Ja mam smartphone, a k tomu som si kupil
gps modul.
V mobile mam tomtom na navigaciu, ak idem autom hlavne v cudzich "zahranicnych" velkomiest.
Na jazdenie na bajku pouzivam mapviewgpsII. Ten funguje s naskenovanymi mapami, ktore zkalibrujem v oziexploreri. Problem je v tom, ze kalibrovat mapu sa da aj doma od stola, ale tie z VKU su nepresne, az by som povedal ze krive. Male karpaty som zkalibroval tak, ze ked som pojazdil s gpskom, tak som si odtial natiahol body, a priradil ich presne. Ale vravim ze su krive tie mapy.
Ked som si na jednu krizovatku v lese dal jeden kalibracny bod, a na druhu vzdialenu cca 1,5km druhy, tak prejdena trasa vobec neprekryvala cestu vyznacenu v mape, boli tam mierne odchylky.
Ale na orientaciu to aspon mne staci, hlavne ked som niekde prvy krat, a mam odbocit, tak na predpokladanom mieste odbocim, a podla charakteru trasy viem vydedukovat, ci zo odbocil dobre alebo nie aj ked sa trasa z
GPS neprekryva s trasou vyznacenou na mape. MapviewGPSII ukazuje aj vysku.
AK mate aj nejake ine softy, pripadne lepsie, tak dajte vediet.
Inac k tej presnosti mam este poznamku: naskenoval som mapu Slovinskeho pohoria Triglav a zkalibroval som to doma podla suradnic na mape, a v Slovinsku to bolo absolutne presne, krasne mi trasa prekryla cestu vyznacenu na mape. Takze asi tak k tej presnosti Slovenskych vyrobcov map.