chcem sa vas spytat, ci nahodou neviete o dobrovolnom vrateni shimano rukavic (samozrejme aj penazi) vyrobenych v Pakistane, resp. ci je ta "akcia" este aktualna :?:
pridavam link:
http://cycle.shimano-eu.com/publish/con ... call_.html
12.01.2008 - 19:23:25
00
Tak podľa mňa je. Ak je na hlavnej stránke medzi NEWS tak asi bude aktuálna.
12.01.2008 - 20:24:50
00
chcem sa vas spytat, ci nahodou neviete o dobrovolnom vrateni shimano rukavic (samozrejme aj penazi) vyrobenych v Pakistane, resp. ci je ta "akcia" este aktualna :?:
pridavam link:
http://cycle.shimano-eu.com/publish/con ... call_.html


Ja som toto info zachytil uz takmer pred dvomi mesiacmi, ale myslim, ze je to stale aktualne - zavolaj alebo posli email do Oslian a budes to mat z prvej ruky, kontakt je v tom pdf-ku.
12.01.2008 - 20:25:26
00
islo mi len o aktualnost....tak ci tak pojdem do obchodu (v ktorom som to kupoval) v pondelok a uvidim co mi na to povedia pani predavaci..potom dam vediet aj ostatnym co je na tom pravdy :?
vdaka, dost ste mi pomohli
12.01.2008 - 22:04:27
00
islo mi len o aktualnost....tak ci tak pojdem do obchodu (v ktorom som to kupoval) v pondelok a uvidim co mi na to povedia pani predavaci..potom dam vediet aj ostatnym co je na tom pravdy :?
vdaka, dost ste mi pomohli

ak to budes vracat mohol by si sa asknut ci nevedia co je snimi zle.. shimano to nezvolava len tak urcite.. musi tam byt nejaka vyrobna chyba
13.01.2008 - 00:08:16
00
ak to budes vracat mohol by si sa asknut ci nevedia co je snimi zle.. shimano to nezvolava len tak urcite.. musi tam byt nejaka vyrobna chyba


este aj link tam pastol..."It has recently come to Shimano's attention that, contrary to its strict contractual specifications, certain PRO, SHIMANO and SAINT cycling gloves manufactured by Shimano's supplier in Pakistan contain traces of Benzidine in excess of the levels specified by EU regulations."
13.01.2008 - 00:20:56
00
..Pali, mohol si im to rovno preložiť, nie každý je doma v angličtine...

..andrew23: v skratke, zistilo sa, že rukavice vyrobené v Pakistane obsahujú nepovolené množstvo chemikálie (Benzidín), takže sú relatívne škodlivé (možnosť ekzémov a pod.)..
13.01.2008 - 09:37:48
00
To píšu aj v slovenskom pdfku. Pochybujem o tých ekzémoch, skôr narážajú na jeho karcinogenitu a vyslovený zákaz používať ho. Aj ja mám jedny shimano rukavice a rozmýšlam čo s tým, to množstvo nemusí byť kritické, ale zákon je zákon.
13.01.2008 - 09:55:34
00
ak to budes vracat mohol by si sa asknut ci nevedia co je snimi zle.. shimano to nezvolava len tak urcite.. musi tam byt nejaka vyrobna chyba


este aj link tam pastol..."It has recently come to Shimano's attention that, contrary to its strict contractual specifications, certain PRO, SHIMANO and SAINT cycling gloves manufactured by Shimano's supplier in Pakistan contain traces of Benzidine in excess of the levels specified by EU regulations."

hh :) tiez som ch.uj.. radsej sa opytam jak si precitam :) sry
//inak ta zavada nebude nijak "zavazna" ked je tam "voluntary recall"
13.01.2008 - 10:49:51
00
Ono to môže byť ako s botoxovými injekciami. Baby si ich bežne dávajú všelikam pichnúť a pritom je to jeden z najprudších prírodných jedov, takže vždy ide najmä o množstvo.
13.01.2008 - 10:57:46
00
taa chemia ta vemi bavi, co? :)
13.01.2008 - 11:30:55
00
inak ta zavada nebude nijak "zavazna" ked je tam "voluntary recall"


To voluntary znamena dobrovolne. V podstate ide o to, ze Shimano sa to rozhodlo stiahnut skor ako im to nariadi nejaky kontrolny urad a rozmaze to vsade po novinach (ako sa to stalo vyrobcovi hraciek Matell).
Nic to ale nemeni na tom, ze tie co boli vyrobene v Pakistane su skodlive, takze ja by som ich nepouzival. Jasne tam ale pisu, ze ak boli vyrobe inde, tak su v pohode. Takze ak mate take so maju stitok ze pakistan, alebo take co nemaju ziadny stitok, tak vam ich vezmu spat.
13.01.2008 - 13:02:36
00
bol som sa spytat na tu akciu a je este aktualna, ale je tam zopar podmienok:
1. rukavice by mali byt este v zaruke (nezalezi ci su v 100%nom stave, alebo su polorozpadnute)
2. musi sa k nim prilozit doklad o kupe + vyplneny zakaznicky kupon
(pre istotu sem dam to pdfko, v kt. sa nachadza zakaznicky kupon)
http://cycle.shimano-eu.com/publish/con ... SK.pdf.pdf

to by bolo v skratke vsetko
prajem pevne nervy pri cakani vratenia penazi, kedze ich bude posielat samotna spolocnost Shimano :?
14.01.2008 - 16:20:52
00
keyboard_arrow_up