už sa uvedom, povedal som že už na teba reagovať nebudem.... tak ma láskavo nenazývaj klamárom... keď si taký detektív, tak mi ešte napíš tú rozprávku čo by som z toho mal keby som klamal a vyrábal tu ten lepší dojem ako píšeš? ja snáď tie kolesá predávam alebo čo? Jaro mi x krát povedal že ráfiky berie z taiwanu, ja som si nemal potrebu nikdy túto informáciu overovať...(čiže ak rozumieš písanému textu, tak je z toho jeho príspevku snáď úplne jasné ako to myslel) mám aj lepšie veci na práci ako stalkovať po internetoch a vytvárať konšpirácie zo závisti...
22.08.2016 - 11:52:32
01
Mne to netreba vysvetľovať :-) To tu treba niekomu inému . Kľudne nech naháňa biznis kamarátovi, len nech pritom nezavádza , neklame a neočerňuje Čínu od niekoho iného a sám ju propaguje tiež, len tvrdí že je to Tajwan , aby sa lepšie predávala , lebo to takto pôsobí omnoho kvalitnejším dojmom.
Chleba do toho nemiešaj, na pulte stále píše kde bol upečený :-) aspoň tu u nás :-)
22.08.2016 - 12:00:46
02
nikto iný sa do mna nenaváža, ľudia sú vďační za to že majú možnosť si kúpiť lacnejšie kvalitné kolesá.. dostávam veľa SS, kde sa pýtajú na moje skúsenosti, každému rád odpoviem, nikoho o ničom nepresviedčam... ešte mi sem prosím nakopíruj kde nadávam na čínske kolesá... či myslíš to že som nadával na tufo kolesá? úprimne ani neviem kde sa robia, i keď je vysoký predpoklad že ráfik je niekde z ázie..
22.08.2016 - 12:08:25
00
No, aby sa táto téma ukončila. Z foto je jasné odkiaľ sú ráfiky(foto 1,2). A tým chcem túto debatu ukončiť. Je mi jedno kto si čo myslí odkiaľ sú. Ráfiky sú spoľahlivé kvalitné. Dávnejšie tu bola téma ložiská. Taktiež ju ukončím. Áno, rozmerovo ložiská sedia aj do kolieskových korčulí. To ale neznamená že tie ktoré sú použité v nábojoch nie sú kvalitné. Sú to značkové ložiská (Enduro) (foto 3) a ich cena nie je 1euro ako tu bolo spomenuté. Všetko je z Taiwanu: ráfiky, náboje, ložiská. Tak prosím Bikejoring (Eda) nenazývajte klamárom.

Ešte jednu vec doplním k tomu prierezu ráfika, treba si pozrieť prierez s profilom 38mm a zistíte že nie sú rovnaké

Treba si uvedomiť, že väčšina tu píše skúsenosti, ktoré vlastne ani nemá(lebo som počul, čítal) (napríklad téma galusky) že nie su dobré lebo je na nich veľa defektov, kratšia životnosť atď......
ďakujem

Prílohy:

IMG_20160822_121725.jpg
IMG_20160822_121725.jpg 768.99 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20160822_165351.jpg
IMG_20160822_165351.jpg 491.15 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20160822_170616.jpg
IMG_20160822_170616.jpg 658.53 KiB 1 thumb_up0thumb_down

22.08.2016 - 17:34:54
011
Zdravim pani,

chcel by som kupit nove kolesa na jeden z mojich cestakov a rozmyslam na tymito volbami:
DT Swiss R23 Spline Road Wheelset
http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/dt-swiss-r23-spline-road-wheelset/rp-prod151352#

alebo

Fulcrum Racing 3 Clincher 700C QR Road Wheelset 2016
https://www.evanscycles.com/fulcrum-racing-3-clincher-700c-qr-road-wheelset-2016-EV186737

resp. mozete mi dat nejaky iny typ do cca 350EUR. Potrebujem to na Cannondale SuperSix EVO - 10sp....
Za tipy a postrehy dakujem.
25.08.2016 - 12:15:08
00
Fulcrum mám a sú to výborné kolesá. DT Swiss neviem posúdiť, ale Fulcrum majú kvalitné náboje, žiadne zapuzdrené ložiská.Kúpil som karbóny, ale tieto si nechávam do rezervy.
25.08.2016 - 12:36:14
00
B-rh-positivo napísal:
Bikejoring , čo mu tam pritakávaš s palcom hore. Veď nenapísal to o čo si ho žiadal. Nikde na stránke FW sa nepíše že je to TAIWAN , alebo ČÍNA , aby sa nepodala nepravdivá informácia a ani calajs to nikdy tu nenapísal . Len Ty tu stále trepeš že netreba kupovať šitove kolesá z Číny , ale toto je kvalitný ráfik z Tajwanu . A keď napíšeš , že toľko krát omieľané tu už boli , tak to si ich len Ty tu toľko krát omieľal :-)
Vrchný technický výkres profilu CARBONAL , spodný FASTWAY . Kto nájde rozdiel ide do zlosovania o bezvýznamné plus :-)
Ináč píše sa aerodynamický a nie aerodinamický . Treba to opraviť na stránke FW


skusim si aj ja trosku rypnut... :)
a neni to nahodou tak, ze Cinanci len okopirovali Taiwancov?

ja viem ze je to jedno, no len aby sa na to nezabudlo pozerat aj z opacnej strany..

inac dnes je pekne, tak v praci pracujte, a po obede nevysedavajte pred PC a nedrzte mobily v ruke, ale tahajte von jazdit!!! :)
25.08.2016 - 13:43:35
03
ale tak hlavne že si mohol kopnúť a označiť ma bezdôvodne za klamára, keby bol chlap, tak by si aspoň uznal chybu a ospravedlnil by sa... ale on si aj tak myslí svoje...
25.08.2016 - 13:52:28
00
Bikejoring nic si z toho nerob... Je to len virtualny svet ;)
25.08.2016 - 13:58:41
02
Calajs to tam ukončil pokiaľ som to správne pochopil , tak som to nechal tak. K tej prvej fotke , všetci vieme ako sa píše Made in Taiwan a spolu aj s tou druhou k ničomu konkrétnemu sa nedajú podľa toho popisu priradiť . Od čoho to je? Od okuliarov , od ručného ponorného šľahača , alebo možno dokonca aj od ráfikov :-) Najskôr od nábojov asi :-) Majú patentované dizajny niektoré napríklad od powerway. Naproti tomu dva technické výkresy jedného profilu z dvoch rôznych stránok a 100% zhoda . Pre niekoho je to jasné ako facka , pre iného vôbec :-) Taktiež parametre ráfikov rovnaké. Aj na iných čínskych stránkach sú ráfiky s takými rozmermi , len profil je vykreslený hrubšie , ale okótovanie je presne to isté . Môže byť , že 4 čínske firmy kopírujú jednu Taiwanskú, alebo sa nakoniec všetko vyrába v jednej firme, ktorá ma X pobočiek s rôznymi názvami :-) Alebo si nejaký Taiwanec robí biznis a predáva Čínu pod hlavičkou Taiwanu Slovákovi a ktovie komu ešte. :-)
Edovi a Jarovi sa zároveň ospravedlňujem keď sú o tom presvedčený , že majú pravdu . Prepáčte chalani .
Ešte chcem zdôrazniť , že to bolo stále písané len o pôvode ráfikov , s ich kvalitou o ktorej tu nikto nepochybuje to nemalo nič spoločné.
25.08.2016 - 16:06:55
01
na to hadam ani netreba reagovat, niekto si zije vo svojom svete :)
keby sme boli v krcme, tak ti poviem drz uz p..u :)
25.08.2016 - 21:04:51
01
.

Prílohy:

positivo.jpg
positivo.jpg 56.3 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2016 - 21:08:43
010
no troška mu ušlo že rozmer kolesa je dosť obmedzený na odlišnosť, keďže je stanovená nejaká norma na obvod a v podstate aj výšku ráfku a ešte sú aj nejaké trendy na šírku a profil tak asi ťažko čakať, že každá firma príde s diametrálne odlišnými rozmermi.... a v zásade v cyklistike platí (ale aj iných odvetviach), že ak sa niečo vymyslí a je to dobré, tak to všetci kopírujú..
25.08.2016 - 21:20:33
00
Kimlo namiesto toho prihlúpleho obrázka si tu mohol dať nejaký Taiwanský karbónový ráfik nech je debata k veci .
Ako si písal , že si aj Ty trošku rypneš , že to je čínsky fake taiwanca :-) ten fake stojí 129 dolárov, koľko potom stojí originál? :-)
fake ráfiky 258 dolárov náboje powerway r13 čo sú nejaký seriozny základ cca 70 dolárov po prepočte kurz , dph a clo cca 375 eur + nejaké špice a niple 40 eur vychádza 415 eur.
Kolesá su prezentované v základe cca 500 eur
Originál z Taiwanu asi lacnejší nebude . aspoň stovku by sa na takých kolesách patrilo zarobiť keď aj material si nakúpim dopredu za svoje.
Karbónové ráfiky z Taiwanu na webe ani nie sú a ak ich niekto nájde, nech ma vyvedie z omylu :-)
26.08.2016 - 11:31:58
00
http://www.roadcycling.cz/clanek/equinox-prichazi-na-trh-s-karbonovymi-koly-za-9-999-kc# A budú sa kupovať kolieska pekne z Európy ...
26.08.2016 - 11:38:02
00
keyboard_arrow_up