tomu hovorim odvaha:) ja by som minutku asi takto radsej nezhavil ale aj ja sa chystam na upgrade zo 160 na 180 vidla manitou nixon brzda hfx9
15.02.2006 - 11:06:28
00
ta minutka ma 32mm nohy a je podla testov jedna z najpevnejsich v svojej kategorii teda tvrdsie XC a Enduro...

samozrejme cas ukaze co s nou ten 202 mm kotucik spravi :) ale brzdi to famozne :) tomu ver ;)
15.02.2006 - 13:42:33
00
no oproti seriovym platnickam napr k tym hayesom tie BBBcka brzdia ooovela lepsie shimano sa celkom da aj na seriovkach a tam som mal 160tky kotuce a ked sa zabehli tak brzdili krasne packy: zacinal som na alivio neskor deore tie sa celkom dali ale stale to nebolo ono hovori LX su good a to nemam najdlhsie prsty a nejazdim ich sam ani kamos neda na LX dopustit tie tektra no lepsie ako deore ale horsie ako LX a ano mas pravdu na tu 203ku mam pevnu os a dobru vidlu
15.02.2006 - 17:37:31
00
este ohladne tych platniciek. moje testovanie prebiehalo na m525 na nich som vyskusal obidva druhy od roznych vyrobcov. moje zavery boli take ze organika brzdi fajn a neni jej co vytknut v idealnych podmienkach. ale akonahle mal kotuc permanentny kontakt s vodou (jazda po mokrej ceste, pocas dazda a pod) tak to bolo dost zufalstvo. najhorsie na tom boli urcite original shimano platnicky (ale zase su celkom lacne) tie sa rozbrzdovali aspon 1-2s. a to vzdy znova a znova akonahle som uvolnil brzdu co nieje v terene zrovna najprijemnejsie. za to urcite trochu moze aj nie najpodarenejsi shimano kotuc ale fakt je ten ze s kovovymi platnickami sa tento jav citelne minimalizoval. no a zivotnost? zase najhorsie boli shimano tie mi v zime vydrzali asi 2,5 mesiaca (max 1000km) v lete asi 2500 (sucho). neskor nainstalovane kovove platnicky vydrzali asi 3500 a stale bolo cim brzdit (potom uz som brzdy predal:)).
16.02.2006 - 07:38:54
00
Inac co vravite na hayes HFX 9 XC 05? Bo na fore bikemagazinu dost na HFX 9 kidaju... :cry:
18.02.2006 - 23:37:30
00
Hayes,Shimano-JA by som bral skor MAGURU!!!!!
19.02.2006 - 02:01:24
00
no ja hfx9 05 zhodou okolnosti vozim. vykonnostne celkom pohoda, tvar paky by mohol byt lepsi, najviac ma tesia stabilne vlastnosti co sa poveternostnych podmienok tyka (ti pripisujem kombinacii kotuca a original kovovym platnickam). asi to sice nieje bezne ale mal som s nimi velke problemy v pociatkoch kym sa zabehli. uz som si myslel ze to su nejake chybne kusy. lebo neskutocne trpeli prehrievanim. brutalna strata vykonu uz po kratkom suvislom brzdeni a velmi neprijemne tvrdnutie (skratenie) chodu paky.strata vykonu bola tak markantna ze ako som nauceny brzdit 1 prstom tak mi casto nestacili ani 2 (!!!!). krok paky bol povodne dost dlhy cize som musel mat paky dalej od riaditiek aby som mal kam paku tahat, po zahriati sa krok skratil na doslova niekolko mm a paky boli zrazu dost daleko od riaditiek aby mal clovek istotu brzdenia. toto vsetko trvalo neskutocnych 1000 (!!!) km. ale teraz uz su celkom v poho.
docinenia som mal s m525 a lx. to su brzdy velmi podobne co sa vlastnosti tyka. lx su silnejsie a maju stabilnejsie vlastnosti voci poveternostnym vlpyvom (to pripisujem lepsiemu kotucu). 525 ma ale neprekonatelnu paku co sa pocitu tyka. lx som brzdil dualmi a tie mi vonkoncom nesedeli.
ohladne magury vozil som starucke luisy '99 jednopiestiky. uprimne aj ked kus zavzdusnene to boli neskutocne trhace kotucov. taku silnu brzdu som este nezazil. na 160mm kotuci pri sedeni na sedadle nebol problem brzdenim odlepit zadne koleso od zeme (!!). trosku nemotornejsia paka (ale velmi tuha) ale skutocne spickove brzdy.
19.02.2006 - 09:27:05
00
Pytam sa preto lebo ten tyzden som si kupil new HFX 9 05 dopredu a onedlho budem kupovat aj dozadu a dost ma tie kidy na stranu HFX 9 odradzaju... horsie je ze tazial nemam ani moznost vyskusat ako to fakci lebo som bez zadnej brzdy radenia a o nejaky ten tyzden aj bez zadneho kolesa.... :( Poradte co by bolo najlepsie kupit v cenovej relacii tak do 10000sk za prednu aj zadnu? A este ma zaujima ako je to so shimano saint...na bikemagazine ich chvalia jedna radost... dost ma zaujima ci nieje problem skombinovat saint paku a prasa so 160mm kotucmi na 6 srub a nie na centerlock. Tym mam namysli aj v predu aj v zadu a na bomberku vidlu. No a este jedna vec...Mate niekto skusenosti s nakupom cez www.bikeshop.sk?? A uplne posledna vec... kolko stoji vedenie na tie sainty lebo ako pozeram nepradava sa to komplet zostavene. Dikes
19.02.2006 - 12:41:24
00
no nemam sice priame skusenosti so saintmi ale kombinaciu s "cudzim" kotucom sa bat nemusis. osobne by som ani nedaval saint paku ale deore je o 400 lacnejsia (kus) a je to to iste. hadica ale deore asi nepojde (to prave zistujem) lebo sainty maju 90stupnove uchytenie na prasati. sainty vychadzaju tusim okolo 5000/kus maloobchodne. momentalne su velmi zaujimave m535. vo velosprinte v za ich maju zlozene za 3400/predna a 3700/zadna tusim bez kotucov. nemam skusenosti ale osobne si myslim ze budu spicove (ako lx).
19.02.2006 - 14:15:31
00
A vies mi zistit kolko zhruba stoji hadica na tie sainty??? Inac ja som clovek dost zatazeny na vyhotovenie a na tvar takze to co sa mi nepaci si nekupim a to aj co sa biku týka... prave som si pozeral nove veci od magury a tie paky mi trhaju oci. ved sa na nich pozerat neda...to by som si na bajk isto nedal a moze si kazdy hovorit ake je to super....jedine ta gustava M sa mi paci ale milionar zas niesom aby som kupoval jednu brzdu za 10tku a zas dvojpiestik mi je na XC dost zbytocne...no a k tym pakam deore packy sa mi pacia a aj tie sainty maju nieco doseba svojou farbou a LX su tiez fajn... neviem co mozem cakat od tej HFX 9 mozno mi to bude stacit a budem spokojny a mozno zas nie...darmo. su ludia ktory s nimi nemaju ziaden problem a zas ja nejazdim FR a DH takze na XC by maly byt ok....este by som prijal aj nejake ine nazori tak sa cinte... vdaka
19.02.2006 - 14:47:43
00
este by som prijal aj nejake ine nazori tak sa cinte... vdaka


pozri napisat nazor na ne ti mozem aj ja, ale nikdy som ich nejazdil...takze ten nazor bude stat za velke h :idea:
19.02.2006 - 14:52:25
00
Poprosim len take z vlastnej skusenosti. Ja som si uz svoj nazor na magury vyjadril a tiez som ich nejazdil takze ten kto ich jazdil bude zas tvrdit ze tu nejde o krasu ale o ucinnost a ze lepsie nepozna. Kolko ludi tolko chuti no co uz...mne ide aj o vzhlad.
19.02.2006 - 14:58:56
00
no ceny ti mozem zistit presne v pondelok vecer ich hodim.
este ohladne hfx9. ako som uz napisal po zabehu som s spokojny (az na paku). podla toho ako ,na com jazdis a kolko vazis by aj 160mm kotuce mohli stacit. na xc (zdvihy do 100/100) urcite. uz na drsnejsich maschinach kt dovolia viac asi nebude.
19.02.2006 - 16:07:14
00
V predu mam 100ku bomberu a vazim 75kilo takze myslim zeby to malo zmaknut.... nechcem davat moc velky kotuc lebo na XC je to myslim dost silene a zas nerad by som aby mi odysla vidla. Budem rad ak mi zistis ceny... a co ti nevyhovuje na tej pake?
19.02.2006 - 19:05:04
00
na pake mi nevyhovuje jej tvarovanie. zase nie ze by bolo neprijemne ale shimanacka mi bola na pocit lepsia. ale musim uznat ze konstrukcne je na tom lepsie ako shimano nakolko snad vsetky casti sa daju samostatne vymenit. stalo sa mi ze som totiz paku vytrhol (aj shim aj hayes) pri pade proti smeru kroku paky z lozka (blbo sa to opisuje kto mal rozobratu paku alebo sa mu stalo to iste vie:) pri shimane (525) bola jedina moznost natlacit spat a dufat ze bude drzat. na hayese je drzanie paky riesene "podlozkou" a poistnym kruzkom. cize vymena podlozky zaistit naspat a paka ako nova. aj to ze paka sa da zlozit z riaditiek bez nutnosti stahovat gripy a radenie potesi.
19.02.2006 - 20:20:43
00
keyboard_arrow_up