Uz si to vzdala? Videl som pedale v bazari
20.06.2016 - 17:50:36
00
Akurát som ich pridala :D jazdím dosť terén a to sa na tých záslepkách nedá v zjazde, preto chcem skúsiť tie obojstranné, že keď pôjdem taký ľahučký terén, dám si tretry a inak klasické botky.
20.06.2016 - 17:52:23
00
Teda tretry som mala zatiaľ len trikrát :D :D :D mám tam nahodené staré platformy
20.06.2016 - 17:53:11
00
Ja som teda Shimano obojstranne mal na trekkingu a prislo mi to na hovno riesenie. Jednak koli rozlozeniu vahy sa horsie zacvakavali a jednak ta platforma bola nic moc a vzdy otocena k zemi ked som na nu chcel dat topanku. Proste tie pedale boli zle aj ako spd aj ako platformy.

Mam doma polovicku co ked sa so mnou zoznamila a videla ze mam na vsetkych bajkoch SPD tak to tiez silou mocou chcela. Moje argumenty, ze bude padat a bude to boliet kym sa nauci odignorovala (lebo kazdy, naozaj kazdy sa aspon par razy vykoti kym to vypinanie nedostane pod kozu a nerobi to podvedome automaticky). Na tajnasa si na druhy den kupila tretry aj pedale a musel som ich vecer nahodit. Po par vyjazdoch a niekolkych padoch uz nechcela bicyklovat. A ze jej mam tie "sk*rvene" pedale vymenit za "normalne". Moje argumenty, ze uz ma najhorsie za sebou a treba vydrzat boli opat oddignorovane... Teraz ma kvalitne platformy s pinmi a 5ten freerider boty k tomu a je spokojna.

Kazdopadne, moja rada pre teba je, ze bud to uz vydrz, zatni zuby a nauc sa na tych SPD jazdit, alebo sa na to vykasli a kup si poriadne platformy a k tomu vhodnu obuv a tiez budes spokojna. Polovicne riesenia su na hovno.

P.S.: jazdit s SPD po rovinke na ceste je jedna vec a jazdit s nimi v technickejsom terene je vec druha. Na ten technicky teren treba byt aj trochu lepsi cyklista. Ak je niekto slabší a ma problem udrzat balanc na korenoch v lese, nech sa na spd radsej vykasle.

P.S. 2: aj platformy maju svoje negativa. Jazvy na holeni a lytkach po ranach od pinov tiez nie su nic moc. Hlavne u dievčat.
20.06.2016 - 22:12:09
06
Mojej na SPD pomohla teleskopka. Ano, je to ulet, ale proste si vdaka nej zacala v zjazdoch trochu viac verit a tym padom sa prestala bat padov a zacala viac jazdit.
(aj ked jazdu v piesku este stale nenavidi)
21.06.2016 - 09:01:23
00
Alzbeta33 napísal:
Akurát som ich pridala :D

Tak to Ti naozaj drzim palce s tym predajom za 39 €, ked nove stoja 28 €...

http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-spd-pd-m530-naslapne-pedale.html

    21.06.2016 - 11:14:35
    00
    Existuje aj taketo daco.Ale potrebujes FlyPedal + kufre.A to vide dost oproti vymene pedalov za nezacvakavacie.

    Prílohy:

    IMG_0224_copy.jpg
    IMG_0224_copy.jpg 198.84 KiB thumb_up0thumb_down

    27.06.2016 - 07:13:46
    00
    keyboard_arrow_up