Zdravím všetkých bikerov :) Mám jednu otázočku s ktorou mi dufám budete vedieť poradiť. Nedávno ( cca 2-3 mesiace dozadu ) som si zadovážil nové endurko Ctm Scroll Pro 2015 ( http://www.ctm.sk/2015/scroll-pro/matna-cierna-cervena/?lang=sk ) a chcem sa spýtať či treba bike zaniesť na nejaký prvotný servis, či treba dať bike prezrieť , či náhodou netreba niečo podoťahovať alebo podobné veci. Teda by som chce vedieť či sa to robí len ak je niečo v neporiadku alebo je dobré ho dať raz za čas prezrieť profíkovy :) Rád by som poznal názor skúsenejších bikerov, ďakujem ;-)
14.06.2016 - 18:18:00
00
Nazdar,ked si ho kupoval novy tak by si mal ist s nim na garancku(odporucaju po najazdeni cca 100km) aby ti v pripade nejakeho problemu uznali reklamaciu.
14.06.2016 - 19:04:41
00
o reklamaciu ani tak nejde. ale novy bajk "sadne" - je dobre podotahovat co sa uvolni / nedrzi ...
14.06.2016 - 22:55:20
00
Zdravíčko... Mám na biku najazdené niečo cez 1000 km od kúpy a potreboval by som vedieť, či je potrebné po toľkých kilometrov niečo namazať. Nemám skúsenosti so servisom, takže preto sa pýtam, či by bolo na čase premazať skryté časti ( stred, vnútra nábojov ... ) alebo tieto časti majú svoj čas :)
Jazdím cestu, poľné cesty a sem-tam les, takže dosť prachu.
Vopred vďaka za cenné rady.
17.07.2016 - 20:15:05
00
Minimalne retaz :) je dobre castejsie namazat vnutorne nohy vidly
18.07.2016 - 06:17:22
00
dobry den chcem sa opytat mam novy bicykel kellys a praskaju mi radiace bowdeny ktore su vedene do ramu bicykla,tak sa chcem opytat ci sa s tym da nieco robit?
22.07.2016 - 17:45:12
00
rozobrať a nejaku izolaciu na ne :-)
22.07.2016 - 17:55:41
00
len neviem ci to praska koncovka vedena do ramu alebo lanko v rame
22.07.2016 - 18:00:32
00
Koncovka co ide do ramu,vycisti a mas pokoj kym da zas nezaspini.mal som kellys,robil to iste ,rozobral som,dal medzi koncovku a ram trocha silikonu a bol pokoj
05.08.2016 - 17:45:06
00
Zdravim vsetkych.
Som tu novy a hned sklamany z garancneho servisu v kaktusbike. Co sa mi stalo dnes u nich neprajem nikomu. Mam obyc trekingovy ctm twister 2.0 model 2016 z vyssie spominanej predajne na rekreacne bicyklovanie asi 2 tyzdne, cize novy. Po prevzati bicykla zo servisu som zbadal dosuchanu (odlupnuta farba) packu prednej brzdy (povodne cierna) a bola rozhegana. Tak som sa hned otocil a isiel za servisakom nech mi povie co s tym robil pocas garancky. Samozrejme to on nebol a uz som s takym dosuchanym prisiel. Pozrel som si videozaznam z dielne a ten servisak mal v ruke inbusak, s ktorym skusal packu brzdy a vtedy mi ju dosuchal. To tvrdim ja a veduci kaktusu minpovrdal, ze nic nevymenia a mozem ist prec. Pytam sa, ci este niekto bol na garancke v kaktuse a mu nieco na bicykli do**babrali.
10.09.2016 - 19:06:38
00
mne strhli hlavičku na šrobke a povedali že uz som to doniesol a viac mi ani robiť bajk nebudú... take nervy ake som mal (na bajk som šetril a on drzo povie že dalej nerobí) ešte nikdy nikto nevidel u mna.... odvtedy som už tam neprišiel.... taky mladší servisak tam bol (odhadom 25r)
10.09.2016 - 20:10:56
00
Aha, tak to je asi bezne spravanie sa k zakaznikovi v kaktuse, ked sa im podari nieco poskodit pocas servisu. Tak ja sa tam uz tiez nikdy neukazem. Len teraz kam mam ist na servis s novym bicyklom v BA? Tu packu prednej brzdy chcem dat vymenit.
10.09.2016 - 20:32:49
00
Ja by som sa dožadoval nápravy v Kaktuse a spomenul by som nejaké tie návštevy zo SOI a tak a videl by si ako by menili tú páčku. To kde sme sa dostali,stačí že bajk ti predajú a majú zákazníka na háku. Netreba sa nechať odbiť.
10.09.2016 - 21:54:14
00
on mi tam vypisal ze garancka bola prevedena aby bola zaruka a odvtedy som sa tak neukazal... a tu packu by som dal vymenit ze ju poskodil servis (ku nim do kaktusu)
10.09.2016 - 22:20:05
00
Ako som uz pisal, mam peciatku garancky ako Patricius1234 a uz ma tam nedostane ani stado volov. Este napisem panovi majitelovi kaktusu "pozdravny mail" a to bude vsetko. Nebudem sa s nikym hadat, vyhrazat sa soi a podobne ... poucil som sa z toho a vzdy, ked pojdem niekam na servis, bud si pofotim cely bajk alebo si natocim video pred odovzdanim servisakovi. Cely ten pristup servisu a veduceho kaktusu je taky typicky slovensky nic sa tu nezmenilo za 25 rokov. Pojdem este vyskusat servis v bmbike, lebo po garancke mam mierne povedane: "rozladene prehadzovanie" aj predna brzda brzdi furt (suchoce kotuc). No, a aby toho nebolo malo, tak aj mojej priatelke robili garancku na ctm bora 2.0 2016. Ona sa stazovala na zhadzovanie retaze prednou prehadzovackou a po prejdeni 10 km po garancke ma to iste. Skratka "majstri z kaktusu" a to jej bajk robil iny servisak v kaktuse.
11.09.2016 - 11:01:09
00
keyboard_arrow_up