nie, cez Devinsku cestu nevedie ziadna cyklotrasa. Cyklotrasa sa da totiz definovat aj ako priestor, kam by si bez obav priviedol celu svoju rodinu.
04.11.2016 - 17:06:48
01
do roboty nechodim s rodinou, berem to z tohto pohladu...
04.11.2016 - 17:09:34
00
Parkovanie treba riesit. Uz aj v mensich mestach to prerasta cez hlavu. Nanestastie uz sme v stadiu, ze postupne riesenia nikam nepovedu a treba to resit razne.

Neviem aka je dnes norma, ale pre nove byty by som dal do vyhlasky (VZN alebo kto to ma na starosti) 2 parkovacie fleky pre kazdy byt. Nech sa s tym investor vysporiada ako chce. Pre starsie byty vybudovat aspon 1 (najlepsie 1,5) miesta na byt. Viac je fakt nerealne. Az tak sa moze zacat predavat nejake parkovacie karty. Tie by mali byt viazane na byt (nie rezidenta, nie byvajuceho v byte, nie na auto...) kde by mal kazdy garantovanu 1. Kartu. Druha by mala byt luxus len ak sa ujde miesto. Ked sa neujde smola.

Co s ostatnymi autami? Tie by mali ostat mimo obytnej zony, na zachytnych P+R parkoviskach. Takmer kazde mesto ma na vstupoch velke obchodaky s poloprazdnymi parkoviskami. Treba tam zaviest kvalitnu MHD aby to zasa nebolo tak, ze si zaparkoval, to je super a chod domov ako chces.
05.11.2016 - 06:33:03
00
Ako som pisal, podla normy sa buduju 2 parkovacie miesta od 3i bytov a domov, 2i 1,5 miesta, ale za spomenutych podmienok... problemom je, ze v dnesnej dobe je uplne normalne, ze na rodinu/byt su tri auta... zena, chlap, dieta... sukromne, firemne... byt s tromi najomcami a pod...
05.11.2016 - 08:22:18
00
110mat110 napísal:
Takmer kazde mesto ma na vstupoch velke obchodaky s poloprazdnymi parkoviskami. Treba tam zaviest kvalitnu MHD aby to zasa nebolo tak, ze si zaparkoval, to je super a chod domov ako chces.

tieto parkoviská budujú SÚKROMNÉ spoločnosti pre svoje súkromné komerčné aktivity .... zákazníkov
mesto musí NAJPRV vybudovať vlastné parkoviská "za vlastné" peniaze, keď chce za to inkasovať ...
(ale o toto mesto (a jeho vedenie) nemá záujem) teda aspoň v KE
05.11.2016 - 10:57:09
00
priklad EEI sa vola ta firma? co robi to parkovanie najnovsie to chcu zaviest v michalovciach?
05.11.2016 - 11:01:13
00
Jop, EEI je presne priklad ako sa to nema robit. Zoberies existujuce parkoviska ktore nestacili. Spoplatnis ich. Nic tym nevyriesis. Male % aut ktore tam fakt nemali co robit odide. velke % ktore tam je opravnene, dokonca ma aj kartu, lebo sa predavali 3 karty na byt nema kde zaparkovat a este si za to aj plati. Gratulujem....

Co sa tyka sukromnych parkovisk pred obchodakmi, mas pravdu su sukromne. Pocas MS v Hokeji to fungovalo. Neviem ci len na dobrej voli obchodakov, alebo nejako inak. Viem si predstavit nejaku najomnu zmluvu, kde by si mesto (resp, sukromna parkovacia firma) prenajimala cast parkoviska na cas kedy to treba. Aj obchodak by z toho mal prosperitu, lebo 99% ludi co pojdu domov z prace tam nakupia.
05.11.2016 - 11:26:29
00
A nechajú tam auto aby mohli s plnými taškami s nákupom cestovať domov MHD...
05.11.2016 - 11:38:16
02
Tyka sa to najma ludi ktori idu z okolia miest do centra....
05.11.2016 - 11:53:35
00
Týmto smerom áno, súhlasím.
05.11.2016 - 11:55:00
00
petrik napísal:
priklad EEI sa vola ta firma? co robi to parkovanie najnovsie to chcu zaviest v michalovciach?

presne TAK vedenie mesta už vlastne otvorene a tvrdo podporuje súkromnú parkovaciu firmu
(dalo jej zmluvu na 10 rokov)
a ignoruje hlasy, priania a žiadosti svojich obyvateľov
(platiteľov dane)
z ktorých toto vedenie mesta (nadštandardne) žije
05.11.2016 - 18:20:46
00
ja len v Petržalke pri rodičoch viem o 3 parkoviskách ktoré prebudovali na nový panelák za posledných 10 rokov.. norma na parkovacie miesta je pekná vec, vyriešia si svojich 30 bytov 60timi miestami, ale kam napratať tých 100 áut z okolitých domov ktoré predtým parkovali na danom mieste?
08.11.2016 - 07:36:39
01
nech si kupia byt s parkovacim miestom a vybavene :)
08.11.2016 - 08:20:35
00
Niečo z FB:

"Dnes som siel na bicykli do prace (ako aj inokedy), stojim na krizovatke na cervenej. Zrazu sa otvoria dvere vedlastojaceho autobusu a sofer na mna nieco krici. Davam dole kapucnu a zapinam defenzivny mod (ako vzdy, ked na mna nejaky sofer bezdovodne krici). Sofer autobusu: "Pod sem! Ved ta zveziem! Ja som tiez cyklista. Ale uz je zima. Nemrzni! Nastup." (Som vysvetlil, ze idem len k Polusu a uz to mam za rohom. Ale empatia level maximum! Od dnes som vacsi fanusik MHD)."

"Par mesiacov dozadu stojac na cervenej zastal vedla mna na 40 cm giganticky, cerveny, klbovy autobus.. ja som na oplatku vytasil nasrany pohlad, v tom sa chlapik vyklonil z okna a s az servilnym tonom(v dobrom) na mna prehovoril: 'prepacte, pojdete rovno, alebo odbocujete, mam totiz dlhy zadok, aby som Vas nahodou netukol'. Nie vsetci su vymeteni"
08.11.2016 - 13:59:19
023
K tomu parkovaniuv Ba: bude sa schvalovat nejake zavazne nariadenie pre celu BA. Cital som ho (je to iba 12 strana a z toho je 6 stran pokec o tom, ze ktora ulica bude aka zona) a na jednej strane chapem ludi ze sa brania platit a ze sa auto stane dostupne iba pre bohatsich a aj ja budem jeden z tych ktory budu mat problem niekde nechat auto. Ale na druhej strane to treba nejako riesit. A vsetci len nadavaju ze sa budu vyberat peniaze a bude treba platit a .... Ale nikto mi nepovedal ze ako inac to urobit. Ak ma niekto lepsi napad, sem s nim a moze sa s nim zacat pracovat. Ale takyto napad zatial nikto nepriniesol.
Mozno by pomohlo sprivatizovat mhd? Aby zdrazela a zodvihla sa kvalita? Neviem, ale Bratislava je v neunosnej situacii a okrem parkovacej politiky som ziaden iny navrh riesenia nevidel.
08.11.2016 - 14:10:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up