AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

25.06.2016
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - Žilinská župa Tour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (140)
11kuboace123aJoNalbertpbalfismizany1anarchistaandrej25andrejxcxASmanbaggio79BikeCrewbikeDUDEbikerLacibimjeambirkovnikbmartinbobcombranobbubakcatcherxxcervodivodjmarosdobi235Dodo666Domin1kdon281DurijoDusanPapaneborisenniofabkofeltoferi_yogiFilip_95gacopeterGaliPetGogenGreywolfHazardimro1jafri457jahomejanakudijanci30jancooJaniakjanovargajaroslav_hjelo520jjsanjohny29jozefkovjoziCCJUBI71JulkoJurajMTVJurošík1killololKinDokirikochhykolloMTkudrnackx7lavinaklegiLeroyLIGRLimelixlixlubo_sulolukas6s8pluky64majkoMajkyFmali6maranoMareKMMmaros1974Martin-BikerMartin1411mato15maxxspMayklMcDurominco87mingusmirecpdMoccaMTBHoralnadroNathalieneviempresneoboronarbOtosonPakerPampuch77Pavol.Grujbarpeter22Pogo89PozieracProBikeDudeRadoCRBprorichtoškaRobbieLisrobostRodrigo75rominatorsaki66sebutwsiso33skcllslavosolvoSpeedyGonzalesstefan.bajcarstodo207Strenkistriezasulovosumiktattatranecte_majjtono69tritolUrsusvagimirwendoxbikerxidossyankoozbozihadlo 5
Tak čo sa týka trate, tak záver 86ky cca. posledných 15 km bola tragédia Jednak mi došlo, ale aj keby nie, tak o peknom jazdení sa veru hovoriť nedalo. Ja som už skoro každé stúpanie tlačil a robilo tak 99% bajkerov zo všetkých tratí, čo išli okolo mňa. Absolútne nejazdivé! Prvých 60 km som si zmenenú trať veľmi pochvaľoval, ale ten záver to celé zabil. A ten singláč čo bol vykopaný nad Hlbokým, to prečo ste ho vykopali tak, že sa po ňom nedá normálne jazdiť? Ostatné veci ale tradične na 1.
26.06.2016 - 07:45:45
02
Tu je video z trate 39km točené kamerou na sedlovke https://www.youtube.com/watch?v=ebx3f0UEXbE
26.06.2016 - 09:04:27
010
Tiež by som povedal, že ten záver trošku nejak zmeniť, lebo nemá význam aby človek pár km do cieľa tlačil hodinu bicykel. Ale zase treba povedať, že veľa spravilo počasie. Keby bolo cez 20 stupňov, tak by každý mal aj viac síl. Ale musím povedať, že si nepamätám takú náročnú krátku trať. Dokonca mne to ukázalo ani nie 38 km...
26.06.2016 - 09:25:06
02
iceman napísal:
Tak čo sa týka trate, tak záver 86ky cca. posledných 15 km bola tragédia Jednak mi došlo, ale aj keby nie, tak o peknom jazdení sa veru hovoriť nedalo. Ja som už skoro každé stúpanie tlačil a robilo tak 99% bajkerov zo všetkých tratí, čo išli okolo mňa. Absolútne nejazdivé! Prvých 60 km som si zmenenú trať veľmi pochvaľoval, ale ten záver to celé zabil. A ten singláč čo bol vykopaný nad Hlbokým, to prečo ste ho vykopali tak, že sa po ňom nedá normálne jazdiť? Ostatné veci ale tradične na 1.

Zaver z Jablonoveho pustit po asfaltke na Sulov, vynechat sedlo Javor a pri kostole napojit na trat osemnastky. Podla mna idealne riesenie.
26.06.2016 - 09:44:39
02
Presne
26.06.2016 - 09:54:03
00
Pre mna to bol vcera maximalne stastny a produktivny den. V ramci cakania na tombolu som zistil ze na 60km trati som si vyjazdil 3. miesto = nesmierna radost, lebo to bolo moje prve umiestnenie na bedni. V tombole som vyhral Uvex prilbu a este aj velkost mi sadla na jednotku. A to som si uz davno hovoril, ze si mozno pod stromcek spravim radost a upgradnem moju staru X rocnu prilbu.

Super akcia o rok istotne znova.
26.06.2016 - 10:04:27
012
iceman napísal:
Tak čo sa týka trate, tak záver 86ky cca. posledných 15 km bola tragédia Jednak mi došlo, ale aj keby nie, tak o peknom jazdení sa veru hovoriť nedalo. Ja som už skoro každé stúpanie tlačil a robilo tak 99% bajkerov zo všetkých tratí, čo išli okolo mňa. Absolútne nejazdivé! Prvých 60 km som si zmenenú trať veľmi pochvaľoval, ale ten záver to celé zabil. A ten singláč čo bol vykopaný nad Hlbokým, to prečo ste ho vykopali tak, že sa po ňom nedá normálne jazdiť? Ostatné veci ale tradične na 1.

Mne došlo tiež, ale bol som si tie kopce prebehnúť asi týždeň dozadu a vážne na nich nie je nič strašné, všetko je v pohode jazditeľné, nikde som nemal žiadny problém.. Len samozrejme je iné tie kopce ísť po 70 km a 40 stupňovom teple. Ale myslím si, že keby nebolo tak strašne teplo, tak sa tlačí len minimálne. Však ja som tlačil nakoniec dobre že nie aj narovine, proste to teplo človeka zničí. A ten singáč nad Hlbokým je super, parádne stojky, nič, čo by človek nevyšiel, ale zas ísť to po 60 km v tom teple bolo na mňa veľa.. Ale ak bude nabudúci rok normálnejšie počasie, dúfam, že nebude problém..
maxxsp napísal:
Zaver z Jablonoveho pustit po asfaltke na Sulov, vynechat sedlo Javor a pri kostole napojit na trat osemnastky. Podla mna idealne riesenie.

Hmm, a človek príde o najlepší zjazd na celej trati. :shake:
26.06.2016 - 10:12:18
04
TIR dik za video.
Po 20. km som sa za tebou sotva držal, potom som ti dosť ušiel ;) Mal si technické problémy alebo len došli sily?
26.06.2016 - 10:22:05
00
To beriem, že 10% najlepších dokáže skoro všetko prejsť v sedle aj po xy kilometroch. Ale maratón a trať by sa mala robiť pre všetkých zúčastnených, podľa mňa by sa mal záver nejak upraviť aby 90% (možno preháňam, možno nie) ľudí nemuselo tlačiť celé stúpanie. A čo sa týka singláča, tak podľa mňa nie je dobre urobený. Chýba mu flow a následne získané výškové metre sa stratia v jednom prudkom padáku. Neviem, aké tam boli možnosti, možno sa to inak vyriešiť nedalo...
26.06.2016 - 10:30:00
00
lukas6s8p napísal:
TIR dik za video.
Po 20. km som sa za tebou sotva držal, potom som ti dosť ušiel ;) Mal si technické problémy alebo len došli sily?


Lukas, nemal som technický problém, no odpísala ma nezvládnutá občerstvovačka v Lietavskej, pretože tam bol chaos a ani som sa poriadne nenapil, takže ma to na tej dlhej zvažnici na slnku dobehlo. Ale celkovo ja takéto dlhé trate netrénujem a viac mi vyhovuje štýl XC čiže hodina naplno, preto mi to v Rohačskom sedle tak išlo. Gratulujem ti k víťazstvu, išiel si dobre, taký naobliekaný a s foťákom, klobúk dole
26.06.2016 - 10:40:41
00
iceman napísal:
To beriem, že 10% najlepších dokáže skoro všetko prejsť v sedle aj po xy kilometroch. Ale maratón a trať by sa mala robiť pre všetkých zúčastnených, podľa mňa by sa mal záver nejak upraviť aby 90% (možno preháňam, možno nie) ľudí nemuselo tlačiť celé stúpanie. A čo sa týka singláča, tak podľa mňa nie je dobre urobený. Chýba mu flow a následne získané výškové metre sa stratia v jednom prudkom padáku. Neviem, aké tam boli možnosti, možno sa to inak vyriešiť nedalo...

no osobne mi príde hoode nepodarený... práca odvedená bola pekne jazditelnosť 4-
26.06.2016 - 10:54:04
00
zihadlo 5 napísal:
no osobne mi príde hoode nepodarený... práca odvedená bola pekne jazditelnosť 4-

Presne ako píšeš, roky predtým 48km v pohode za 3,5 hod tlačenie len v úseku s kamennými schodami kde sa prenášali biky. Teraz do cca 32km v pohode, potom survival ani single ma už na záver nebavili lebo od únavy som bol rád že sa vôbec udrzim v sedle. Celkovo to bolo extrémne ťažké a nejazdive. Budúci rok idem max 38km.
26.06.2016 - 11:05:39
00
vcera vecer som pozrel vysledky a zarazili ma veru tie casy/priemerky ktore sa jazdili na sulovskych tratiach. potom som si pozrel profily, spomenl si na moju jazdu na cestaku v tych 35-36C a trosku to do seba zapadlo. ale aby napr 10-ty v absolutnom poradi na 60km trati mal priemerku 15,5kmh je uz z mojho pohladu poriadne pritiahnute za vlasy. ako bolo pisane vyssie, trat by mala byt jazdiva za vsetkych moznych podmienok ( teda az na nejake vydatne dazde, tam s tym organizator nic neurobi ), myslim ze v nasich podmienkach nie je problem take trate urobit.

...ak chce niekto zazit "surviver" tak ma tu na vyber rozne ultramaratonske behy, ironman triatlony, spartanov a podobne ;) ( zbytocne do toho tahat bikemaratony )
26.06.2016 - 11:08:54
03
Tak pre mňa tá 60-ka katastrofa,buď som taký čajíček, alebo to bolo naozaj tak ťažké ako už bolo písané.Ale....., zregenerujem a do budúcna sa uvidím.
26.06.2016 - 11:30:16
00
Nová trať zmena k lepšiemu. Akurát ten nový nejazditeľný singláč to bolo už moc, viac som ho tlačil ako jazdil :|
60 aj 86tka záver netreba meniť podľa mňa. Iné roky som stúpal hore za 19:30 minút, včera došlo absolútne aj mne a na segmente som mal za 33 minút ... najhoršia kríza v živote :P Teplo spravilo svoje.
Perfektný pretek. Kým sa bude dať, budem chodiť kažý boží rok naň.
26.06.2016 - 11:34:32
02
keyboard_arrow_up