ahojte,
pedále Shimano SPD PD-MT50 - kto z vás ich má?
ako sa vám s tým jazdí, aké sú?

vďaka, Bysťo
31.01.2016 - 17:10:25
00
tak si odpoviem sám. ja ich mám :-)

tak dnes konečne dlhšia cesta do práce na bajku Canyon Grand AL 6.9 2015. v práci som ho odvážil aj s pedálmi a 11,1 kg, takže moja váha doma neklamala. váha udávaná výrobcom 11,6 kg a to neviem, či je počítané s nejakými štandard pedálmi, alebo je to váha ako sa dodáva, teda bez pedálov

prvýkrát aj cesta s tretrami a SPD pedálmi.
chcel som ich, lebo neviem akým štýlom som sa dopátral, že sú určené aj pre tenisky, no ale čo už.
prvá jazda s teniskami celkom v pohode, bežecké tenisky s hrubšou podrážkou, SPD zarážky bolo trochu cítiť.
spravil som asi 6-7 km skúšobne a nevadilo mi to nejak enormne

dnes tretry, SPD nastavené na minimum. nacvakol som ani neviem ako - prvé prekvapenie. jazda úplne super, ťah smerom hore, paráda. cestou som skúšal vycvakávať a nacvakávať, druhé prekvapenie, ako keby som to jazdil už dávno.

z môjho pohľadu, ak hľadáte pedále pre začiatok s SPD a chcete sem tam na krátke vzdialenosti aj tenisky, kľudne do toho
17.03.2016 - 11:20:59
00
bysto1 napísal:
cestou som skúšal vycvakávať a nacvakávať, druhé prekvapenie, ako keby som to jazdil už dávno.

Ved pockaj. Na semaforoch, alebo v podchode to pride :D Kazdy sa v nich minimalne raz zvali na bok :D A kto hovori ze nie, tak klame.
SPDcka su inak super vec, uvidis.
17.03.2016 - 13:27:07
02
Ja som poctivo trénoval SPD-čka, aby som sa vyhol pádu. V mojom veku už nerád padám. Bol som presvedčený, že som to zvládol.
A potom to prišlo. Po viac ako roku som na jednej dovolenke spadol trikrát tri dni po sebe :-). Všetko to boli pády preto, lebo som sa nerozhodol, či stojím, či nie, či na pravú, či na ľavú, kochal som sa okolím... proste, tak mi treba. :-) Odvtedy som kvôli pedálom zas nespadol, ale jeden nikdy nevie...
17.03.2016 - 15:53:14
02
Sesulak napísal:
Ved pockaj. Na semaforoch, alebo v podchode to pride :D Kazdy sa v nich minimalne raz zvali na bok :D A kto hovori ze nie, tak klame.
SPDcka su inak super vec, uvidis.


tak ja klamem :D ja som este kvôli spd nespadol na bok
19.03.2016 - 12:07:12
00
SPD používam pár mesiacov. Dobrá vec na bežnú jazdu. Ale v ťažšom teréne a hlavne do prudkého kopca je to už problém, keď treba rýchlo nohu dole. Preto idem dať z jednej strany tie zarážky.
19.08.2016 - 11:12:28
00
keyboard_arrow_up