24h SLOVAKIA RING cycling race

30.06.2016 - 01.07.2016
Preteky jednotlivcov
Orechová Potôň (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (8)
Cavalera666cervocripopeterppRoboKSL3Tesak
inak neplanuje sa nahodou od buduceho roku zaviest cena utechy, pre tim, ktory sa umiestni celkovo v TOP 10, ale nestaci to na podiove umiestnenie v kategorii?...kludne by sa ta cena mohla volat "Cena pre Expendables Cycling Team" :D ...uz by sme mali doma 2 take :)
01.07.2016 - 17:25:56
02
Na UTP je prestiznejsie byt druhy a podobne na 24 hodinovke je predsa prestiznejsia "krumplova" medaila..ale az ked ju ziskate treti krat v rade :-D
01.07.2016 - 17:34:11
00
mi1986so ceny utechy pre buduci rocnik su uz naplanovane :)
02.07.2016 - 10:28:07
00
Zopar slov k teme jednotlivci a hakovanie: vitaz v kategorii 1M jednotlivci muzi Daniel Polman http://24hod.sportsoft.cz/2016/race/teamresults.aspx?r=28&lng=cz zajazdil cesky rekord a cely pretek odjazdil bez hakovania. Kazdopadne mal moznost jazdit v baliku, ale on si zvolil tu tazsiu cestu. Kto sa zucastnil, mohol si tiez vsimnut jazdu Leo Hillingera z teamu Hillinger Mountainbiker [am see], ktory zasadne jazdil vzdy cca 500 m pre hlavnym balikom :)))


Naposledy upravil SL3 dňa 02.07.2016 - 10:54:53, celkovo upravené 1 krát.

02.07.2016 - 10:38:56
00
Fotogaleria z preteku uz visi na SLOVAKIA RING - official site
02.07.2016 - 10:46:21
00
Sasulnik napísal:
Keďže je to uzavretý okruh, nechcel by organizátor urobiť preteky rovno na dráhovkach ako je formát Red Hook Criterium?


kazdopadne sa da o tom popremyslat
02.07.2016 - 10:56:10
01
Aby tu nevznikli nejaké nedorozmenia... Hákovanie vo verzii 2016 je rovnaké ako vo verzii 2015. Daniel jazdil v balíku kým sa dalo. Po 8mej ráno sa znova začali ísť strašné bomby a pre jednotlivca to už bolo na neudržanie. Tiež som odtiaľ vypadol. Ale prosím, nepíš že nehákoval.
Je pravda že niektorí jednotlivci išli podstatnú časť preteku vyslovene sólo. Čo som si všímal, tak tak suverénne najčistejšie išla Helen a som rád že sa dostala aj napriek tomu na bedňu. Klobúk dolu!!!
02.07.2016 - 11:08:29
00
vsetky pretekarky a hlavne jednotlivkyne maju nas obdiv..


Naposledy upravil SL3 dňa 02.07.2016 - 12:47:56, celkovo upravené 3 krát.

02.07.2016 - 12:09:11
00
Zavidim, tým ktorí robia prirmerky 40 a viac.... obdiv veľký
02.07.2016 - 12:26:48
01
SL3
SL3 napísal:
Zopar slov k teme jednotlivci a hakovanie: vitaz v kategorii 1M jednotlivci muzi Daniel Polman http://24hod.sportsoft.cz/2016/race/teamresults.aspx?r=28&lng=cz zajazdil cesky rekord a cely pretek odjazdil bez hakovania. Kazdopadne mal moznost jazdit v baliku, ale on si zvolil tu tazsiu cestu.


Mám rešpekt pred jeho výkonom, ale naozaj sa nedá povedať, že nejazdil v háku - v balíku jazdil nepretržite asi do 8:00 ráno, to však nič nemení na tom, že podal vynikajúci výkon, viem to trochu posúdiť.

Kritizovať jednotlivcov za jazdu v háku môže len ten, kto to nikdy neskúsil počas 24 hodín. Tieto preteky to jednoducho umožňujú a ako tu viacerí už písali, každý má tú možnosť. Ale nie každý sa v balíku aj udrží. Kritiku by si zaslúžilo, ak by niekto svoj výkon prezentoval ako niečo viac, oproti pretekom, kde hákovanie nie je možné, ale také vyjadrenie som nikde nezachytil.

Inak organizátorom patrí vďaka za peknú akciu, snáď len zlepšiť kvalitu jedla ( aspoň to polosurové kura v mojom Cézar šaláte... ;) ) a výraznejšie označiť zábradlia na cieľovej rovinke. Ešte raz vďaka.
02.07.2016 - 22:59:10
00
Takze takto , Daniel hakoval kolko sa dalo, nehakoval len vtedy, ked odpadol z baliku a cakal kym ho dobehne opat nejaka skupinka .... je to kazdopadne velky borec ktoremu nesiaham ani po clenky . A Hillinger je kategoria sama o sebe . Rozhodne nesuhlasim s tvrdenim ze jazdili stale 500m pred balikom. Toto robili asi prve 2-3 hodiny kedy sa chceli ukazat , lenze potom im doslo a kazdy jeden na nich uz len nadaval lebo absolutne nestriedali. Ani ked som ho vyzval aby siel potiahnut spicu tak len pokrutil hlavou a odpratal sa dozadu . Z mojho pohladu tu vyhoreli na plnej ciare . My sme zial ani tento rok nemali na prvu trojku a skoncili stvrty v kategorii a 7 celkovo. Ja som chalanom moc nepomohol ( ak sa teda nerata grilovanie ) , takze to viac menej odkrutili v 5ke :(

na SK ringu som bol uz po stvrty krat, a kazdemu tuto skusenost mozem len odporucit. technicky je organizacia zvladnuta na naozaj TOP urovni ! Lubos - ( SL3 ) je podla mna jeden z naj organiztorov cestnym pretekov na slovensku a takto dobre zvladnutu a zabezpecenu organizaciu nemaju na ziadnom preteku SK pohara ci MRC ! naozaj vyborna praca .

Mrzia ma len dve veci . Jednou je , ze sa vytraca z preteku teamove sutazenie . tento rok to uz nebolo o sutazeni teamov, cyklo klubov , organizacii ako celku .... ale vyskladanie naj jazdcov z okolia a podme si honit ega aky sme super "team". Ak sme raz cyklo klub horna dolna tak ideme ako team horna dolna ci tam mame borcov alebo weakov. Ale to je uz samozrejme kazdeho osobna vec. Velmi sa mi opat pacil pristup chalanov z Trnavy, ktory neskladaju team aby vyhrali, ale aby sa zucastnili ako TEAM ( aj ked aj tak vzdy vyhraju :D ). lebo to je podla mna hlavnym cielom tohoto podujatia .

Tou druhou je jedine negativum co by som organizatorom vytkol . 24h pretek na slovakiaringu je amatarske podujatie kde z 90% ide o zabavu a zazitky a kazdy si chce tento zazitok aj nejako zvecnit . Zial ale ked nejaky zadubneny "regulovcik" nechce pustit ludi co chceli pofotit jazdcov na drahu a nielen na cielovej rovinke , je dost smutne. Tymto pozdravujem pupkateko pana v modrom tricku s kapsickou okolo brucha . nech sa skusi zamysliet a nauci sa komunikovat ako dospely clovek ktory je sucastou organizacneho teamu a nie ako poloretardovane individuum s myslenim 4 rocneho dietata. Lubos , toto naozaj nieje clovek ktory by Vam mal pomahat pri takomto podujati . Oponovat tvrdenim ze je to koli bezpecnosti je len arogantna odpoved slabomyselneho cloveka . Pocet fotografov ktory mali zaujem o seriozne fotenie aj na drahe by sa dalo spocitat snad na jednej ruke , a som si isty za kazdy jeden z nich nieje ziadny amater ktory by sa postavil do stredu cesty a obmedzoval pretekarov . Kazdopadne chapem obavy organizatora ohladom bezpecnosti, ale na buduci rok by som bol predsa len radsej keby tieto obavy boli racionalne a trochu miernejse . Pupkaty pan si asi neuvedomuje akym silnym reklamnym prostriedkom su pekne fotografie preteku a socialne siete . Nuz , ako moj kolega vraví "nie kazdy moze byt manazer" .

Samozrejme tato mala negativna skusenost nema ziadny vplyv na kvalitu preteku a uz teraz tesim na dalsi rocnik :)

ps. casom sem pridam odkaz na dalsie fotky a videa
03.07.2016 - 13:44:18
08
isheep napísal:
Takze takto , Daniel hakoval kolko sa dalo, nehakoval len vtedy, ked odpadol z baliku a cakal kym ho dobehne opat nejaka skupinka .... je to kazdopadne velky borec ktoremu nesiaham ani po clenky . A Hillinger je kategoria sama o sebe . Rozhodne nesuhlasim s tvrdenim ze jazdili stale 500m pred balikom. Toto robili asi prve 2-3 hodiny kedy sa chceli ukazat , lenze potom im doslo a kazdy jeden na nich uz len nadaval lebo absolutne nestriedali. Ani ked som ho vyzval aby siel potiahnut spicu tak len pokrutil hlavou a odpratal sa dozadu . Z mojho pohladu tu vyhoreli na plnej ciare . My sme zial ani tento rok nemali na prvu trojku a skoncili stvrty v kategorii a 7 celkovo. Ja som chalanom moc nepomohol ( ak sa teda nerata grilovanie ) , takze to viac menej odkrutili v 5ke :(

na SK ringu som bol uz po stvrty krat, a kazdemu tuto skusenost mozem len odporucit. technicky je organizacia zvladnuta na naozaj TOP urovni ! Lubos - ( SL3 ) je podla mna jeden z naj organiztorov cestnym pretekov na slovensku a takto dobre zvladnutu a zabezpecenu organizaciu nemaju na ziadnom preteku SK pohara ci MRC ! naozaj vyborna praca .

Mrzia ma len dve veci . Jednou je , ze sa vytraca z preteku teamove sutazenie . tento rok to uz nebolo o sutazeni teamov, cyklo klubov , organizacii ako celku .... ale vyskladanie naj jazdcov z okolia a podme si honit ega aky sme super "team". Ak sme raz cyklo klub horna dolna tak ideme ako team horna dolna ci tam mame borcov alebo weakov. Ale to je uz samozrejme kazdeho osobna vec. Velmi sa mi opat pacil pristup chalanov z Trnavy, ktory neskladaju team aby vyhrali, ale aby sa zucastnili ako TEAM ( aj ked aj tak vzdy vyhraju :D ). lebo to je podla mna hlavnym cielom tohoto podujatia .

Tou druhou je jedine negativum co by som organizatorom vytkol . 24h pretek na slovakiaringu je amatarske podujatie kde z 90% ide o zabavu a zazitky a kazdy si chce tento zazitok aj nejako zvecnit . Zial ale ked nejaky zadubneny "regulovcik" nechce pustit ludi co chceli pofotit jazdcov na drahu a nielen na cielovej rovinke , je dost smutne. Tymto pozdravujem pupkateko pana v modrom tricku s kapsickou okolo brucha . nech sa skusi zamysliet a nauci sa komunikovat ako dospely clovek ktory je sucastou organizacneho teamu a nie ako poloretardovane individuum s myslenim 4 rocneho dietata. Lubos , toto naozaj nieje clovek ktory by Vam mal pomahat pri takomto podujati . Oponovat tvrdenim ze je to koli bezpecnosti je len arogantna odpoved slabomyselneho cloveka . Pocet fotografov ktory mali zaujem o seriozne fotenie aj na drahe by sa dalo spocitat snad na jednej ruke , a som si isty za kazdy jeden z nich nieje ziadny amater ktory by sa postavil do stredu cesty a obmedzoval pretekarov . Kazdopadne chapem obavy organizatora ohladom bezpecnosti, ale na buduci rok by som bol predsa len radsej keby tieto obavy boli racionalne a trochu miernejse . Pupkaty pan si asi neuvedomuje akym silnym reklamnym prostriedkom su pekne fotografie preteku a socialne siete . Nuz , ako moj kolega vraví "nie kazdy moze byt manazer" .

Samozrejme tato mala negativna skusenost nema ziadny vplyv na kvalitu preteku a uz teraz tesim na dalsi rocnik :)

ps. casom sem pridam odkaz na dalsie fotky a videa


..temu hakovania som sem dal zamerne a vyskladal som slova tak, aby sa tu o5 trosku rozprudila diskusia. Po preteku to tu trosku zaspalo :))) Uplne chapem, ze kazdeho pocas preteku zabila vysoka teplota a este vyssie nasadene tempo hned po startovacom vystrele. Ja osobne som zvedavy az kam sa daju zvysovat vykony..pevne som veril, ze tento rok padne rekord 1000km. Tento rok bol na dosah, ale sklamanim to nie je, lebo urcite potesi hned niekolko inych rekordov z tohto rocnika. Hoci je nas pretek v oficialnom kalendari UCI v kategorii cyklistika pre kazdeho, na starte budu vzdy teamy, ktore pojdu "na krv", ale aj tie pre "just for fun". Adekvatna rovnoha sa asi nebude dat nikdy najst.

Velmi ma tesi, ze nas pretek zacina mat viac fanusikov ako odporcov. Musim sa priznat, ked som videl tu na mtbiker negativnu diskusiu (vysoke startovne, co je to za hovadinu kruzit dokola na pretekarskom okruhu) pred startom nulteho rocnika v roku 2013, tak som bol poriadne frustrovany s otazkou ci to ma vobec zmysel robit. Ale oplatilo sa ist do toho, to bez debaty.

Co sa tyka organizacie preteku, velka vdaka patri Janko Zilovcovi zo SZC, s ktorym sme tento format pre SLOVAKIA RING "upiekli" a taktiez mojim kolegom zo SLOVAKIA RINGu, ktori odovzdavaju pre managemente preteku kazdy rok maximum. Velmi ma tesi, ze zaujem o pretek prichadza zo zahranicia, co potvrdzuje ucast hlavne rakuskych pretekarov..

Do dalsieho rocnika bude co doladovat. Podla mna v pravy cas sme vytiahli vymenu pretekarov na cielovku, lebo v pitlane to uz bolo fakt nebezpecne. Uz teraz viem, ze musime lepsie svetelne oznacit zuzovacie koridory na cielovke, doladit vstup fotografov na trat. S "regulovcikmi" (rozhodcami) budeme mat este debriefing a urcite bude o com rozpravat.

Kedze je kopec cyklistov, pre ktorych 24H format je narocny, preto som tento rok dal s Jankom dokopy pretekarsku seriu BIKE ATTACK http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/bike-attack/ Pred tymto pretekom budem robit spontanne vecerne treningy na pretekarskom okruhu, aby padali rekordy nie len na 24H, ale aj v tejto pretekarskej serii..

Vinsujem peknu nedelu
03.07.2016 - 14:33:35
02
minulý rok som fotil na tom poslednom brdku priamo na asfalte...a nebol problém :) keď išla vačšia skupina stiahol som sa na trávu....respektíve podla toho kadial tá skupina išla som vedel odkial môžem fotiť.. pri jednotlivcoch som sa kludne presunul aj do stredu cesty kedže bolo vidno že idú krajom... :)

to ako vážne tento rok niekto zakazoval ísť fotiť? :o

Veď ono sa dá popri okruhu presúvať kamkolvek pekne pookraji po tráve.. respektíve keď dlhšie nikto nejde skrátiť si to cez cestu...ale hlavne.. či už amatér čo tam nabehne so svojím foťákom alebo fotograf čo tam nabehne s technikou za pár tisíc eur.. každý si uvedomuje že sa musí správať obozretne aby neohrozil jazdcov a hlavne seba..hádam by tam nikto nešiel stvárať blbiny.. teda aspoň ja by som nechcel zažiť zrážku v 50-60km/h

ináč povedané nevidel som tam ani raz človeka ktorý by svojím presunom popri/cez okruh ohrozil či už seba alebo jazdcov.... a to som sa zúčastnil 3 ročníkov..... :)


Naposledy upravil misopetrovic dňa 03.07.2016 - 14:47:52, celkovo upravené 1 krát.

03.07.2016 - 14:42:28
00
Hosť napísal:
minulý rok som fotil na tom poslednom brdku priamo na asfalte...a nebol problém :) keď išla vačšia skupina stiahol som sa na trávu....respektíve podla toho kadial tá skupina išla som vedel odkial môžem fotiť.. pri jednotlivcoch som sa kludne presunul aj do stredu cesty kedže bolo vidno že idú krajom... :)

to ako vážne tento rok niekto zakazoval ísť fotiť? :o


Zakaz fotenia nie je a nikdy nebude. Akurat bola nervozita na cielovej paske pred dojazdom najrychlejsej skupiny, ktoru sa snazil vyriesit rozhodca.
03.07.2016 - 14:47:35
01
isheep napísal:
Takze takto , Daniel hakoval kolko sa dalo, nehakoval len vtedy, ked odpadol z baliku a cakal kym ho dobehne opat nejaka skupinka .... je to kazdopadne velky borec ktoremu nesiaham ani po clenky . A Hillinger je kategoria sama o sebe . Rozhodne nesuhlasim s tvrdenim ze jazdili stale 500m pred balikom. Toto robili asi prve 2-3 hodiny kedy sa chceli ukazat , lenze potom im doslo a kazdy jeden na nich uz len nadaval lebo absolutne nestriedali. Ani ked som ho vyzval aby siel potiahnut spicu tak len pokrutil hlavou a odpratal sa dozadu . Z mojho pohladu tu vyhoreli na plnej ciare . My sme zial ani tento rok nemali na prvu trojku a skoncili stvrty v kategorii a 7 celkovo. Ja som chalanom moc nepomohol ( ak sa teda nerata grilovanie ) , takze to viac menej odkrutili v 5ke :(

na SK ringu som bol uz po stvrty krat, a kazdemu tuto skusenost mozem len odporucit. technicky je organizacia zvladnuta na naozaj TOP urovni ! Lubos - ( SL3 ) je podla mna jeden z naj organiztorov cestnym pretekov na slovensku a takto dobre zvladnutu a zabezpecenu organizaciu nemaju na ziadnom preteku SK pohara ci MRC ! naozaj vyborna praca .


ps. casom sem pridam odkaz na dalsie fotky a videa


a ty si kedy potiahol spicu ? :D
03.07.2016 - 20:47:41
00
keyboard_arrow_up