dajú sa tie ghosty niekde vyskúšať? ten Lector 7 by som celkom rád skúsil
22.08.2016 - 14:03:13
00
Ta 5ka pojde za tu cenu na dracku...
22.08.2016 - 14:06:16
00
eloscilatore napísal:
dajú sa tie ghosty niekde vyskúšať? ten Lector 7 by som celkom rád skúsil


máme jednu LC5 2016 ešte na predajni v Lkovej verzii :)

kukám že LC5 2017 vs. 2016 sa absolútne v ničom nezmenil... úplne totožný set-up.....
22.08.2016 - 20:10:38
00
misopetrovic no ak by to bolo možné, dobehol by som v týždni si ho trochu poskúšať... netuším totiž ešte ani veľkosť, takže to by som aj tak potreboval poradiť od niekoho skúseného namiesto meditovania na fóre... len musíš byť s tou predajňou špecifickejší :)
22.08.2016 - 20:20:03
00
Oc Mólo, predajňa Trax v Pezinku ;) Myslenická 2 (bordové nákupné vedla TESCO)

ja jazdím LC5 v XLkovej velksoti , kolega LC6 v L-kovej velkosti, a druhý kolega LC3 v M-kovej velkosti :) plus jednu LC5 máme teda v L-kovej velkosti novú na predajni :)

takže čo sa velkostí týka tak na vyskúšanie ich máme dosť :lol:
22.08.2016 - 20:27:06
00
zajtra poobede dám výjazd a zastavím sa :)
22.08.2016 - 20:45:46
01
ok :)
22.08.2016 - 20:48:17
00
Nazdar.Pred troma rokmi som bol na tom ako ty.Chcel som sa plesknuť po vačku a kúpiť si niečo čo už budem mať na niekoľko rokov,bárs aj desať :) .Bol som majitelom 26" hliny a chcel som 29" carbon.Tiež som sa rozhodol že to bude XC hard (nechcel som full pre servis,vahu,pohupovanie a cenu za výbavu na carbone ktorú som chcel) Veľa som špekuloval (dva roky) Čítal diskusije ,porovnávačky kade tade.Bol som dva krát na VELO TEST FEST a vyskúšal všetky modely ktoré sa dostali do užšieho výberu.Výborna akcia pre každého kto nechce urobiť chybu.Tam som sa zamiloval do SCOTT Scale,a láska stále trvá.Dostal ma svojim pohodlím a to som sa ešte nedostal k bezdušakom ale zas,na druhej strane nieje tak maximalne tuhý ako niektore ine značky.Ale aj tak je to raketa.Chcel som týmto vlastne povedať že nie každy hard je kostitras a pomoc ti mojou skúsenosťou.
22.08.2016 - 21:18:51
01
Ktory model Scale vlastnis?
22.08.2016 - 22:15:34
00
Neviem, mne taketo argumenty preco nie, pridu ako uplne z cesty.
Servis Fulla - o 30-50€ viac ako u HT a aj to len ak to treba servisovat. 90% clenov neservisuje ani vidlu - vratane mna, nikdy som to ani starej XCR nerobil a stale jazdi ako nova - robim asi nieco zle. Za to som menil uz 2x kluky, co je uplne jedno ci full ci HT.
Vaha - pri tom rozpocte bude rozdiel cca 2kg aj menej a najviac to citit, ked clovek ten bike vlaci z pivnicie po schodoch inak nikde.
Pohupovanie je uz taka urban legends - platilo kedysi, nie dnes, resp nie ako zasadny argument, pohup je na slusnych bikoch minimalny.
Jedina vec je cena - ok bude u fulla vyssia a povedzme, ze dan za komfort. Tiez sa ti vsak viac podakuje tvoja chrbtica a kolena. Srandy bokom, mam naskakane na streete dost a tam je to iny zaberak, ked clovek pada na rovny beton bez dopadu, mne by to za to nestalo - resp ako vravi moj kolega: uvidis po 50ke.
Vidim, ze viaceri s tym nebudu suhlasit a v zasade ako sa vravi: tvoje prachy, tvoja vec. Len pravdou je, ze nemas rozpocet 1k kedy by full bol skutocne o nicom, ale za 3,5 uz mas slusny vyber a tam mi pride kupa HT ako naozaj dobra volba pre toho kto vie, co robi - ale taky clovek nepotrebuje pytat radu na fore.
22.08.2016 - 23:36:57
01
ty ale tiež splietaš hrušky s jablkami...bavíme sa o bajku za 3500€ a ty do toho zadelíš že starú XCR-ku si nemusel servisovať...wtf to je predsa pružina čo by si už len tam chcel nehorázne servisovať?
servis fulla 30-50€ navyše? to by som si pozrel... pokial nedávaš obyč najlacnejšie ložiská tak rátaj cca 100€ v tom najlepšom prípade len za nové ložiská a ich výmenu..a to ešte nemáš nič urobené s tlmičom ako takým....

full a pohodlie platilo pri 26" kolesách.. pri 29" sa komfort pri jazde po karpatských zvážniciach a podobnom termíne podstatne zlepšil :)
23.08.2016 - 01:53:01
00
Ani Rebu som este neservisoval - nemam na nej co servisovat. Nerozumiem tomu strasiaku na servis - vsak tam nestojis kazdeho pol roka, ze ides menit polovicu biku lebo servis. Komfort stale plati pre full. Prichodom 29 a dalsich vychytavok sa mohol zlepsit aj na HT, ale nevyvracia to nic, co som napisal vyssie, inak by predsa nemalo zmysel kupovat nikdy fulla, co je nonsens.
23.08.2016 - 05:24:42
00
Nie je to len o servise. Ja som nedavno skusal specialized epic, co by mal byt super rychli xc full a vôbec mi tak neprisiel. Oproti ht mi vadilo dost spomalena reakcia pri sliapnuti. Skusal som tam vsetky druhy nastavenia zadneho tlmica...Cisto moja osobna skusenost. Zato spickove ht ktore som skusal ma doslova ohromili neskutocnou rychlostou a aj schopnostou prechadzat cez teren oproti môjmu 26 ht hliniku.
23.08.2016 - 07:22:12
00
Tak tu musim dat za pravdu RTG , pri normalnom jazdeni som 3 roky na zadnej stavbe nic nemenil, vidlu som dal po cca 2500km na servis a bola ako nova. Do tlmica staci raz za cas doplnit olej do vzduchovej komory. Je vsak tiez pravda ze zalezi v akom pocasi a akym stylom clovek jazdi, jazdenie v dazdi, blate a cez vsetky kaluze proces urychli hlavne loziskam. To su fakty.
Inac je vsetko vec osobnych priorit, mne je uplne jedno ako ide bajk za pedalom, nove fully za nim idu velmi dobre a HT za nim nejde ani nahodou o tolko lepsie aby to vyvazilo ich obrovske negativa ktore su pre mna problem. HT bude vzdy len HT bez ohladu na velkost kolies a budes mat priame prepojenie svojho zadku so zemou. Nad kazdym kopcekom , konarikom alebo nerovnym usekom musis zdvihat zadok zo sedla, ja tomu pohodlna a zabavna jazda ktoru si uzijem teda nehovorim ani nahodou. Ale je mi jasne ze su ludia pre ktorych prave toto pohodlna a zabavna jazda asi je. Ja osobne som nasiel idelany univerzalny bajk do BA karpat v 150mm am fulle. Ale tiez si myslim ze ak niekomu vrta v hlave ci by predsa nemal ist do fulla tak HT pre neho v 99% pripadov nebude dobra volba a ked si ho kupi bude to lutovat.(Bol to aj moj pripad, dobre HT slo za 6 mesiacov z domu) . Pretoze ako sa tu pisalo, keby niekto HT za 3500 chcel tak vie preco.
23.08.2016 - 08:03:14
01
http://www.cube.eu/produkte/fullsuspension/ams/cube-ams-100-c62-sl-29-teamline-2016/

toto sa da zohnat pod 3.5ke vlastna skusenost.. podla mna nie je co riesit a vyberat medzi full a ht ked mas 3500e.. je blbost urcite zobrat full. ak planujes jazdit 30km -40km maratony tak HTcko super. ale cim dlhsie a viac km na tom biku sedis tym je full lepsi.
23.08.2016 - 08:47:23
00
keyboard_arrow_up