nazov fora...... kukam?..... kto sa ide postiť na vyjaz do Rakuska, reku nejaky mnich z Nepalu....... a ono to je o poistkach :-D
03.02.2016 - 18:17:29
01
Ja by som sa pri cestnej cyklistike na Alpenverein nespoliehal. Bol som tam poistený pár rokov dozadu (to sme pravidelne chodili do Álp na turistiku), ale pri pozornom prečítaní podmienok som zistil, že bicyklovanie na cestách (je to tam presne definované), kde je premávka sa poistenie nevzťahuje. Kryje to len úraz na cyklistických cestách (chodníkoch) a v teréne. Ako to tu bolo spomínané, IMHO najväčší dôraz by som dal na poistenie za spôsobenú škodu, tam sú riadne pálky. Dokonca mám tu na Slovensku osobnú skúsenosť, ale to tu nebudem rozpisovať.
04.02.2016 - 07:53:58
00
Milan_eS napísal:
Ako to tu bolo spomínané, IMHO najväčší dôraz by som dal na poistenie za spôsobenú škodu, tam sú riadne pálky. Dokonca mám tu na Slovensku osobnú skúsenosť, ale to tu nebudem rozpisovať.

Palka to moze byt aj u nas. Vsak napis, ze je to mierny offtopic v tejto teme, vadit urcite nebude.
04.02.2016 - 09:07:08
00
Palo TT Na cyklochodníku mi vošla do cesty dodávka, do ktorej som narazil tvárou. Plno krvi, vo chvíli tam boli policajti aj záchranka. Tradičné fúkanie, odvoz do nemocnice a potom neskôr podpísanie zápisnice. Bohužiaľ jediný svedok, ktorý svedčil uviedol, že v čase nárazu auto stálo, čiže ja som mal prekážku. Atď ... Jasne, že si policajti aj všetko fotili. V skratke - za vinného označili mňa. Oukej, neriešil som to ďalej. Ale asi po 2 mesiacoch mi prišla z poisťovne dodávky zloženka na vyše 500 eur. Tak to ma naštvalo. Čo som mohol poškodiť na laku svojím nosom (na fotkách polície nebolo vidieť žiadne poškodenie vozidla)? On si dal asi prelakovať celé auto? Nechcelo sa mi ťahať po polícii a po súdoch, zatiahla to moja poisťovňa za zodpovednosť za škodu. To len tak OT.
04.02.2016 - 15:02:23
00
Milan_eS napísal:
Ja by som sa pri cestnej cyklistike na Alpenverein nespoliehal. Bol som tam poistený pár rokov dozadu (to sme pravidelne chodili do Álp na turistiku), ale pri pozornom prečítaní podmienok som zistil, že bicyklovanie na cestách (je to tam presne definované), kde je premávka sa poistenie nevzťahuje.


Kolko rokov dozadu to bolo? Lebo teraz citam podmienky a nejak to tam neviem najst. Myslim to, ze to neplati pri bicyklovani na cestach kde je premavka.
22.03.2016 - 18:33:05
00
Milan_eS napísal:
Palo TT Na cyklochodníku mi vošla do cesty dodávka, do ktorej som narazil tvárou. ... Bohužiaľ jediný svedok, ktorý svedčil uviedol, že v čase nárazu auto stálo, čiže ja som mal prekážku. ...

Spravil si chybu, že sa ti nechcelo ťahať po súdoch. Dobrý fiškál by dokázal, že jediný svedok "utopil" vodiča dodávky...
Cestný zákon, §23, ods. 1, posl. veta: "... Pri státí vodič vozidla nesmie obmedziť pohyb chodcov ani cyklistov"
§ 55. ods. 7: "Cestičku pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí cyklistov" - auto, ani stojace, nemá čo na cyklochodníku hľadať.
A najmä § 25, ods. 1 - "vodič nesmie zastaviť a stáť:", písm. k) "na cestičke pre cyklistov" !!!
22.03.2016 - 23:33:10
01
No veď to je to. Od súdov čo najďalej. Prežil som a vzal si ponaučenie. Vo sne by ma nenapadlo, že ja utrpím úraz a ešte budem aj platiť pokutu.
rewerz v Alpenverein už nie som asi 3 roky. Tým nechcem tvrdiť, že to nie je dobrá poistka (zvlášť ak často chodíš do Álp), ale pri cestnej cyklistike by som si určite do detailu preštudoval poistné podmienky.
23.03.2016 - 08:27:31
00
JoKo napísal:
Spravil si chybu, že sa ti nechcelo ťahať po súdoch. Dobrý fiškál by dokázal, že jediný svedok "utopil" vodiča dodávky...

Podla mna by si sudom vobec nepomohol. Zavisi co je v dokumentacii k nehode, co ma policia, ale ak by 2 svedkovia tvrdili, ze auto stalo, podla mna by vodic dostal pokutu, ze stal, kde nemal, ale vinnik by bol stale cyklista, lebo neprisposobil jazdu podmienkam.
23.03.2016 - 08:44:23
02
Takze co sa tyka Alpenvereinu, pisal som tam mail. Odpisali, ze to plati vraj aj na beznu cykloturistiku po beznych komunikaciach s premavkou. Samozrejme nesmie ist o preteky.
23.03.2016 - 16:26:31
03
Ahojte, chcem sa poistit v Unione na vyjazd do Polska. Pojdem si pojazdit (nie preteky) staci mi rizikova skupina Turista alebo treba Sportovec?
21.07.2016 - 08:02:12
00
keyboard_arrow_up