ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

17.09.2016
10. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (62)
22slawkoAlePeterbikerpobubakddrmodesdoomriderdroidfedo.ganajferi_yogifoggieGabriel08GaliPetGeskerGH0STGlevogurohogermajsterjancoojano280176jaroslav_hjerryhjulo93KarinSLIGRlkvaskaMajkyFMarauderMareKMMmarenmaria.sujetova01martinko76Matej83Mato47matocykelmike123milmacmilsumipetmiroslafmuropopradpavol66peterpjpeterppPogo89RaTomRitcheySrRobo87romanpavlikrometRoStstanohvizdosstefanvanickystyfkotatranecte_majjtino888tomer186tommeeTondo6xbikerZuzulla
Hniezdo majú v strome na ľavo od studne (z pohľadu, keď naberáš vodu)...
25.09.2016 - 14:29:31
00
Po peripetiách s internetom píšem až teraz ... zatiaľ najkrajší Košický bajkmaratón, ktorý som išiel, trať po úpravách zaujímavá, na úsek medzi druhou a treťou občerstvovačkou som sa vyslovene tešil ... KeCy sú konečne súčasťou čo je super, hoci na Lesmíre som nevedel chytiť rytmus, išiel som ho prvý krát ... :) Milo potešila aj taká drobnosť ako koberec na mostíku pred Potokmi. Počasie vyšlo na jedničku, atmosféra super, podarilo sa mi to prejsť bez pádu a defektu, teším sa na budúci rok. Ďakujem organizátorom ...

Drobnosti ako nelogicky zvolené dierky na štartových číslach, chýbajúci kokosový olej v taške a zaspatá slečna pri prezentácii, ktorej sa evidentne nechcelo hľadať mnou objednané číslo trička a snažila sa mi vnúťiť to čo mala práve v ruke mi celkový dojem nemôžu pokaziť ... :)
25.09.2016 - 15:11:29
00
Nalimilan napísal:
Inak úsek Fidorákova-Košická Belá nie je vyčistený. Na stromoch sú fáborky, v tráve plno obalov z gélov a pri asfaltke nad Hotelom Dam je zalaminovaná šípka hodená na zemi.


Dnes som peši prešiel úsek od Findorakovej až k lávke pod štátnou cestou pri hotely DAM a späť lebo bikovať som nemohol a nedalo mi to aby si nebikerská verejnosť myslela, že sme iba banda vandalov čo všade robia bordel. Našiel som až 2 obaly od gélu aj som ich odpratal, ale čudoval som sa keď si písal, že ich je tam plno. A fáborky si predstav že ani jednu maratónsku. Také veľké bolo moje sklamanie že si to ani nevieš predstaviť. Asi v noci ich pozbierali lesné víly a urobili si z nich mašle do vlasov :-). Ale ak si myslel fáborky z krepového papiera ktoré boli sem tam popri ceste, tak tie neboli z maratónu, tie sú tam už dlhšiu dobu.

Za svet ale nepochopím, prečo ak niečo také vidíš ako si písal neodpraceš to. Alebo je lepšie iba skritizovať? Ale nemusíš byť smutný, nie si sám čo radšej obíde a potom hundre na fóre.


Naposledy upravil neron dňa 26.09.2016 - 15:05:28, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2016 - 17:56:59
04
moj prvy KE maraton, nadherna trat, skoda ze som cez sezonu nejazdil single, len vedlajsie lesne cyklocesty a pod, ani som netusil co mam pod nosom :D snad to o rok zvladnem lepsie ...
komentar K. Hartla k jednej fotke kde idu 6-ti po nejakej luke hore: "na trati chyběl těžší kopec kde bychom se více nadělili, rozhodlo se až těsně před cílem"
tak ja len dufam ze na 50-ke žiaden "těžší kopec" nepribudne, aby tá trat ostala zjazdná aj pre klasickych cyklonadsencov ... :-) 50km a 1600m uplne staci

na zvazenie by som dal aj rozdelenie startu 50-ky a 80-ky ... 80-ka by mohla startovat o pol hodiny skor (podobne ako to bolo v Slovenskom raji), aby sa na starte nemiesali s 50-karmi a aj na 50-ke urobi na starte svoje o cca 60 pretekarov menej na tom uzkom 3-km zaciatku


Naposledy upravil vlastoch dňa 25.09.2016 - 20:26:50, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2016 - 18:11:45
00
neron, nemyslím si o sebe, že som jeden z tých, ktorí na fóre hundrú. Myslel som to v dobrom, informatívne, nie ako kritiku. Ak si jeden z organizátorov a nejako sa Ťa to dotklo, tak mi to je ľúto. K Tvojej kritike... tých obalov je tam podstatne viac ako píšeš, jeden z fáborkov je ovinutý na strome na "prepojovacej" časti od ohniska s prístreškom na cestu, ktorá vedie nad krmelcom. Obaly a fáborky som našiel aj dnes hneď za Jahodnou na žltej tz smerom ku Sedlu pod Kamenným hrbom. Nebral som ich, lebo som ich nemal kam dať, ale sľubujem, že nabudúce sa na single vyberiem pešo a po maratóne pomôžem pozbierať odpad z lesa, ktorý tam zostane nie len po maratóne. Nebude to prvýkrát, keď pôjdem s igelitovými obalmi od psích granúl (špeciálne si ich odkladám pre tento účel) naplnenými vyzbieraným odpadom len v okolí turistických chodníkov ku kontainerom, buď na Bankove alebo až dole v Čermeli. Ospravedlňujem sa Ti ak som Ťa urazil.
25.09.2016 - 20:21:45
03
Nebol som organizátor pretekov, iba som sa na nich zúčastnil. Videl som kopec dobrej práce čo organizátori urobili aby sa preteky podarili. Odviedli skvelú prácu pri značení aj zabezpečení a v neposlednom rade aj uvedení prírody ktorou šli trate do pôvodného stavu. Patrí im poklona. Iste že sa ešte môžu nájsť miesta kde sa nájde nejaký obal od gélu alebo zbytok odtrhnutej fáborky. Ale myslím, že je to už na nás ostatných bikeroch, ktorí jazdia po týchto tratiach zvyšok roka aby sme to odpratali ak je to zjavné že je to od našich kolegov ktorých sa toho roku na štarte zišlo viac ako 500. Včera som ešte peši prešiel od Findorákovej skoro až na kótu 703 a nenašiel som nijaký gél ani zvyšok fáborky. Ale včerajší deň bol priaznivý na bikovanie a v priebehu krátkeho času som iba na stúpaní od Findorákovej smerom na 703 stretol troch bikerov. Tých čo sa prehnali medzi Findorákovou a odbočkou z Jahodnej ani som nerátal. Takže tých obalov od gélov, horaliek či sójových tyčiniek môže byť ešte po cestičkách ktorými šiel pretek ešte veľa. Nalimilan mne sa nemusíš ospravedlňovať mňa si neurazil len možno to konštatovanie nebolo príjemné pre tých ktorí po pretekoch upratovali trať.
PS: Ak na budúce niekde na singli stretnem chlapíka s vrecom od psích granúl tak ho volám na pivo :-)


Naposledy upravil neron dňa 26.09.2016 - 15:06:36, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2016 - 08:17:09
03
moj prvy KE maraton, nadherna trat, skoda ze som cez sezonu nejazdil single, len vedlajsie lesne cyklocesty a pod, ani som netusil co mam pod nosom :D snad to o rok zvladnem lepsie ...
komentar K. Hartla k jednej fotke kde idu 6-ti po nejakej luke hore: "na trati chyběl těžší kopec kde bychom se více nadělili, rozhodlo se až těsně před cílem"
tak ja len dufam ze na 50-ke žiaden "těžší kopec" nepribudne, aby tá trat ostala zjazdná aj pre klasickych cyklonadsencov ... :-) 50km a 1600m uplne staci

na zvazenie by som dal aj rozdelenie startu 50-ky a 80-ky ... 80-ka by mohla startovat o pol hodiny skor (podobne ako to bolo v Slovenskom raji), aby sa na starte nemiesali s 50-karmi a aj na 50-ke urobi na starte svoje o cca 60 pretekarov menej na tom uzkom 3-km zaciatku


Myslím, že usporiadateľ zvolil spoločný štart oboch tratí zámerne aj na úkor neprehľadnosti v pretekoch z dôvodu veľkého množstva singlov, kde by vedúci pretekári z krátkej trate mali v určitých úsekoch problém s predbiehaním tých pomalších z dlhej. To by mohlo ovplyvniť aj celkový výsledok, lebo je rozdiel, na ktorej časti singlu stretneš pomalšieho pretekára a kde je najbližšie miesto, kde sa ti môže bezpečne uhnúť (ak to vôbec má v úmysle).
26.09.2016 - 09:16:08
00
Ale však ja som tam vôbec nebol :)
26.09.2016 - 11:42:12
02
Sú dôkazy, z toho sa nevyvlečieš ... a ani tvoji rodinní príslušníci z hniezda ... :D
26.09.2016 - 11:44:50
03
Kolega neron asi myslíš faborky, keď píšeš flaborky ;)
26.09.2016 - 14:59:41
00
sorry kolego Kidaku .... chybička se vloudila :-) sjednám nápravu ...
26.09.2016 - 15:01:37
00
chalani to co za nove tretry su co mal ten madarsky srsen 706. To ti stipali?

Prílohy:

madar.jpg
madar.jpg 136.78 KiB thumb_up1thumb_down

26.09.2016 - 18:13:31
06
bobo13 .. tak tu si ;) a my ťa čakali ešte aj po vyhlásení tomboly a zháňali niekoho , čo by ťa šiel pohľadať ... tiež sme boli na tom, že ťa tie sršne dostali a ty si si to strihol miesto cieľa domov :lol:
05.10.2016 - 15:29:58
00
máme už medzičasom aj videjko

https://www.youtube.com/watch?v=rF1bYWRHurM

a na stránke nájdete už aj zoznam fotogalérií

http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/skoda-mtb-singletrack-maraton-kosice/galeria
08.10.2016 - 08:29:59
01
keyboard_arrow_up