talbott napísal:
diky za ochotu a informacie

mozno si poziciam mibo na vikend z tej predajne v ZA.

Vyskusanie kolobeziek je dobry napad, ale este raz by som chcel povedat, ze sa netreba bat nizkeho stupatka. Urobte si svoj vlastny nazor na zaklade vlastnych skusenosti. Stupatko na mibe ma vpredu vyssi naslap a po vacsine nerovnosti proste sklznete. Osobne budem radsej trochu skrtat, ako nezmyselne drepovat, pri kolobezkovani si zasportujete aj tak dostatocne. Faktom ale je, ze na off road to velmi nie je, ale rovne polne cesty sa daju. Vacsinou plati, ze kto si na tupatko Miba zvykol, zvacsa inu kolobezku nechce. Stupatko nie je siroke, ale je dost dlhe. Nemaju v tej Zilinskej predajni Royala?
24.08.2016 - 20:19:54
01
namatkovo pozeram, ze vsetky cestne kolobezky (mibo, kostka) maju viac menej 45 mm svetlu vysku - aj s vacsimi kolesami.
terennu kolobezku nechcem, ak by ma to az tak chytilo, riesil by som potom.
upresnim, ze som mal na mysli "spevnene" polne cesty resp. nie-betonove/asfaltove cyklotrasy.
ide mi o skladnost (v aute - preto skladacia), sikovny pohyb aj v meste a teda royal 20 palcov mi pripada uz privelky.

kostku asi nevyskusam, ak sa mi nezachce ist do CZ kvoli tomu, ale napisal som si parametre oboch na papier a papierovo sa priklanam k mibu. pripada mi ako taka univerzalna - cize nie spickova v niecom, ale pre zaciatocnika dostatocna

royala by mali mat ,ale do tel. som sa pytal len na mastr.
http://www.bonyplus.sk/KOLOBEZKY-MIBO-c74_0_1.htm

taka technicka otazka - je podla vas dobre, ak ma mastr zadny bowden prevleceny cez vnutro ramu (kym kostka rubik 4 ho ma vedeny tak, ze je stale viditelny)?

otazka mimo temy - preco tu osobitne nie je osobitna tema pre kolobezky ale je to v ramci ostatne/o hocicom :-)?
24.08.2016 - 21:11:00
00
K tomu bowdenu - na funkciu rostlinare to nema vplyv... Je to jedno, mozno je to aj dizajnovo krajsie, hlavne nech to nevybruje a nemlati o ram - ci uz zvonka alebo zvnutra. Pri kolobezkach to nie je tak horuce ako pru bajkoch.

A samostatna tema ? Toto forum nas ticho toleruje, lebo sme vacsinou byvali bajkeri. Plus v eshope je zopar kolobeziek, tak nech sem cez goole zabludi aj nejaky novacik. Zaroven, kedze je nas tu asi 6 ks aktivne jazdiacich a pisucich a mozno tolko isto ludi sem zavitalo po radu, nema zmysel robit nam samostatnu zalozku ;-) lepsie a s rychlejsou odozvou sa pohadame na facebooku. Ked sem nieco pisem, je to vlastne kvoli jednemu z nas, ktory facebook nema... Aj ked uz som ho tu tiez dlhsie nevidel, stano3b ?
24.08.2016 - 23:20:36
00
talbott napísal:
namatkovo pozeram, ze vsetky cestne kolobezky (mibo, kostka) maju viac menej 45 mm svetlu vysku - aj s vacsimi kolesami.
terennu kolobezku nechcem, ak by ma to az tak chytilo, riesil by som potom.
upresnim, ze som mal na mysli "spevnene" polne cesty resp. nie-betonove/asfaltove cyklotrasy.
ide mi o skladnost (v aute - preto skladacia), sikovny pohyb aj v meste a teda royal 20 palcov mi pripada uz privelky.

kostku asi nevyskusam, ak sa mi nezachce ist do CZ kvoli tomu, ale napisal som si parametre oboch na papier a papierovo sa priklanam k mibu. pripada mi ako taka univerzalna - cize nie spickova v niecom, ale pre zaciatocnika dostatocna

royala by mali mat ,ale do tel. som sa pytal len na mastr.
http://www.bonyplus.sk/KOLOBEZKY-MIBO-c74_0_1.htm

taka technicka otazka - je podla vas dobre, ak ma mastr zadny bowden prevleceny cez vnutro ramu (kym kostka rubik 4 ho ma vedeny tak, ze je stale viditelny)?

otazka mimo temy - preco tu osobitne nie je osobitna tema pre kolobezky ale je to v ramci ostatne/o hocicom :-)?

Ak by ste mali moznost vyskusat obe Miba, bolo by to asi najlepsie. Fakt zalezi od toho, kolko chcete s tym jazdit. Ak by Vas kolobezkovanie chytilo, sanca je 50%, tak predpokladam, ze by sa Vam viac pacilo na Royale. 2x20" je totiz super aj na dlhsie jazdy, turistiku. Mozete na to dat siroky vyber plaštov od sirsich az po uzke, ale rychle. Fakt neviem, co by Vas bavilo. Neviem ci existuje spickova skladacia kolobezka, lebo je to vzdy tak trochu kompromis to skladanie, ale netvrdil by som, ze je to kolobezka vyslovene pre zaciatocnika. Jazdit na tom bude lahke a budete to zvladat od prveho dna, ale takto som to nemyslel. Mastr aj Royal uspokoja ja naroky narocnejsieho kolobezkara. Maju slusne vybavenie a je tam aj priestor na nejake upravy, ak by Vam nieco nevyhovovalo.
Co sa bowdena tyka, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody. Ked je bowden vonku, lahsie sa meni, ale je vonku, ked je vnutri, vyzera to krajsie, aspon pre mna. Moja ma bowden vnutri, ale to maju aj bicykle. Myslim, ze to nie je az take podstatne. Kostky ho maju vonku, myslim okrem toho karbonoveho specialu. A nie len Kostky.
No a preco nemame svoju temu inde, ale len v kategorii o hocicom? Lebo nas je asi sest a pol a na druhej strane aj preto, lebo zatial admin nepocituje potrebu nas dat inam. Mne je jedno, kde sme, najdeme sa. Ked nas bude viac, budeme mat viac clenov a prispevkov verim ze by nam spravili aj samostatnu temu. No a potom: pre cyklistov sme stale cudaci, ktori sa nenaucili este bicyklovat. Budu sa na Vas sice usmievat, ale nie vzdy to bude uprimny usmev. Na to sa vsak mozeme vyp*dnut. Aspon ja sa mozem.
24.08.2016 - 23:28:01
00
nízkej svetlej výšky som sa trošku bál, ale je to v pohode.
25.08.2016 - 07:21:40
00
Bál by si sa v pohode?
25.08.2016 - 09:20:48
00
tak zajtra by malo prist to mibo na skusku, ako si tam viem nastavit vysku riadidiel?
nastavuje sa este nieco?
25.08.2016 - 22:01:33
00
talbott napísal:
tak zajtra by malo prist to mibo na skusku, ako si tam viem nastavit vysku riadidiel?
nastavuje sa este nieco?

Hore na riaditkach je samoupinak a daju sa vytiahnut uplne. Neviem, ci sa daju nechat aj vo vysunutej polohe, mozno tam je ryska. Ale ak by boli moc vysoko, alebo nizko, tak by som povolil dve skrutky na predstavci a zmenil by som uhol. Pozor! Nedavajte ich velmi dopredu, aby ste na nich potom neboli navaleny celou vahou. Mohli by vam trpnut ruky. Nezabudnite si nastavit brzdove packy tak, aby prsty prirodzene pokracovali na ne.
Odporucam napumpovat kolesa podla informacie uvedenej na nich. Chcelo by to pumpu s manometrom, alebo povedzte v pozicovni, aby Vam to napumpovali. A este jedna vec, ked budete jazdit, nebliekajte si volne kratasy, respektive volne trojstvrtove nohavice, aby ste ich nezavadili o stojan.
25.08.2016 - 22:21:17
00
talbott, predtym aku kupite kolobezku porovnajte si ceny aj s inym obchodom. Ja som to urobil.
25.08.2016 - 22:44:46
00
Bry vecer,
ako kolobezkova zaciatocnica (Mastr) si dovolim poznamku, ze Mastr polnu cestu zvlada, ale tiez by som odporucala vyskusat aj Royalku.

Inak, na buduci tyzden sa Mastr&Royal budu vyskytovat aj na strednom Slovensku :)
26.08.2016 - 01:46:46
00
no ano, v ZA stoji 429 EUR, v BA stoji 377 EUR (zodpoveda 9990 CZK) ten mastr, co uz je paradny rozdiel.
royal moze byt zaujimava ale ta skladnost :-) - to uz do kufra auta nedam.
ked pojdem osobne vratit ten mastr, mozno si na hodinu poziciam aj royal.
vyskusam a aj tak to cele zvazim este, lebo napr. ten skladaci klb mi pride krehky z dlhodobeho hladiska uzivania

boso, kde a kedy sa budu vyskytovat tie kolobezky mibo?


Naposledy upravil talbott dňa 26.08.2016 - 08:17:13, celkovo upravené 1 krát.

26.08.2016 - 07:41:33
00
svetlosť 45 mm zvlada polnu cestu? To chcem vidiet na vlastné oči.
26.08.2016 - 07:44:58
00
talbott napísal:
no ano, v ZA stoji 429 EUR, v BA stoji 377 EUR (zodpoveda 9990 CZK) ten mastr, co uz je paradny rozdiel.
royal moze byt zaujimava ale ta skladnost :-) - to uz do kufra auta nedam.
ked pojdem osobne vratit ten mastr, mozno si na hodinu poziciam aj royal.
vyskusam a aj tak to cele zvazim este, lebo napr. ten skladaci klb mi pride krehky z dlhodobeho hladiska uzivania

boso, kde a kedy sa budu vyskytovat tie kolobezky mibo?

Presne to som mal na mysli. Ceny v Ziline mi pridu velmi, ale velmi nadnesene. Osobne by som bral Royala, lebo 2x16 sa mne zda malo, ale radsej chodim na dlhsie jazdy. Znovu opakujem, treba vyskusat presne v tom prostredi, v ktorom sa pohybujete, treba vyskusat aj to auto, ja mam kolobezku velku, neskladaciu a pri preprave davam dolu kolesa, ved na to tam tie rychloupinaky su. No a skuste aj tie polne cesty. Bez ohladu na to, co tu ludia tvrdia, ktori mibo ani nevideli, prejde to v pohode po polnej ceste.


Naposledy upravil footbike dňa 26.08.2016 - 09:02:50, celkovo upravené 2 krát.

26.08.2016 - 07:59:45
00
Lesa napísal:
Bry vecer,
ako kolobezkova zaciatocnica (Mastr) si dovolim poznamku, ze Mastr polnu cestu zvlada, ale tiez by som odporucala vyskusat aj Royalku.

Inak, na buduci tyzden sa Mastr&Royal budu vyskytovat aj na strednom Slovensku :)

Bude na tom Mastrovi jazdit Lienka-Lenka?
26.08.2016 - 08:01:55
00
http://www.horydoly.cz/forum/vybaveni/cyklistika-horska-silnicni-detska-a-dalsi-kola/doporuceni-na-kolobrndu-pro-me-do-mesta-nejlepe-skladaci

z jula 2015: skládací kolobrnda se sice prodává, ale sám Kostka přiznává, že ještě není úplně dopracovaná (rozuměj, že se asi časem rozpadne).
26.08.2016 - 09:23:57
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up