@hrg Prevýšenie merané cez GPS v mobile ber s veľkou rezervou. Niekedy prihodí navrch aj + 30%
30.09.2016 - 15:55:19
00
Keď sa tracklog vloží do Google Earth, tak tam vypíše reálnejšie hodnoty nastúpaných metrov.
Ale samotné vloženie gps záznamu má niekedy veľmi ďaleko od skutočnosti.
30.09.2016 - 20:01:13
00
Coffey32: Že bol výjazd zaradený do výberu, ktorý sa "scrolluje" na hlavnej stránke sekcie, t.j.:

V tomto paneli nájdeš výjazdy, ktoré by sme Ti radi dali do pozornosti. Kritériá výberu zahŕňajú okrem iného: výnimočné parametre výjazdu (prejdená vzdialenosť, prevýšenie, poveternostné podmienky a pod.), lokalitu výjazdu / záznam trasy, kvalitnú dokumentáciu (textovú a/alebo grafickú) a zaujímavú diskusiu pod výjazdom. Ak si myslíš, že tu chýba nejaký výjazd - doporuč nám ho, prosím - túto možnosť nájdeš na stránke výjazdu v pravom menu.


Samozrejme platí, že ak by sa kedykoľvek po zaradení výjazdu do výberu jeho autor rozhodol ho schovať z verejných výjazdov, tak to rešpektujeme.
01.10.2016 - 23:24:15
00
dodiken, GaliPe54, hrg,

Keď sa tracklog vloží do Google Earth, tak tam vypíše reálnejšie hodnoty nastúpaných metrov.


To súhlasí s mojou skúsenosťou v našich končinách, kvôli tomu je v pláne mať aj v MTBiker systéme 3D model terénu, ale ešte ku Google Earth: napr. toto leto ma v Taliansku dosť sklamal, vypisoval nereálne vysoké odhady prevýšenia. Pripisoval by som to až príliš detailnému modelu, takže keď občas blbne GPS aj v 2D, tak výškové metre nabiehajú zbytočne (napr. keď sa jazdí po hrane strmého zrázu pod korunami stromov...).
01.10.2016 - 23:54:03
00
Ja používam Sigmácky výškomer, takže len podľa toho som zbadal, že to hádže nejaké čudné údaje.

Len pre porovnanie:
Výjazd člena fóra
http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/187214/legenp-vyjazd-import-gps-mtb-sucho-56km-3h-2362m.html
v ktorom uvádza nastúpaných cez 2300m
a profil podľa GE, kde je to do 600m

Import GPS: 1_10_2016_9_51_57efa55fdb8a0.gpx

Vzdialenosť: 55.86 km
Čas: 02:42:44
Nastúpané: 538 m

Prílohy:

profil_GE.jpg
profil_GE.jpg 128.74 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2016 - 06:16:40
00
Pozrel som tých 56 km s prevýšením 2300m
Na obrázku je časť trasy kde je vidieť ako nepresne na výšku bola trasa mapovaná. Je to ako hrebeň!!!
V pravej časti obrázka je zmenu jazda vo výťahu. (kolmý výstup 50 m :lol: )
Okrem nepresnosti na výšku trak log má nepresnosti aj vo vzdialenosti. Jazda je cik-cak (zodpovedá návratu z krčmy :d: )
Sports Tracker takéto divy zapisoval aj mne. Treba skúsiť inú apku.

Prílohy:

profil2.jpg
profil2.jpg 37.91 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2016 - 13:13:24
00
Hlavne treba spravit nieco s mtbikerom, gpx zaznamy z loggeru (ziaden mobil!) mtbiker upravuje mimo realitu o nie 30, ale casto az 60% .. lenze ani cykloserver, ani cmaps s tym problem nemaju!! Tam to je pekne v rozpati do 10%, co je prijatelne oproti barometrickemu vyskomeru, lenze Stink na to prdi, rovnako aj na ine veci, co som uz poukazoval. Ak sa nespravi filtering gpx dat, tak nikdy dobre data mat system nebude. Ked nefunguje zakladny system, tak nechapem preco sa snazit este o dalsi.
02.10.2016 - 13:31:23
00
Máš pravdu. Z mobilovej nepresnej apky to načíta bludy a nie korektné dáta. Korektné TCX dáta od Garminu nezoberie.
02.10.2016 - 13:46:45
00
Ja používam Sport-Tracker, ale metre si upravujem podľa cyklopočítača s barometrickým výškomerom.
Je mi jednoduchšie vložiť ten gpx záznam a niektoré položky tým nemusím vyplniť.
02.10.2016 - 14:53:26
00
lto posli prosim priklady, kde sme sa tak extremne sekli a ine systemy nie. "Filtering gpx dat" je v prevadzke, mame implementovany https://en.wikipedia.org/wiki/Ramer–Douglas–Peucker_algorithm, mozno by tie priklady pomohli ho lepsie vyladit. Na druhu stranu je treba brat aj ohlad na ciste tracklogy, ktorym agresivnejsie filtrovanie zase uskodi.

Inak chlapi, ak sa nerealizovali vsetky, aj odsuhlasene, pripomienky (napr. import TCX), neberte to osobne, prosim. :-) V poslednych mesiacoch ma trosku pritlacili dva relativne zasadne terminy: termin obhajoby doktoratu a potom obzvlast radostny termin prichodu noveho maleho MTBikera resp. MTBikerky na svet. Cim sa nechcem vyhovarat, ale skor poprosit o trosku trpezlivosti a pokial mozno pomoci pri vyvoji ci oprave chyb.
02.10.2016 - 15:37:36
01
Hlavne treba spravit nieco s mtbikerom, gpx zaznamy z loggeru (ziaden mobil!) mtbiker upravuje mimo realitu o nie 30, ale casto az 60% .. lenze ani cykloserver, ani cmaps s tym problem nemaju!! Tam to je pekne v rozpati do 10%, co je prijatelne oproti barometrickemu vyskomeru

logger vs mobil - uplne nepodstatne, dolezite je, ci GPS zariadenie ma barometricky vyskomer a ci/ako/kedy si kalibruje barometricku vysku. Pokial chces presnu vysku aj z logov, urcite treba zariadenie s barometrom.
Pocitanie prevysenia z logov z GPS bez barometra bude vzdy nepresne. Tych spominanych 10% je skor nahoda.
Cykloserver redukuje pocet bodov pri uploade a mozno pouziva aj digitalny model terenu.
Cmaps pocita len z dat, ma dva filtre a tie si mozes nastavovat (menu Ostatne -> Moznosti) - takze ak vies, ake prevysenie chces, tak take dostanes :) V editore mozes tiez vyskusat redukovat pocet bodov trasy - uroven zjednodusenia sa tiez da nastavit.
Odchylku spominanych 10% od barometrickych cca. 1800m (moj garmin mal 1750m) pri tomto vyjazde
http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/186013/lto-vyjazd-puchov-javorniky-mtb-sucho-80km-8h-1844m.html
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=www.mtbiker.sk/images/tracklogs/16_09_11_57e16dd91f1f4.gpx
dostanes len pri agresivnom filtrovani (prahova hodnota az 30m)

posli prosim priklady, kde sme sa tak extremne sekli a ine systemy nie. "Filtering gpx dat" je v prevadzke, mame implementovany https://en.wikipedia.org/wiki/Ramer–Douglas–Peucker_algorithm, mozno by tie priklady pomohli ho lepsie vyladit. Na druhu stranu je treba brat aj ohlad na ciste tracklogy, ktorym agresivnejsie filtrovanie zase uskodi.

Prave preto by mal system rozlisovat, ci je log s barometrickou vyskou alebo nie a podla toho pouzit roznu uroven agresivity filtrovania. Asi by sa to dalo zistit aj analyzov logu, ale na zaciatok by stacil checkbox, kde pri zadavani vyjazdu pouzivatel zada, ci zariadenie ma alebo nema barometricky vyskomer. Rozne urovne filtra aplikuje napr. aj strava
Btw. ako funguje ten vas filter? Pre RDP algoritmus je os X vzdialenost a Y vyska? Po filtrovani potom len spocitavate rozdiely vysok bodov co zostali, alebo pouzivate aj nejaku prahovu hodnotu?
03.10.2016 - 08:47:51
00
Chcem sa spytat ,že ked dávam exportovane gpx z endomonda sem tak mi ukazuje nerealne výškové ,musím to vždy upravovat. Nejaka rada poprípade iny format? Alebo zmenit aplikaciu to sa mi moc nechce:)
Tak nič už som na strave tak kto by si ma chcel pridat tak https://www.strava.com/athletes/8838915


Naposledy upravil double dňa 04.10.2016 - 15:48:04, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2016 - 15:20:55
00
Tým v endomonde by som asi tiež práve 2x neveril :D
04.10.2016 - 15:35:12
00
Mne zasa endomondo vychádza ako najpresnejšie zo všetkých app použíivaných v mobiloch .Je najbližšie udajom s môjho barometru.
04.10.2016 - 16:19:33
00
Palo TT napísal:
Prave preto by mal system rozlisovat, ci je log s barometrickou vyskou alebo nie a podla toho pouzit roznu uroven agresivity filtrovania. Asi by sa to dalo zistit aj analyzov logu, ale na zaciatok by stacil checkbox, kde pri zadavani vyjazdu pouzivatel zada, ci zariadenie ma alebo nema barometricky vyskomer. Rozne urovne filtra aplikuje napr. aj strava


Myslienka s checkboxom - berem. Automaticky to podla mna az tak lahko nezistis, leda sa spoliehat na vyrobcu ze ulozil nieco do metadat a to potom vediet precitat. Mozno sa ale mylim.

Palo TT napísal:
Btw. ako funguje ten vas filter? Pre RDP algoritmus je os X vzdialenost a Y vyska? Po filtrovani potom len spocitavate rozdiely vysok bodov co zostali, alebo pouzivate aj nejaku prahovu hodnotu?


RDP pouzivame na filtraciu bodov v 2D (lat-lon), lebo tie su ako prve zbytocne nahustene v mnohych tracklogoch (odhliadnuc od zleho nastavenia, aj ked sa snazi pristroj napr. kazdu sekundu ulozit heart rate, tak kvoli tomu musi vytvorit aj waypoint). No a ked sa preriedia waypointy, ubudne aj merani vysky, ktora medzi nimi samozrejme zbytocne kolise.

A po filtrovani sa uz len pocitaju rozdiely, s tym. ze je tam prah na max. stupanie/klesanie (15%, hodnota empiricky odpozorovana na niekolkych testovacich tracklogoch).
05.10.2016 - 00:13:11
00
keyboard_arrow_up