hm, no diky zatial vsetkym, ja uz nieco vymyslim. neviem no. klasicke MTB pedale su tusim vo vseobecnosti o cca 100 g lahsie ako tietotu. sice doteraz mi na tom vobec nezalezalo, ale taq predsa len su to rotujuce casti... no ale to je uz detail.
21.11.2007 - 21:56:34
00
Rotujuce casti to sice su, ale spolu s nimi rotuje aj Tvoja noha :idea:, takze to nema skoro ziadny efekt. Urcite si vsak rozdiel par desiatok gramov vsimnes na rotujucom kolese (na jeho obvode) - tam treba odlahcovat prioritne, az potom inde...

P.S. 424 ani 545 nemaju antimud dizajn a fakt nie je zabava do nich nastupovat v blate a mne robila trochu problemy aj platforma - podrazka tretry na nu dosadla skor ako zacvakol kufor do zamku, takze aj nastupovanie aj vystupovanie bolo citelne horsie nez napr. na 520. A okrem toho, aj ked tretru vypnes, tak Ti ta ochranna klietka nic nepomoze, nakolko je nizsie nez zamok na tele pedala a na tretre je zas kovovy kufor, cize s vypnutou tretrou sa na tychto pedaloch neda jazdit v podstate o nic lepsie, nez na beznych spd bez platformy. Ak chces spd, na ktorych sa da jazdit aj bez zapnutia, tak kup system s jednostrannym naslapnym mechanizmom (http://bike.shimano.com/media/images/cycling/products/actionsports/PD/PD-M324_popup_v1_m56577569830550919.jpg) abo adaptery, na ktore primontujes druhe kufre a potom ich mozes kedykolvek pred technickejsim zjazdom nacvaknut na jednu stranu SPD (http://i118.photobucket.com/albums/o82/otherwisehk/1%20Sub%20Album/AmoebaJY-T5.jpg).
22.11.2007 - 19:27:49
00
ok, ale zober si to podla topanok/podrazok, keby ze ma klasicke s tvrdou podrazkou ok, ale pre topanky s maksou (citil by tie spdcka v topankach :) ) je lepsie spojenie spd a flat pedalu
napr.
http://scottsports.cz/index.php?mos_cha ... 4/footwear
(offroad => all mountain)
pravda este nenapisal ake chce k tomu topanky, ale to je vedlajsie :wink:
22.11.2007 - 19:51:07
00
no to s tymi rotujucimi castami je fakt detail ktory moc nezavazi, sak som to uz pisal... zle sa do nich nastupuje? no to neni bohvieco. zacinam mat taky blby pocit, ze to bude pri vsetkych s platformou... :( okrem tych zjazdov by sa mi to zislo aj ked povedzme kdesi idem na biku, aby som si nemusel brat aj nieco na prezutie (napr hrat basket...). ked uz sme pri tom, neviete mi niekto pls napisat osobne skusenosti s tymito? http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 43&extra=6
pozeral som tretry zatial sa mi celkom pozdavaju tieto:
http://velosprint.sk/shop/index.php?mai ... ts_id=6504
http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 13&extra=6
alebo pripadne ece tieto http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 80&extra=6
22.11.2007 - 20:48:35
00
To Martinux: Ja som tie pedale jazdil a zda sa, ze Ty asi nie, takze teorie o podrazkach tu asi nie su na mieste. A okrem toho - ked uz by tie pedale mali fungovat OK, tak skor s tretrami s tvrdou podrazkou a s mensim mnozstvom gumy v okoli zamku, lebo prave tvrdsia podrazka sa neprehyba pri snahe zapnut sa a ide to lepsie (na rodiel od mäkkej - ja mam tretry s mäkkou podrazkou).

To speedo: Na 424 a 545 sa bez tretier v podstate jazdit neda - ved som pisal, ze ten zamok vytrca nad platformu a s vypnutou tretrou je to skoro nejazditelne. To uz ani nehovorim, ze ked sa pokusas na tom vytrcajucom zamku slapat v teniskach s mäkkou podrazkou, tak sa podrazka ohyba okolo zamku a smyka sa dole z pedala... (platforma je primala a nizko na to, aby pomohla).

Tie Exustary maju platformu podstatne pouzitelnejsiu nez 424 a 545, takze o tych si dovolim tvrdit, ze budu uplne OK aj ked som ich nejazdil. A tiez maju antimud dizajn, takze ani blato a iny bordel nebudu robit zdaleka take problemy ako pri tych Shimanach...

A co sa tyka tretier, tak z tych troch by som ja isiel do Specialized.
23.11.2007 - 21:49:14
00
mas pravdu, nejazdil som ani jedno, ani druhe, ale to s tou podrazkou reklamuj mattovi, aspon som to tak pochopil, ako som to napisal...
zvlastne je na tom to, ze tie pedale s tou klietkou (k tym tretram s makkou podrazkou) mi odporuca viac ludi a ty si prvy clovek, kt. ma nato opacny nazor..
23.11.2007 - 21:59:10
00
ja si myslim ze klietka je vhodna na taky FR na XC ani EN by som moc nebral pedale s nou. Je to uplne zbytocne lebo pri zvyku na naslapy nieje problem ani pred padom vypnut tretru s pedalu a zachranit situaciu. Je to proste potom reflex a beries to automaticky ako ked si zvyknes na radenie a pritom sa vobec nemusis divat na ukazatele.
Myslim si ze na ziadnych naslapoch sa nebude dat dobre jazdit s vypnutym kufrom.
Ale ja proste zapinam vzdy a vypinam az ked zosadam alebo padam
23.11.2007 - 22:23:55
00
to Jezus: z tych tretier sa mi najviac tiez pozdavaju tie Specialized. ak mi budu dobre, berem ich.
a tie pedale... tie Exustary sa mi celkom pozdavaju, tym viac, ze pises, ze s vypnutou tretrou su nejazditelne. potom ece rozmyslam ci nezobrat klasicke 520, ktore sa daju zohnat skoro za tretinu ceny hentych a urcite si pripadne nebudem trieskat hlavu o stenu, ze som kupil hovadinu :) uvidime... zatial vsetkym diky!
23.11.2007 - 23:33:07
00
Len doplnim, ze momentalne mam 520 a plna spokojnost (424 mam doma a obavam sa, ze uz ich nepouzijem).

P.S. Jediny problem obojstrannych SPD vidim v tom, ze predsa len na technicke jazdenie a blbosticky su pouzitelne len velmi obmedzene resp. s urcitym rizikom zbytocnych padov. Najväcsie riziko suvisi s jazdenim na zadnom - ak to prepisknes, tak smerom dozadu "vystupis" akurat tak na chrbat. Alebo skus ist napr. po kmeni, drzat balance a ked nahodou zacnes stracat rovnovahu a chces vyskocit z biku, tak sa skus pri tom vypinat... Alebo to daj na zadne a chod po uzkej lavke ponad potok... Alebo ked sme isli toto leto dole z Chopku zo Sedla Polany po zltej alebo z Chaty pod Chlebom po modrej cez Sutovsky vodopad - skus na tych svahoch s tymi kamennymi stupnami jazdit zapnuty v SPD. Ja som to prezil, ale v niektorych momentoch cloveku nie je vsetko jedno ked vie, ze nohu na zem neda tak rychlo ked bude nahodou potrebovat... :?

Zacinam seriozne zvazovat tie Exustary, maju len tu chybicku krasy, ze zamok je obojstranny ak dobre vidim. Ale karbobruska aj tuto chybicku vyriesi (joke). :twisted:
26.11.2007 - 20:12:10
00
no ja asi zoberem tie 52O-tky, sak sa hadam na tom naucim... len este lusim zohnat tretry lebo tie Specialized uz asi nikde nemaju moje cislo alebo co... :)
27.11.2007 - 00:25:15
00
Akú máš veľkosť 49? :lol:
27.11.2007 - 21:29:58
00
sa nesmej! Shimana mi boli dobre 49! :) a tie Specialized 47. a co?! :)
27.11.2007 - 21:36:16
00
divne :lol:
27.11.2007 - 21:39:14
00
No ja mam momentalne 424 hej naslapovanie tam nieje az take good ako na 520 ktore som mal tiez ale na nich sa bez tretier nedalo vobec jazdit. Na mojich 424 ked mam tvrdsiu podrazku na teniskach tak ani neviem ze by som mal naslapne pedale.........Ja som spokojný
28.11.2007 - 11:30:10
00
Len doplnim, ze momentalne mam 520 a plna spokojnost (424 mam doma a obavam sa, ze uz ich nepouzijem).

P.S. Jediny problem obojstrannych SPD vidim v tom, ze predsa len na technicke jazdenie a blbosticky su pouzitelne len velmi obmedzene resp. s urcitym rizikom zbytocnych padov. Najväcsie riziko suvisi s jazdenim na zadnom - ak to prepisknes, tak smerom dozadu "vystupis" akurat tak na chrbat. Alebo skus ist napr. po kmeni, drzat balance a ked nahodou zacnes stracat rovnovahu a chces vyskocit z biku, tak sa skus pri tom vypinat... Alebo to daj na zadne a chod po uzkej lavke ponad potok... Alebo ked sme isli toto leto dole z Chopku zo Sedla Polany po zltej alebo z Chaty pod Chlebom po modrej cez Sutovsky vodopad - skus na tych svahoch s tymi kamennymi stupnami jazdit zapnuty v SPD. Ja som to prezil, ale v niektorych momentoch cloveku nie je vsetko jedno ked vie, ze nohu na zem neda tak rychlo ked bude nahodou potrebovat... :?

Zacinam seriozne zvazovat tie Exustary, maju len tu chybicku krasy, ze zamok je obojstranny ak dobre vidim. Ale karbobruska aj tuto chybicku vyriesi (joke). :twisted:


Ja som to riesil podrazkou na tretrach vypnes sa a noha sa da celkom spolahlivo zachytit na pedale medzi vystupkami na podrazke Mne osobne odbojstran viacej vyhovuje rychlejsie sa da do neho nacvaknut ako do jednostranneho Hlavne ked sa potrebuejs rozbehnut na prudsom svahu Pri SPD je vzdy to riziko ze sa nestihnes vypnut to k tomu predsa patri Ja som uz nauceny reflexom sa z toho vypinat pohyb do boku robim aj ked sem tam idem na klasickych naslapoch
28.12.2007 - 21:37:17
00
keyboard_arrow_up