
ten posed - mal som tam 110mm predstavec - to mi bolo samozrejme dlhe, dal som tam 80mm ale skusim aj 90mm - ten momentalne zhanam na skusku. takze ano, planujem to riesit :)
10.05.2016 - 12:42:17
00
szabo.martin napísal:
dakujem za potrehy, ale keby viem, tak sem radsej nic nedam... bajk som kupoval spodruky, nie od predajcu. predtym som mal cross a cesta ma bavi. boleti nemam ziadne. Komin si nechaam zatial ako rezervu, este sa stelujem - mam cca 1500km s tymto bajkom, tak sa ladime... potom pojde dolu
peace.

Stačilo polistovať pár strán dozadu a hneď by si zistil, že dať sem foto bajku je tak trochu riziko, že ti tvoj stroj zvozia pod čiernu zem :D ............a inak s tymi komínmi má každý problém.....načo to rezať ? kvôli tomu, že to blbo vyzerá ?? Šak radšej to tam nechám, čo ak budem podkladať časom podložky kvôli chrbtu alebo čo keď to budem chcieť predať.....nalepiť späť sa to už nedá a také dlhé aby to zavadzalo to teda nie je.
10.05.2016 - 12:47:17
03
Len otocit sedlovku s offsetom robi asi tak 3-5 cm co je na posunuti samotneho sedla privela oproti standardnemu nastaveniu
10.05.2016 - 12:48:16
00
martinsulovsky napísal:
Radsej dat a vypocut si kritiku hlavne vtedy ked v niecom zacinas. Inak dufam ze casom pomenis posed na RACE teda ze ten posed trosku natiahnes lebo aj tak sa mi zda ze to mas velmi kratky posed aj ked mas 170cm
Kristina nemas nahodou aj cestny bike. Len tak pre porovnanie posedu. Ze by si hodila rozmer zdialenosti sedlo - riaditka.

martin: Mám aj cesťák. Už som sem niekde postovala aj foto z výjazdu. Bola som "sfúknutá" za kapsičku, že bajk nie je zladený, že mám veľký ofset sedlovky, že mám kotúčové brzdy a pod :)
Mám titan, ale geometria je robená custom presne podľa Specialized Amira S-Works ročník tuším 2014. Bajk som mala požičaný na Mallorke 5 dní. Oproti predtým jazdenému Tarmacu alebo dokonca Venge mi táto geometria sadla úplne dokonale a preto slúžila ako vzor pri stavbe nového bajku. Mám TT 518mm, predstavec 95mm, sedlovku s 25mm setbackom (zniesla by som 15mm). Vzdialenosť špičky sedla a stredu riaditiek mám 481mm. Riaditka Vision Metron 4D Compact 420mm.
10.05.2016 - 12:56:44
01
Kika ak sa ti paci tak neries. Asi dam aj ja svoj nech mi ohejtuju kombinaciu RITCHEY EASTON a SHIMANO SRAM :-)
TO ALL:
Clovek nema hned peniaze na vsetko a casom sa to moze vyladit. Ja som tiez zo zaciatku jazdil na trojkolke ktorej som neskor odtrhol brzdu a potom pedale no nikto netusil ze tym sa moja rychlost len zvysi. A to teraz netrepem ziadne bludy. To je pravda
Martin.Szabo daj rozmer sedlo - riaditka


Naposledy upravil martinsulovsky dňa 10.05.2016 - 13:07:18, celkovo upravené 1 krát.

10.05.2016 - 13:03:25
01
szabo.martin napísal:
dakujem za potrehy, ale keby viem, tak sem radsej nic nedam... bajk som kupoval spodruky, nie od predajcu. predtym som mal cross a cesta ma bavi. boleti nemam ziadne. Komin si nechaam zatial ako rezervu, este sa stelujem - mam cca 1500km s tymto bajkom, tak sa ladime... potom pojde dolu
peace.

Martin, neber si to ako rýpanie. Dal si sem bajk s tým, že ti ho miestna "crew" ohodnotí a niečo nového sa dozvieš. No a dozvedel si sa. Ak som sa ťa dotkla tak prepáč.
Môj prvý MTB bajk som kupovala v Banskej Bystrici. Vôbec som tomu vtedy nerozumela. Predavač mi tvrdil, že bajk, ktorý sa mi vtedy veľmi páčil je akurát pre mňa. Mal rám veľkosti 20" a predstavec 130mm!!! Dala som zaň všetky svoje úspory a bola som šťastná ako blcha, že som si ho kúpila a predavač bol šťastný aký kvelý obchod urobil. Keby som vtedy mala pri sebe niekoho kto by mi poradil a poslal predavača niekam, tak som nemusela po pár mesiacoch bajk predávať so stratou.
10.05.2016 - 13:04:59
05
szabo.martin napísal:
dakujem za potrehy, ale keby viem, tak sem radsej nic nedam... bajk som kupoval spodruky, nie od predajcu. predtym som mal cross a cesta ma bavi. boleti nemam ziadne. Komin si nechaam zatial ako rezervu, este sa stelujem - mam cca 1500km s tymto bajkom, tak sa ladime... potom pojde dolu
peace.


komin nerez, raz ten ram/bike budes chcet predat a mozno niekomu tych par cm na krku vidlici bude chybat.
ak ti teda ten komin nevadi po vizualnej stranke a ak si bike neplanujes nechat na cely zivot... no z dnesnej lekcie ohladom bikefittingu si sa asi uz naucil a zistil, co potrebujes :-)
a teraz sup jazdit... alebo pre tych co su v praci, tak sup pracovat :-)
10.05.2016 - 13:12:18
00
z osobnej skusenosti by som pred uverejnenim fotky na tento portal nastavil na ziletke vsetko podla vzoru profi a potom to dal spat :) teda keby som sa chcel podelit o radost z noveho cestaku a nebyt znechuteny :D na druhu stranu clovek sa dozvie nove veci ktore mu predtym mohli ujst, alebo ich nevedel
10.05.2016 - 13:17:18
00
K tomu velkosti ramu a otocenej sedlovke pridam moj skromny nazor. Ak chce dosiahnut spravne nastavenie posedu (koleno nad oskou pedalu - a.k.a KOPS) je jedno ci ma velkost ramu M alebo XL, lebo dolezity je uhol sedlovej trubky v tomto pripade. Vacsina vyrobcov ma pre vsetky velkosti +/- rovnaky uhol sedlovej trubky (73, 73.5) a tak pri rovnakej vzdialenosti od stredu kluk az po vrchol sedadla (kedze toto zalezi cisto od dlzky noh), bude aj na M a aj na XL rame "offset" od stredu kluk po stred spravne vysuhuteho sedla rovnaky. Ak ma mensi pomer dlzky stehenej kosti k dlzke nohy ako vacsina ludi, tak ma takyto problem pri nastavovani posedu. Ja mam tiez taky problem - mam 190cm, dlzka nohy je 93cm a potrebujem sedlovku bez offesetu a aj to je sedlo uplne vysuhute dopredu a aj tak mi este mozno 5mm chyba aby som mal koleno nad oskou pedalu.
10.05.2016 - 13:34:31
03
Ked sem niekto da foto, tak asi uz pocita s tym, ze bude hodnoteny,nie?
Za mna ako tiez novacika na ceste by som martinovi doporucil, aby sa radsej vobec netrapil s vymienanim predstavcov, sedloviek,...atd. Sen o cestnom bajku si splnil, bajk je peknucky, predpokladam, ze cena bola tiez dobra. Takze by nemal byt problem priebezne studovat parametre a pozerat sa po niecom vhodnejsom na vymenu, pretoze ta velkost je total off - a neviem si predstavit, ako moze byt hendikepovany, aby toto bolo obhajitelne. ...aha ano, on je spoko :-)
P.S.:Kellys URC ram som vo velkosti M (TT 570mm) skusal a pripadal mi dlhy - a to mam 182cm.
10.05.2016 - 13:39:00
00
Jezus tak ako pisala Kristina ja mam vzdialenost spicka sedlovky po stred riaditok 464mm. Ked som otocil sedlovku do "spravneho" smeru, sedlo dal nadoraz dopredu, dostal som sa na vzdialenost 501mm (co je uz podla mna privelmi daleko a bol by som prilis vzadu)

co si o tom myslite ?
11.05.2016 - 13:46:23
00
keyboard_arrow_up