Ahojte, mám taký problém a už si neviem rady..jedná sa o to, že v teréne mi preskakuje reťaz na kazete, správa sa to tak, že pri prejazde nerovnosti sa reťaz snaží dostať na vyšší pastorok ale vráti sa naspať na "zaradený" pastorok na kazete...pri jazde na ceste všetko funguje, radí po celej kazete aj pastorkoch..proste len pri pohybe zadnej stavby to preskočí...už som pár fullov mal a nemal som nikdy žiadny problém s niečim takým...jedná sa o bike http://www.bikes.com/en/bikes/element/2015#/models/element-950 a osadený je SRAMom...
SRAM X7 MATCHMAKER TRIGGERS 3X10SPD
SRAM X9 10SPD
SRAM PG-1030 11-36T 10SPD
SRAM PC-1031 10SPD

Viete pls poradiť, lebo ja už neviem..už som skúšal všetko...napadlo ma ešte skrátiť reťaz o pár článkov...
PS: bike to robí od kúpy /sám som ho poskladal z krabice/

Budem vďačný za každú radu.
Ďakujem
04.06.2016 - 11:06:11
00
Nemas kratke lanko~bovden?Pri prechadzani nerovnosti ti ho napne(pri zadnej stavbe)prehodi a potom vrati o pastorok menej
04.06.2016 - 11:40:48
02
martinko76 napísal:
Nemas kratke lanko~bovden?Pri prechadzani nerovnosti ti ho napne(pri zadnej stavbe)prehodi a potom vrati o pastorok menej


skúsim pozrieť...ale skor mám pocit, že je málo napnuté pretože páčka pri radení niekedy ostane vysieť/ostane makká pod palcom/ ako keby bolo lanko málo napnuté, pričom som ho napínal pri nastavovaní kombinačkami...
04.06.2016 - 12:24:03
00
Ten tip na dlzku bovdenu je dobry. :y: Ak to problem nevyriesi, tak jedina dalsia moznost je, ze mas poskodeny bovden, jeho koncovku alebo lanko a drhne to. Potvrdzovala by to aj ta "visiaca" packa. Vymen bovden aj lanko pri zachovani dostatocnej dlzky bovdenu a problem musi zmiznut. Neexistuje, ze nie.
04.06.2016 - 21:41:04
00
Jezus napísal:
Ten tip na dlzku bovdenu je dobry. :y: Ak to problem nevyriesi, tak jedina dalsia moznost je, ze mas poskodeny bovden, jeho koncovku alebo lanko a drhne to. Potvrdzovala by to aj ta "visiaca" packa. Vymen bovden aj lanko pri zachovani dostatocnej dlzky bovdenu a problem musi zmiznut. Neexistuje, ze nie.


vyskúšam vymeniť aj lanko + bovden smerujúci k prehadzovaču kúpim o cca 3cm dlhší myslíš, že to bude stačiť...len nerozumiem, že problém je iba pri pohybe zadnej stavby, nemyslíš, že vyššie popísané by sposobovalo preskakovanie stále ?
PS: ešte ma napadlo či nemože byť dovod "nesprávne" nastavenie vzdialenosti hornej kladky od pastorkov, ale zase na druhej strane by to zrejme preskakovalo stále...

prikladám aj foto či je bovden dostatočne dlhý...
Ďakujem

Prílohy:

IMG_20160428_163537.jpg
IMG_20160428_163537.jpg 831.57 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2016 - 12:14:06
00
Dolezita je aj dlzka bovdenu pod stredom, nielen tu. Tento by dlzkovo asi mal stacit. Ale problemom mozu byt aj koncovky a drhnutie v nich.
05.06.2016 - 12:22:29
00
keyboard_arrow_up