Kráľovské enduro

21.08.2016
Enduro
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (12)
bikerpodon281doomriderGH0STjxwkonoP3terpepobikerpeterecekSipostanovskistyfko
Za mňa TOP pretek!! Kopu segmentov som si pamätal z minulého ročníka (akurát 6-tka bola prerobená na ťažšiu a dlhšiu), v sobotu natrénované všetky RS-ky s tým, že som bol spokojný sám so sebou, že to v nedeľu bude OK...nebolo :) na carbone som sa vaľal jak hruška paradoxne v tých ľahších miestach, na konci mi v kyslíkovom dlhu už vynechával mozog :) chyby boli aj na 4.,6. aj 7.
No nakoniec to stačilo na bronz v masters kategórii a syn tiež zobral bronzovú v junioroch ;)
fernetik, Flinker a ostatní z organizácie ĎAKUJEM!
22.08.2016 - 15:13:48
05
riso, ale 2 desatiny sekundy od druheho miesta - jeden kvalitnejsi uprd a mas to ;)
23.08.2016 - 13:51:28
03
Pretek super, uz len vynechat tu nestastnu RS3(dokopca) a bude to este vacsia radost jazdit;) Mozno by som este viac vypaskoval niektore useky - RS5, skratiek tam bolo pozehnane.
27.08.2016 - 21:14:46
00
Ja by som mozno navrhol, ked uz su rozdielne kategorie hobby a elite - aby v hobby bol vynechany carbolkiller, ako najtazsia RS. Podobne je to aj na ceskom enduro pohare. Tato RS narocnostou daleko prevysuje ostatne a myslim, ze tato moznost by prilakala aj rekreacnejsich jazcov, ktori sa az tak necitia.
A prosim vie mi organizator povedat, preco trvate na chrbtovom chranici? Toto je podla mna hodne obmedzujuce a podla mi stacil ako odporucana vybava, nie podmienka ucasti.
02.09.2016 - 08:46:11
00
Celá povinná výbava vychádzala s pravidiel a požiadaviek serie enduroXrace, ktorej bol pretek súčasťou. Boli sme povinný rešpektovať pravidlá série. Osvojili sme si ich a po úvahe usúdili, že nie sú nezmyselné. chránič chrbta, alebo chránič integrovaný v batohu je a bude, rovnako ako ostatná povinná výbava, povinná pre enduro pretek v kategóriach zdvihov nad 120mm. Ide v prvom rade o vašu bezpečnosť. ja by som sa nepostavil na štart enduro preteku bez povinnej výbavy aj keby povinná nebola. poprosím vas nediskutujme o pravidlách, ktoré v prvom rade chránia Vás. Carbonkiller je trail, o ktorom si myslíme, že preverí každého jazdca aký je naozaj pilot. Nie je hanba kúsok pobehnúť, keď sa necítim. Vedia ho prejsť jazdci na pevných bicykloch bez odšlapnutia. Berte to ako výzvu, ako niečo čo ma bude posúvať dopredu. nie ako prekážku. Kráľovský maratón a aj enduro sú hlavne o prekonávaní samého seba a o chuti sa popasovať s prekážkou. skúste to brať ako výzvu a celý rok hľadať podobné kúsky v svojom okolí a učiť sa to jazdiť... výsledok sa určite dostaví a bude vám chutitť.
02.09.2016 - 09:28:53
07
Ja som kus carbolkillera odsliapal, za to sa nehanbim. Akurat mi je luto, ako tam bajk dostal na drzku. Tak ma napadlo, ze by to bolo mozno fajn vziat to v uvahu, ked uz boli tento rok 2 kategorie (a inde to funguje). Ale chapem aj Tvoj zamer :-)
A viem, ze o povinnej vybave mozeme diskutovat vecne a vzdy sa najde niekto nespokojny, akurat chranic chrbta je hodne odradzajuca vec pre mnohych, ktori by sa inak zucastnili. Najma ak uz nie ste viazani enduroXrace pravidlami. Ja mam napr. korytnacku len kvoli tomu, ze snowboardujem. Ale ok opat - hoci nesuhlasim - respektujem.
02.09.2016 - 09:51:03
00
Ja ako hobbyk by som rad CK jazdil kazdy rocnik..je to korenie preteku:) Niekedy aj kamenie..
17.10.2016 - 19:45:30
01
pripajam sa, ja som prisiel len kvoli CK
17.10.2016 - 23:05:55
02
keyboard_arrow_up