Mňa najviac zaráža to,že ani jeden z nich nemal odvahu sa postaviť Saganovi v priamom súboji v tých 2 pretekoch.Hoci pôvodne tam nominovaní boli.To si tak málo verili v ich hlavnej disciplíne,alebo dopredu tušili,že to pre nich nedopadne dobre?Inak si to neviem vysvetliť.
07.06.2016 - 14:42:20
03
taky skuseny MTB jazdec ako Lami predsa musi vediet, ze sa neda len tak prejst z cesty na mtb, zo dna na den. Nemal dovod sa Sagana bat.
som vsak zvedavy ako sa vyjadri k tejto situacii.
07.06.2016 - 14:45:30
00
co by sa nedalo prejst.. ak raz vies soferovat tak vies soferovat. to ze nemas rally specializaciu doladis za rok. pri cyklistike asi dlhsie kedze nerozvyjas svalove vlakna ktore potrebujes pri XC a ktore pri ceste.
07.06.2016 - 14:53:56
00
fuuuha......akurát som prelúskal celú debatu na cycling-info.sk pod článkom, ktorý zverejňoval tú nomináciu na rio.......slušná hádka sa tam strhla.....to tu sme ešte mierni :D ale vychádza mi z toho len to, že MTBčkari sú tam nasraní, že sa im PS tlačí do disciplíny a boja sa hanby, čo vôbec nedáva zmysel, nakoľko slovenský fanúšik sa striktne drží hesla: "úspech je všetkých, neúspech iba jedného" :D .....pritom to všetko môže vyriešiť jeden pád na TdF (verím, že to sa nestane) a je po probléme......zbytočné a predčasné je vŕtať sa v tom teraz....radšej si počkajme, čo prinesie TdF.....toľko odomňa :!:
08.06.2016 - 07:44:53
01
Peto by mal prist z tdf taky unaveny, ze by ho ani nemalo napadnut trenovat par tyzdnov inu disciplinu. A nieto ist na nu este aj na OH. Tu miestenku by mal vratit Lamimu. Zaujimalo by ma aky podiel na celom tomto napade ma Peto, alebo ci to bol cele len vymysel funkcionarov.
08.06.2016 - 08:15:02
02
ak bude v prvej 10tke, bude to uspech :)
Schurter, Absalon, Kulhavy a ini ho tam rozvesaju... i ked mozno menej jak Lamiho.. ale tiez by tam podla mna mal startovat Lami, kedze on sa viac zasluzil o tu miestenku.
08.06.2016 - 08:20:47
00
iron.hide napísal:
taky skuseny MTB jazdec ako Lami predsa musi vediet, ze sa neda len tak prejst z cesty na mtb, zo dna na den. Nemal dovod sa Sagana bat.
som vsak zvedavy ako sa vyjadri k tejto situacii.


Vo vseobecnosti by sa s tym dalo suhlasit, ale v pripade Sagana by som to tak jednoznacne netvrdil. Skill na MTB stale ma a co sa tyka vykonnosti, v cestnej cyklistike je jeho specialitou vybusnost v kratkych strmych stupaniach a technicka zrucnost v zjazde, co je velmi podobne okruhom na XC. Ci bude jeho vykonnost vyssia, ako Misova, je velmi tazke odhadnut, to rozhodnutie zvazu je dost riskantne, ak sa Saganovi nepodari aspon top 10, tak sa na nich pohrnie kritika zo vsetkych stran.
08.06.2016 - 08:23:07
00
iron.hide napísal:
Peto by mal prist z tdf taky unaveny, ze by ho ani nemalo napadnut trenovat par tyzdnov inu disciplinu. A nieto ist na nu este aj na OH. Tu miestenku by mal vratit Lamimu. Zaujimalo by ma aky podiel na celom tomto napade ma Peto, alebo ci to bol cele len vymysel funkcionarov.

Pripomínam že manažment Peťa Sagana požiadal SZC o divokú kartu na OH už začiatkom tohto roka
08.06.2016 - 08:25:49
00
si pozrite kde všade tá správa o tom že sagan ide do ria včera obehla, boli toho plné sociálne siete, písali o tom najväčšie cyklistické plátky a o tom to asi najmä bude
08.06.2016 - 08:28:49
01
Ja by som ešte poznamenala, že napríklad český pohár XC je dosť kvalitný. Konkurenciou aj náročnosťou tratí. Dajú sa tu nazbierať veľmi dobré skúsenosti a otestovať svoju výkonnosť. Nespomínam si, že by na českom pohári XC skončil niektorý zo súčasným vyššie spomínaných slovenských XC bajkerov v top 5, alebo že by nejako výrazne jazdil aspoň v úvode na čele pretekov a diktoval tempo.
08.06.2016 - 08:45:39
011
ale to s tym nema nic spolocne. Lami si tu miestenku vybojoval, patri jedine jemu
08.06.2016 - 09:28:35
00
muffin napísal:
Vo vseobecnosti by sa s tym dalo suhlasit, ale v pripade Sagana by som to tak jednoznacne netvrdil. Skill na MTB stale ma a co sa tyka vykonnosti, v cestnej cyklistike je jeho specialitou vybusnost v kratkych strmych stupaniach a technicka zrucnost v zjazde, co je velmi podobne okruhom na XC. Ci bude jeho vykonnost vyssia, ako Misova, je velmi tazke odhadnut, to rozhodnutie zvazu je dost riskantne, ak sa Saganovi nepodari aspon top 10, tak sa na nich pohrnie kritika zo vsetkych stran.


tak tak, navyse trat v Riu je pomerne technicky nenarocna a dost rychla - priemerka tusim okolo 25km/h co oproti niektorym xc okruhom je brutal rozdiel.
- PS bol MS juniorov a naco sa casto zabuda aj 4. na MS do 23r (Lami bol vtedy (2009) okolo 40 v elite). Lami uz vtedy ani nesnival o vykonnosti PS a Petova vykonnost odvtedy neklesala (skor naopak). Ano XC sa jazdi inym stylom a nieco mu moze chybat ale prave trat v Riu tento rozdiel imho stiera.
- tiez je tu stale otazka, preco Lamiovci + Haring vymenili na posl. chvilu preteky v CR (kde bol aj Peto) a sli radsej do Slovinska - strach?
- pochybujem, ze sa k tomu niekedy Lami vyjadri a ktovie ako sa v zakulisi s Petom "dohodli" - my mame len domienky.
- v tejto situacii je Haring na RR v Riu imho dobra volba - je lahky a kopce mu sedia, navyse nieje na ceste novacik (Velitsovci nechcu ist, Baska/Kolar su spurteri a Lami cestu realne nikdy nejazdil)
- a teda salamunske rozhodnutie vymenit PS za Haringa je logicke - PS vzbudi na xco velky ohlas kdezto na ceste by bol defakto nevyditelny.

PS: a netreba zabudat, ake veci sa diali za sefovania Lamiovej na zvaze - cize mozno kusko vlastnej mediciny ochutnal aj Miso ;)
08.06.2016 - 09:46:02
07
no Florian Vogel splnil nominačné kritériá až 3x a nakoniec ani on na OH nejde...

http://mtbs.cz/clanek/sophiina-volba-svycari-rozhodli-o-nominacich-pro-oh/kategorie/bleskovka-zavody
08.06.2016 - 09:49:53
00
ja suhlasim s Kristinou, tiež trocha nechápem Lamiho, prečo nejazdí český pohár, ale radšej preteky v Srbsku, Chorvatsku či Slovinsku, kde neni konkurencia...alebo možno práve preto...takže ja so Saganom nemám problém, Lami pri konfrontácii so svetovou konkurenciou (a vlastne aj českou) tento rok nič neukázal
08.06.2016 - 09:52:18
03
iron.hide, už som to písal v inom vlákne, aký názor majú zainteresovaný bikeri neviem a ani ho neriešim, ale bolo by mi divné, ak by sa zrazu objavil hráč na úrovni a národný tím by ho nezobral, lebo neodohral ani zápas v kvalifikácii na EURO 2016, a teda si to nevybojoval (áno, tam je to uzavreté, ale ako príklad). Lami si nevybojoval miestenku, on ju vybojoval Slovensku. Nie ako jednotlivec sám pre seba, ale ako zástupca slovenska pre Slovensko. Ak to tak nie je, tak poprosím o vysvetlenie, možno sa tomu len nerozumiem.
08.06.2016 - 09:57:20
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up