Cca 3 roky (neviem presne) plati novy zakon , ktory umoznuje do VO chodit bez nutnosti vybavovat povolenie, max. ale na 24hodin a s vynimkou, ked su strelby. Toto ale neplati (a to je dolezite) pre VO, ktore su vynate z tohto zakona a kde nie je mozne vstup vobec. Su to specialne ohradene oblasti (v akomkolveK VO) a potom 3 vymenovane VO. Areal v Kuchyni, VO Lešť a VO Turecký vrch. Pokuta, ako pise root_0x54, je tak nejako. Ale zrejme to nie vzdy beru az tak vazne, vid. skusenosti silvy, ked este nechodila skakat, ale jazdit :lol: .. inak existuje navrh (pred prijatim zakona) , ktory prave vycisloval straty z povoleniek a zisky z pokut :) .. cele to nastudoval a informacie sem zverejnoval v tom case wukie (vukie), ktory uz sem nechodi.
08.08.2016 - 18:24:28
00
phobus napísal:
Ja len pre info ... viete co sa testuje vo vojenskom obvode Zahorie, cast Turecký Vrch? Nikdy som nepocul strelbu odtial, vy ano?

Ano, niekolkokrat som zmenila trasu behom vyjazdu (aj tento rok )kvoli tomu
a........isla som skakat :rofl:
08.08.2016 - 18:40:17
00
root_0x54 niekto tu z fóra tuším chodí pravidelne krížom cez turečák. Ja osobne by som sa mu vyhýbal, v najlepšom skončíš zavesený na strome dole hlavou a terčom výsmechu nejakej jednotky, v najhoršom s mastnou pokutou a nocou na vojenskej cpz-ke. Ale možno ani nikoho nestretneš. :)
08.08.2016 - 18:56:18
00
Ale no ;) az take zle to nebude, ovsem ja chodim iba okrajom, zatial som stretla 3x hliadku, jedenkrat ma nezastavili, dvakrat som sa vykecala z toho, horsie by asi dopadli podaktori co chodia priamo na strelnice fotit :lol:
08.08.2016 - 19:00:14
00
large plati ta akcia stale s tymi haluskami a kofolou, absolvovali sme rodinny vylet este s matko001 a vsetko dodrzali ako bolo spomenute. Len to nikde nezverejnuju, prave asi kvoli tomu aby ludia nerobili to, ze pridu tam autoa, zaparkuju, vytiahnu bike a idu na halusky. Teda tymto padom o tom az taka masa ludi nevie, takze su v pohode. Cize ak mate chut a cestu okolo, tak sa tam stavte. len aby ste mohol nehladali lopuchy v lese po tej dobrej kombinacii bryndza a kofola:-)
08.08.2016 - 19:04:58
01
Ja som s tou kombinaciou nikdy nemal problem...
08.08.2016 - 19:19:34
00
lto napísal:
Zavolat ? :o To uz je aky stylovy staromodny postup :)

to mi pripomenulo... :rofl:

The IT Crowd - Series 1 - Episode 2: Fire! thumb_up0thumb_down
08.08.2016 - 19:41:12
01
astro napísal:
Zavolal som tam, je to celkom jednoduché ;)
A áno, akcia pre cyklistov platí.

Vdaka astro, hned jak som si precital tak som si siel overit :D a cuduj sa svete dostal som male halusky a 0.5l kofolky :D
08.08.2016 - 20:39:13
02
A my utrieme pysk :(
08.08.2016 - 21:08:29
00
lto napísal:
Cca 3 roky (neviem presne) plati novy zakon , ktory umoznuje do VO chodit bez nutnosti vybavovat povolenie, max. ale na 24hodin a s vynimkou, ked su strelby. Toto ale neplati (a to je dolezite) pre VO, ktore su vynate z tohto zakona a kde nie je mozne vstup vobec. Su to specialne ohradene oblasti (v akomkolveK VO) a potom 3 vymenovane VO. Areal v Kuchyni, VO Lešť a VO Turecký vrch. Pokuta, ako pise root_0x54, je tak nejako. Ale zrejme to nie vzdy beru az tak vazne, vid. skusenosti silvy, ked este nechodila skakat, ale jazdit :lol: .. inak existuje navrh (pred prijatim zakona) , ktory prave vycisloval straty z povoleniek a zisky z pokut :) .. cele to nastudoval a informacie sem zverejnoval v tom case wukie (vukie), ktory uz sem nechodi.


Ako vravis. Som si to trochu studoval a tu je uvedene kedy mozes vstupit do vojenskych obvodov

https://www.mosr.sk/harmonogram-vojenskych-cviceni-na-uzemi-vojenskych-obvodov/

bohuzial Turecky vrch je "časť Turecký Vrch platí TRVALÝ ZÁKAZ VSTUPU". A tu su spomenute tie pokuty

http://www.mosr.sk/vstupy-do-vojenskych-obvodov/

--------------------

Ja len ze planujem ist znova na Gasparova -> Klokociny, ale posledny krat ked som siel tak ten usek v kruhu hrozna vysoka trava tak ze by som sa tomu vyhol ako som to vyznacil. A mozno to nestoji zato. Este uvidim.

i.imgur.com
08.08.2016 - 22:04:07
00
mozes ist az na koniec tej asfaltky co si vyznacil. Ona potom konci a hned tam je vyslap lesom dalej na hreben. Ked si tade minule isiel, tak to uz budes poznat.
inak ak chces, tak ta mozem niekedy cez vikend do toho VO zobrat.
08.08.2016 - 22:07:28
00
No ja ked tak by som siel iba ako som vyznacil, mne sa to tam potom pacilo po tom vrchu. Mas tam nejake povolenie vybavene na vstup? Ci len tak? :D . Ale dik za ponuku exkurzie ;) .
08.08.2016 - 22:14:08
00
tak tak halusky boli aj ked mne az tak nechutili - som zvyknuty na ine cakacia doba cca 25min ale kofca bola hned :) takze ked chcete ist treba kym je este akcia
09.08.2016 - 08:25:05
00
keď nechutili tak si mal málo najazdené :D
09.08.2016 - 08:29:09
05
Caute, viacej ludom chyba enduro pretek na uzemi MK a ja uz dlhsie nosim v hlave napad skusit zorganizovat akusi enduro ligu co by snad bola aspon ciastocna nahrada s minimom organizacie. O co by slo ? Nazvime to Bratislavska stravaEnduro liga, takze ziadny velky pretek. Priklad - tri kola ligy, kazde po tri rs-ky, kazde kolo trva 3tyzdne (Tie cisla som teraz nahadzal nahodne). Merane cez stravu, na zaciatku sa zadefinuju rs-ky ktore treba v urcitom poradi pocas trvania kola prejst, zaciatok a koniec trate kola a cas za ktory treba prejst celou tratou. Moze (nemusi) sa zadefinovat i odporucana trat ktorou su spajane rs-ky a na nej sa zadefinuju bonusove useky po ktorych prejdeni sa odpocita z celkoveho casu nejaky bonus (5-10s). Trat bude musiet byt prejdena v kuse, za dany cas. Ziadne opakovanie rs.Pri nestihnuti casoveho limitu sa prekroceny cas pripocita k celkovemu casu. Pre vyhodnotenie sa odkaz na vyjazd niekam postne a porovna s ostatnymi.

Napriklad start/ciel by bol na zaciatku naucneho chodniku, cas 4.5 hod (to by sa realne upresnilo), rs1 - bk nova vetva z Pieskov, rs2 - bk stara vetva z Pieskov, rs3 - Blue trail z Kamzika. Bonus by bol patbojar v smere ku slivu pred vsetkymi rs (-5s), zlta z Krasnian medzi rs2 a rs3 v smere na kamzik (-10s). Na zaciatku kola sa moze postnut gps zaznam, mapa, pripadne i videa z rs. Clovek by to mohol ist niekolko krat a az zaznam s najlepsimi casmi by postol niekam do tabulky/apky

Nie je to samozrejme final, len taky napad. Bol by zaujem ?
09.08.2016 - 10:00:55
01
keyboard_arrow_up