Zdravim vsetkych, mam jeden zvlastny problem a zaujimalo by ma ci sa s tym uz niekedy niekto stretol. Vlastnim kellys spider 2011. Uz ked bol novy sem tam som pocul z kluky pri sliapani zriadkave obcasne silne puknutie, ktore mi az tak nevadilo. Az teraz nedavno sa mi stala taka zahada, ze kym mam v predu prevodovy stupen 1 alebo 2 je vsetku uplne v poriadku, ale ked prehodim na 3 cize idem dole z kopca a chcem byt co najrychlejsi :) tak sa ako keby kluka alebo naboj v nej (neviem ako sa to spravne vola) nedostala do zaberu a sliapem uplne na prazdno. Cisto tak ako keby som krutil do zadu. Hned ako prehodim na 2-ku uz je vsetko v poriadku a pedal je v zabere. Toto sa mi stane asi v 91% ak mam na 3-tom prevodovom stupni, to znamena ze niekedy sa podary, ze aj v 3-tom stupni je v zabere. Ked uz Zabera, tak uz ide stale az kym ho neprehodim zase na 2-ku a potom s5 na 3-ku. Zazil uz niekto nieco take? Co by som mal menit alebo na co sa zamerat? Viac menej to normalne nechapem kedze vsetky 3 ozubene kolecka podla mojho uvazenia su spojene, tak nechapem preco mi to len v 3-ke robi. Akukolvek radu by som odcenil. Dakujem.
18.06.2016 - 00:32:52
00
3ti prevodovy stupen vpredu je najväčšie alebo najmensie ozubene koleso?
18.06.2016 - 00:58:40
00
Ahoj.
Keď Ti to pôjde najbližšie naprázno, zastaň a pozri sa, či je reťaz na zuboch. Predpokladám, že pri preradení reťaz spadne medzi najväčší prevodník a kryt. Vyriešiš to nastavením horného dorazu prešmykovača. Jedna z dvoch malých nastavovacích skrutiek má označenie H skús ňou potočiť v smere hodinových ručičiek o štvrť otáčky.
18.06.2016 - 05:18:27
00
Dakujem za odpovede, 3-ti prevodovy stupen je najvacsie kolecko a je viac nez iste ze je retaz na nom. Tiez mi to nejde do hlavy ako to moze bytze to robi iba 3-ka. Vsetko je ako ma byt ale na 3-ke to ide na prazdno a niekedy sa to chyti.
18.06.2016 - 10:22:59
00
Mimozemšťania :) Ja som na tuto záhadu normálne zvedavy, nemôžeš s tym prist do Devínskej?
18.06.2016 - 10:25:00
01
Ak točí naprázdno, to znie ako keď nezaberú západky v orechu, ale trochu mi uniká logika, prečo by to robilo len na najväčšej šajbe. Konšpirácia mimozemšťanov – to je jedna z možných príčin, asi nám chcú dať zakódované znamenie. :D
18.06.2016 - 10:32:20
00
jozefrv27 vzadu mas zaradene rozne prevody ked ti to robi ale vzdy ten isty, napr. najmensi?
18.06.2016 - 18:28:34
00
No v predu 1 alebo 2 a ide bez problemov v zadu od 1 do 7 ci kolko to mam a ked dam v predu na 3 tak v zadu mozem mat ci 1 ci 7 tak naprazdno :) Presne na tie zapadky v orechu som myslel aj ja, len este vyriesit tu zahadu ze ako to je mozne ze iba ked dam v predu 3 tak vtedy :) Este ci by nemohla byt nejaka zrada aj v tom, ze kedysi mi spadol kluc od kladky medzi retaz a zadne ozubene kolecka a ja som tlacil ten bicykel do zadu a ohol som na tych zubkoch ten kluc, ci to nemoze byt sposobene tym ze v nejakom zvlastnom uhle retazi to nebude robit, povedzme ze ked je v predu na 3ke. Normalne rozmyslam nad tym ze natocim video :-D To bude supa pre vas vsetkych ked to uvidite :-D
18.06.2016 - 22:57:10
00
Cudne toto :D A nemas nahodou len uvolneny orech? Zistis tak, ze chytis kazetu za najvacsi pastorok a pohybes zo strany na stranu v osovom smere.
19.06.2016 - 08:34:00
00
keyboard_arrow_up