Kedze som zacal s cyklistikou nie az tak davno, tak mam len dva dresy - z toho jeden holokolo shit a druhy castelli, s ktorym som maximalne spokojny. Kupil som ho v akcii asi za 50e. Otazka je, pozerat sa vobec po inych znackach, ked viem, ktora velkost Castelli mi vyhovuje? Planujem si kupit dalsi tiez asi v nejakej zlave - daju sa v pohode najst okolo 60e, je nieco lepsie/kvalitnejsie v tej cene?
To iste kratasy...dik
06.05.2024 - 12:07:36
00
Mám otázku, z vlastnej skúsenosti viete porovnať základ a topka cyklogate s vložkou? Mám na mysli vplyv vložky na bolesť zadku.
Na dlhé trate dávam chamois. Fungujem na force a dekaci..

Ďalšia otázka je či značkové oblečenie sa zmestí len športová chudá postava.
06.05.2024 - 16:14:34
00
Rozdiel medzi základným Decathlon a značkovejsim Loffler, Trigema,Craft, LeCol určite pocítis. U mňa bez vložky pohoda do hodiny, základné Decathlon 2 hodiny (viac sa dá, ale už cítiť), tie ostatné bez problémov 4-5h, bez chamois.
Ale je to individuálne, plus som nemal možnosť skúšať vyššie rady Decathlon (lebo mám iné gate).
A zmestia sa aj nechudí;)
06.05.2024 - 17:53:00
00
Moja skúsenosť z cyklogatiami je že si zadok treba ,, vysedieť,, t.j. zopár tisíc km a zvykneš si a potom mám v obľube Craft C1 alebo aj C2 , robím v nich 8-10 hod. výjazdy
06.05.2024 - 17:58:46
00
Ja mam pocit, ze som si zadok ani po 20 rokoch nevysedel, ale skor ho mam citlivejsi..:D Asi to je vekom, ked som bol mlady, tak stacila aj cina, teraz uz jedine vyssie rady od Castelli, alebo Assos, lebo inak uz brblem po 2-3 hodinach.
07.05.2024 - 08:22:14
10
Ja nemám po rokoch problém (možno po zime kedy dlhšie nesedím na bajku). Základ je aj kvalitné mazanie. Používam SportsBalm (https://www.sportsbalm.com/en/product/anti-friction-balm/). Na MTB mám full karbon Selle Italia SLR sedlo. Problém mám iba keď idem na dlhší ľahký regeneračný výjazd. Vtedy netlačím do pedálov a teda sedím väčšinu času celou váhou na sedle. Pri svižnej jazde, kedy často chodím aj do pedálov nemám problém obsedieť 5 hodín.
Základ sú kvalitné gate s kvalitnou vložkou jazdenou "na ostro". Problém môže byť aj "vysedená" vložka na starých kraťasoch. Poznám ľudí, ktorý používajú kraťasy aj 10 rokov.
07.05.2024 - 09:00:12
00
rozdiel teda je. mal som zakladnu vlozku endura- neohurila,ale zas lepsie jak nic na kvalitnom sedle ergon sm core. inak jazdim silvini s ich vlozkou,ktora mi sedi. tento rok som kupil sortky s chranicmi endura ,kde je kvalitnejsia vlozka a ten posun je znacny.

dekac ci endura robia velkosti aj pre nas, ktory stali stali v rade na dupľu :D
07.05.2024 - 10:34:53
00
Ešte poznámka. Všimla som si, že veľa bajkerov si kupuje väčšie veľkosti oblečenia ako by v skutočnosti mali mať. U nohavíc s vložkou aj to môže robiť problémy.
07.05.2024 - 10:52:55
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up