Tak aby sa zošmykli, to asi nie :) To bude záležať skôr na postave a samotných nohaviciach. Mne tam vadilo to sťahovanie brucha, proste som cítil ten pás. A keď som ho zas nepritiahol, tak som ho síce necítil, ale zas to nedržalo na mieste :)
24.05.2016 - 20:10:29
00
A pri kúpe sa držať tabuľkových rozmerov ? Kraťase majú byť skôr tesné a dres voľnejší, alebo tiež tesní ? Podľa tabuľky keď pozriem rozmery výšky od-do a ku tomu pás ešte ako tak, ale hrudník už väčšinou moc...čiže tam už o číslo menšia, ale tam zasa výška je malá :-) Zato sa pýtam, či majú, alebo nemajú byť dresy na tele voľné, alebo tesné :-) Chcem objednať a zatiaľ bezo skúseností...Jedná sa o letný dres, komplet, set...
24.05.2016 - 20:20:16
00
bez trakov nekupuj, tolko moja rada ;) a dres by mal byt obtiahnuty na cestak, na horsky moze byt trosku volnejsi. ide o odvod potu hlavne. ak by ti plapolal dres na cestaku dajme tomu 60km tak by si najskor prechladol
24.05.2016 - 20:22:18
00
Načo su obtiahnute kratasy bez trakov, vsak to je choreee..
24.05.2016 - 20:28:58
00
Pri kúpe, ja som sa pomeral, podľa tabuliek Castelli objednal, sedeli nohavice, dres bol voľný. Odoslal som späť, prišlo menšie číslo, v poriadku. U iných značiek to zas môže a nemusí sedieť, pri najhoršom proste pošleš nazad a vráti sa iná veľkosť. Alebo zájdeš do obchodu a vyskúšaš. Či voľné gate alebo elastické, to je na tebe, podľa toho, kade chceš jazdiť. Bajkeri čo som si všimol vo väčšine preferujú voľnejšie, na cestu a poľné cesty (proste na jazdu na krose) mi príde vhodnejšie mať elastické. Aj dres som kúpil na telo a paráda :)
24.05.2016 - 20:47:09
00
Chcem to na cestu, ale nie na cesťák, ale na kros a ťiež len rekreačné bajkovanie tak niečo medzi 20-50km na jednu jazdu zo začiatku :-) možno neskôr, keď ma to chytí poriadne a začne baviť tak aj raz toľko :-) či mi vôbec treba ten dres-komplet :-) a nestačia len obyčajné voľné kraťase a klasické voľné biele tričko za 5 eur :-) ale dres je luxusnejší, funkčnejší a ťiež dobre vyzerá...
24.05.2016 - 21:16:24
00
Tak jazdit mozes v com chces. Ale bavlnene tricko naozaj neodporucam. Vsetok pot nasaje a ked pojdes nejaky zjazd tak ta to bude mega chladit. Nem prijemne.
24.05.2016 - 21:22:57
01
Čiže dres ktorý neobopne telo ako má je v podstate nefunkčný rovnako ako keby som si dal len volné bavlnené tričko za 5 eur...u kraťasov detto...
24.05.2016 - 21:32:01
00
Tak na začiatok nemusíš kupovať drahé veci, kúp niečo za rozumný peniaz a voz sa. Ak Ťa to chytí, spravíš si radosť niečím lepším a tieto lacnejšie veci budeš využívať naďalej na krátke výjazdy. Ak Ťa to totiž chytí, jedna sada dres + nohavice Ti stačiť nebudú (kto by to pral po každom výjazde) ;)
24.05.2016 - 22:26:44
00
Cirdeman napísal:
Čiže dres ktorý neobopne telo ako má je v podstate nefunkčný rovnako ako keby som si dal len volné bavlnené tričko za 5 eur...u kraťasov detto...

Nie, aj volne dresy su z funkcneho materialu ale tym, ze sa nedotykaju povrchu tela tak ten pot z neho neberu a teda ty mozes mat pocit, ze z teba tecie, oproti tomu obtiahnutejsi dres alebo staci aj tricko z funkcneho materialu, nemusi byt dres zachytava pot na tele a snazi sa tu vlhkost transportovat prec a nedrzi ju v sebe ako bavlna. Funkcne tricko nemusi byt drahe len na nom nebude zips a vrecka ako na drese ale ak ide o cenu skus to.
24.05.2016 - 22:56:09
00
Len sa este trafit do velkosti :-) aby bola okrem dlzky dobra aj v pase a hrudniku...
24.05.2016 - 23:10:46
00
Nemá niekto osobnú skúsenosť s týmto setom? Alebo aspoň s nohavicami? http://www.rogelli.sk/letne-cyklisticke-oblecenie-rogelli-umbria-cierne/
30.05.2016 - 11:31:23
00
Od rogelli by som uz nekupil nic....malokedy kupu niecoho olutujem ale nakup u rogelli lutujem....skoda penazi
30.05.2016 - 12:53:50
00
z osobnej skusenosti ti poviem ze dlhy letny dres oblecies max raz za sezonu,ak vobec..podla mna je letny dlhy dres zbytocna blbost. to iste mas ked si das kratky a na to navleky na ruky za 15-25 eur. mas to viac flexibilne lebo ked je ti uz teplo das dole navleky, ale ked je ti teplo v dlhom drese neurobis nic len sa musis potit kym nedojdes domov :) a co sa ceny tyka, mozne je to ok dres ale pre mna je Rogelli velka neznama tak ja by som siel za tie prachy skor do niecoho "znackovejsieho"
30.05.2016 - 12:54:17
00
Napr. ? Ja som teraz začal pokukovať po Sportful, akurát tá cenovka :-(
30.05.2016 - 18:42:47
00
keyboard_arrow_up