Novodubnický maratón

27.08.2016
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (60)
albertpbAlexiusalfismizany1anarchistaandrejxcxbaggio79bimjeamBorislavbubakcripoDadycdobi235DyonexenniofabkofeltoFilip_95gacopeterHazardjaroslav_hjelo520jjsanjohny29joziCCJurajMTVLajcy_XClegiLeroyLIGRLostlubo_sulolukas6s8pMajkyFmali6Matho2matto88mihallkomijatmilsuminco87MoaiMort-eoldakpeter22peterpjpetronelaRBprorobo96rominatorSesulaksiso33skeblikskorcakslavomilsolvosrankiStef30te_majjUrsusyankoo
Ja chcem poďakovať osobe ktorá mi dala dušu pred prvou občerstvovačkou a dohodnúť sa ako mu ju vrátim. (nech sa ozve do mtbiker posty)Ďakujem... A skvela akcia aj na budúce. :clap:
28.08.2016 - 11:50:07
00
Dobré preteky, napriek tomu, že som raz zle odbočil.

Prílohy:

wrong way.jpg
wrong way.jpg 195.06 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Dyonex dňa 01.09.2016 - 17:31:38, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2016 - 11:58:59
00
Ja som na tom mieste zase vosiel do toho druzstva po pravej strane, ci co to tam bolo :)
Tie male ruzove sipky na asfaltkach boli v pretekarskom strese lahko prehliadnutelne a na takychto krizovatkach malo byt znacenie zdoraznene aj faborkami, ked uz nie regulovcikom. Este predtym asi 1 km za prvou obcerstvovackou, keby biker predo mnou zrazu neodbocil a nezakrical, ze tadialto, tak by som isiel asi aj s dalsim bikerom za mnou uplne inde. Toto je tusim to miesto, o ktorom pisal duggo na predchadzajucej strane.

Trat (42 km) bola podla mna fajn, taka akurat maratonsky narocna, skoda par usekov, na ktorych uradovali lesaci, lebo tlacit bike po rovine krajom rozbitej lesnej cesty asi nebavi nikoho. Musim sa pochvalit aj dvomi padmi, prvykrat som sa asi trochu vtipne skotulal z chodnika do krikov. Nastastie to neboli jedovate rastliny, o ktorych sa pise tu :lol:
Druhy pad som zazil v zjazde na 30tom km, lebo borec predo mnou vosiel do rigolu a ustlal si a ja som to hned za nim dobrzdoval s predlaktim po kamienkoch. (Drzte si odstup a neverte, ze biker pred vami voli najlepsiu stopu :) ) Nastastie popri trati tiekol potok, kde som si ranu hned vyplachol a po chvili trochu nasrany zacal dupat do zacinajuceho stupania, v ktorom sa mi do nohy zakusli krce, cize zase prestavka a ked konecne povolili, tak som to uz len lajtovo dotocil do ciela, pricom v Kolacine som este brzdil za autobusom.
28.08.2016 - 16:14:57
01
Chlapi seriozne. Vola sa to MTB maraton, takze je tam vysoka pravdepodobnost, ze budu niektore useky nebezpecne. Pred pretekom sa oplati si niekolkokrat pozriet aj mapu, pripadne si gpxko hodit do Google Earth, Basecampu, alebo do nejakej inej mapy a clovek aspon ramcovo zisti, ktorym smerom, a kde ako ist.

Aj aj ked som z TN usekmi z/do Petrovej Lehoty aj z Omsenia hore som siel prvy krat a nebludil som.

No a asi najdolezitejsia vec je odhadnut svoje sily. Ked viem, ze na prvu desiatku/dvadsiatku nemam, tak nema zmysel sa hnat tak, aby som sa niekde vyrubal a znicil bike alebo seba.
28.08.2016 - 16:37:14
09
Keď sa to stane jednému dvom, tak v pohode, ale keď 40 ľudí zablúdi, tak chyba bude inde...
28.08.2016 - 16:49:15
03
takze nech si na mtb maratonoch preteka top20 "papierovo najsilnejsich" a ostatni nech sa kochaju |(
alebo inak, iba top20 jazdcov ma pravo sa hnat tak, aby sa niekde vyrubali a znicili bajk alebo seba :y:
28.08.2016 - 16:50:47
01
Nie, aj oni (my) sa ženú tak, aby nezničili bike alebo seba.
28.08.2016 - 17:23:30
00
mas pravdu, ja len nemam rad tie dristy typu "Naco sa tak zenies, ked si 150."
28.08.2016 - 17:50:43
06
Ved prave ze idem pretekat na MTB Maraton nie na orientacny pretek aby som so sebou este aj gps vlacil a cumel do toho...startovne rastie kazdym rokov aj o desiatky eur co je neskutocne ale zeby sa takym stylom zlepsovali aj sluzby som nepostrehol...
28.08.2016 - 17:59:15
02
Ja by som povedal, že na niektoré preteky je štartovné až "lacné". Dubničák som stihol za 10 eur čo nie je veľa a občerstvovačky na prasknutie. Pred tromi rokmi som sa takto v Dubnici na jednej obžral a ledva som pokračoval ďalej :D
28.08.2016 - 18:47:37
05
Ten kamenisty rygol, co sa isiel z Baske dole, ten stal za to . Dost velke kamene v stope, dost nebezpecne.Aj som si chcel z bicykla vystupit, ale neslo dobrzdit, tak som to zozjazdoval , ale nemal som to moc v rukach,LTT.Tam pocitam musel niekto lahnut, len dufam, ze bez zranenia.Nabuduce to tadsej zbehnem, ak sa to vobec v tretrach zbehnut da.
28.08.2016 - 19:38:14
00
kajto napísal:
Ten kamenisty rygol, co sa isiel z Baske dole, ten stal za to . Dost velke kamene v stope, dost nebezpecne.Aj som si chcel z bicykla vystupit, ale neslo dobrzdit, tak som to zozjazdoval , ale nemal som to moc v rukach,LTT.Tam pocitam musel niekto lahnut, len dufam, ze bez zranenia.Nabuduce to tadsej zbehnem, ak sa to vobec v tretrach zbehnut da.


heh...no ten veru stal za to...som si skoro pustil do gati ked som nabehol do toho padaku a 20 metrov predo mnou spadol biker na tej pravej strane co sa dala aspon trochu zjazdit, nulova sanca ubrzdit, tak som to musel hodit do toho stredoveho rigolu s velkymi kamenmi a od katastrofy som nebol daleko ale nakoniec bez ujmy...nabuduce na pesi radsej... :) a aj ten rigol (krizovanie ciest) co sa tu uz pisalo na cca 28 kilometri mohol byt oznaceny, ked som tade prechadzal tak tam bol tiez 1 biker otraseny a obity po pade a dvaja dalsi mu pomahali...inak trat (HARD) fajn, obcerstvovacky super, akurat to znacenie ruzovou farbou bolo fakt slabo vidiet a tie bielo-cervene pasky tiez v lese lahko prehliadnut...zlta farba spreje-pasky je ideal
28.08.2016 - 20:31:51
00
Nemá niekto foto toho úseku? V tej rýchlosti som si ani nestihla pozrieť cez čo som vlastne skákala.
28.08.2016 - 20:44:52
00
Sladké koláčiky na občerstvovačkách boli neskutočne žravé !!! Takto som sa ešte nikde na maratóne neprejedol !!! Treba objednať aj na budúci rok .Dobre že som išiel 75 km ,dal som si 3-krát . Trať bola super , väčšinou sme boli ukrytí všetci v lese pred spalujúcim slnkom . Bol som už na Dubničáku 20-ty raz a zase som si pekne užil . Tak dúfam ,že o rok sa stretneme zas !
28.08.2016 - 20:50:19
00
Kristina napísal:
Nemá niekto foto toho úseku? V tej rýchlosti som si ani nestihla pozrieť cez čo som vlastne skákala.

https://www.zonerama.com/6s8p/Photo/1977795/72998784
ja som pri prvom prejazde len tak tak dobrzdil, pri druhom tam stál kolega, že ohol predné koleso, tak som mu ho skúsil trochu vycentrovať, ale hneď prvý hliníkový nipel som pri povoľovaní urval, tak som to nechal tak, že nejako dojde...
28.08.2016 - 21:11:28
00
keyboard_arrow_up