Momentalne mam na mojej Kone (29er HT) RS Sektor Silver 130mm, cize docela tazitko s nie velmi "zehlivym" chodom, ale funguje. Poskulujem vsak jednym okom po novej lepsej vidle, mozno by sa naslo daco v akciach kade tade, ale neviem sa ani bohovi vyznat co konkretne hladat...
Na nete citam viacmenej ze Pike jasna volba, potom vidim tunajsie vlakno so vsetkymi problemami, plus cena nie je najnizsia za nove modely... :) Co by bolo teda najlepsie brat v roku 2016 okolo tych 130mm? (ten ram jazdia aj so 120mm aj so 140mm takze oboje by pripadne sli) RS Yari/Lyrik/Pike/Revelation? Alebo daco od Foxu? Jasne ze by ta vidla mala byt lepsia ako ten Sektor Silver, idealne aj lahsia a hlavne spolahliva (sam som zatial nikdy servis vidlice nerobil hehe, takze nech ju netreba kazdy polrok dakam posielat).
Kedze bike je hardtail (aj ked s trocha zabavnejsou geometriou) tak s nim DH trate samozrejme nejazdim, ale po horach aj cez skaly kludne (racej pomalsie ako rychlo), takze co to by ta vidla mala zniest (vazim 80kg).
Vdaka!
05.08.2016 - 09:59:29
00
Aj napriek tunajšiemu vláknu by som šiel do Pike :). Nová by už mala mať problémy vychytané a keď funguje, tak funguje parádne. Tlmič je podstatne lepší ako na Yari a do Revelation by som nešiel kvôli 32 nohám, keď už meniť tak rovno za tuhšiu.
05.08.2016 - 10:37:47
00
Ked uz budes kupovat, tak si musis este zvolit rake, robia sa 2 druhy (aspon o dvoch viem) .. 46mm (pre strmsi hlavak) a 51mm (pre polozenejsie .. ale asi pre vsetky >120mm su uz 51mm). Inak chvilu som jazdil ten Fox Float neviemco, s FIT4 a to chodilo (vratane zvuku) ako Marzocchi . No ale len 120mm .. inak sa priklanam k Pike. Jednoduchy servis, dostupne a lacne nahradne diely (a servis). A nove verzie, ako pise volodaj, to maju mat vychytane. Ak teda nekupis nejaku staru z vypredaja. Lyrik inak 130mm nie je, leda zosroubovat zdvih :lol:
Ak Fox 130mm, tak tuto https://www.bike24.com/p2136475.html
05.08.2016 - 10:57:33
00
a je tie >32mm nohy poznat? zvysi to podstatne pevnost vidly?
tak to teda vyzera na tu Pike, je nejakych viac druhov? v "mojom" eshope vidim len boost/klasika, ale tam zas nejaky extra vyber nemaju...
este DT Swiss OPM O.D.L 130mm tam maju, ale ta ma prave len 32mm nohy a cena ako Pike (aj ked nizsia vaha)
05.08.2016 - 18:45:40
00
Podla toho co jazdis .. bol som s chalanmi v Kalnici poldna jazdit a nepripadalo mi ako problem mat 32mm nohy :) /lenze ja nejazdim rychlo a uz vobec nie do klopiek, tak to bude citit/ Ovsem, priemer noh nie je ani zdalena jedina vec, co rozhoduje o pevnosti vidlice. Mal som vidlicu s 30mm nohami, ktora bola citelne pevnejsia ako 32mm Reba. A aj lahsia. Na druhej strane, pamatam si, ako som presiel z 32mm starej Pike (co je pomerne slusne pevna vidlica) na 35 (ci 36?) Lyrika a vcelku som sa divil :) .. ja osobne si myslim, ze 35mm vidlica a vacsim ako 150mm zdvihom by mala mat 20mm os, a nikto to uz skoro nerobi. Len 15mm. Lebo gramy :lol: .. kvoli 50g .. ale ze si na bajk fuknu polkila tazsiu sedlovku, to uz nevadi :D .. DT Swiss (Pace) som dlho jazdil 130mm pruzinak .. nebolo to zle, ale vzduchovku nepoznam.
05.08.2016 - 19:41:22
00
keyboard_arrow_up