isheep: ktore mas ? Tenke, alebo dake hrubsie ? Tie hrubsie som si zatial v lidli nevsimol, alebo som ich minul. Ale tie tenke pot odvadzaju velmi dobre. Vsak je to aj umelina :lol: .. ale su dobre. V lete, resp. ked uz je teplejsie pouzivam len tie.
16.11.2016 - 14:21:16
00
Ano , je to to tenke .
16.11.2016 - 15:02:12
00
Jo, tak to mozem potvrdit, mam rozne, ale to kompresne je asi najlepsie. Ale povodne tusim na behanie to je urcene. Tak ale na tenkom tricku to asi nie je problem poriesit, staci ta tkanina, zosije to daky robot v cine , nalozia kontainer a lidl moze predavat za par euro.
16.11.2016 - 20:32:53
00
isheep napísal:
Ja už 3 roky používam termo z lidla . nie že by som nemal na nejaké „lepšie“ a drahšie , ale po vyskúšaní som zistil že skrátka robí to čo má . Možno lepšie termá fungujú ešte lepšie ako toto , žial nemal som možnosť iné vyskúšat .

Podla mna vo vseobecnosti takmer vsetky funkcne pradla (syntetika PES, POP) plnia svoju funkciu - odvod vlhkosti velmi dobre. Sam som spokojny v podstate so vsetkym co som mal/mam - moira (mono), klimatex , zajo (polartec powerdry) a aj ine.
Jasne ze sa najdu aj rozdiely a kazdy si najde to svoje oblubene, ale vsetko je radovo lepsie ako bavlna. Zatial nemam dovod kupovat drahsie pradlo ako to zo zakladnej cenovej urovne 20Euro/kus (v akciach alebo vo velkych retazcoch aj za polovicu).

isheep napísal:
Každopádne plánujem kúpiť aj niečo kvalitnejšie nakolko termo malo problém v Taliansku na Gire pri nižších teplotách . Návrh na niečo do chladnejšieho počasie na alpské kopce ? :)

Malo problem = bolo ti v nom zima? To nie je problem terma ale vrstiev nad nim. Ja od zakladnej vrstvy nepozadujem funkciu tepelnej izolacie, nech radsej robi dobre to co ma - odvadza vlhkost od tela.
16.11.2016 - 21:13:17
03
Nj, lenze ty si mas rozopnutu tenucku bundu este pri -2 stupnoch lol: a po snehu chodis v letnych tretrach a nevadi ti to, mne odmrzaju prsty uz pri 3 stupnochv zimnych topankach :D .. ja som jazdil nejaky cas s tenkym , resp. 2 tenkymi trickami a nic moc. Stare hrubsie tricko bolo lepsejsie .. ale sa vynosilo , tak som siel do niecoho dalsieho. Ale treba povedat, ze to lidlacke tenke skor chladi, preto ho mam rad v lete. Btw ale termotricko by malo byt prave take .. hrube, izolovat. Tenke trika nie su termotricka :D
16.11.2016 - 22:04:54
00
Termopradlo je synonynum pre funkcne pradlo a izolacna funkcia je teda len sekundarna. Samotny nazov termo podla mna vychadza z toho, ze aj pri spoteni je v nom prijemne (teplo) a nestudeni ako bavlna.

Celkom dobre je to popisane tu:
http://www.funkcnepradlo.sk/ako-si-vybrať-termoprádlo
16.11.2016 - 22:35:11
00
Ja mam Craft Extreme aj Odlo Originals Warm a tie aj dobre saju aj sa schnu priebezne a je mi v nich stale teplo. Mam aj Lidl ale tie uz nenosim lebo mi v nich nebolo moc teplo ked som sa spotil...bolo hrubsie a neschlo sa tak ako tie znackove. Odlo aj Craft sa da v akcii zohnat za celkom ok cenu.
17.11.2016 - 11:53:05
01
Zaujímavé skúsenosti niektorý máte, som trochu prekvapený ako tu vychvaľujete to termo z Lidlu, neskúšal som ho tak o tom nemôžem nič napísať, no ako je to napr. zo strihom? Mám takú skúsenosť, že väčšinou tieto lacnejšie veci nemajú moc anatomický strih, porovnateľný s nejakým značkovým oblečením. A nechcem to písať ako kritiku, je to každého vec, nepoviem, keď niekto nemá peniaze to je iná vec, ale keď má niekto na bundu za 200, prípadne viac € a potom si kúpi termo z Lídlu za 10€ alebo koľko to stají, príde mi to trochu zvláštne :) ale ako som písal , je to každého osobná vec a peniaze, keď ste s tým spokojný, funkciu to možno splní pre niekoho rovnako, aj keď myslím, že určité rozdiely tam budú, alebo lepšie napísané musia byť :)
17.11.2016 - 12:33:31
00
Tiez mam bundu na bajk za 170 a pod nou funkcne tricko z lidla :D Proste mi vyhovuje.A k tomu strihu,ten je fakt dobry aspon pre mna mam aj xbionic aj od craftu nejake veci a ten lidlacky sedi presne tak isto...
17.11.2016 - 13:10:06
00
Anatomickejšie, ako to z Lidla už ani nemože byť. Ako so už písal mám ho, mám aj acumulator, klasický nie evo, a ten je teplejší. Ale čo sa týka odvodu vlhka, Lidl splňa to čo má. Ale pod 5 stupňov potrebujem ešte druhú vrstvu pri oboch, nakoľko nemám klasickú zimnú bundu, ale len Fiandre light wind. A vačší problém mam pri nej s výberom.
17.11.2016 - 13:13:09
00
Len tak narýchlo poprosím radu, keď dám na toto http://www.c-store.cz/craft/eshop/59-1-TERMOPRADLO-1-VRSTVA/1085-3-Damske-termopradlo/5/1906793-Triko-CRAFT-Active-Comfort-LS do haly na turnaj bavlnené triko (je tam asi 15 stupňov), a budem len vrchné tričko prezliekať, budem v "suchu"?
18.11.2016 - 18:30:33
00
no neviem, možno, no ja by som bavlnu vylúčil úplne pri športových aktivitách, na bežné nosenie super ale inak..., skôr 2 tenšie funkčné vrstvy, prípadne, myslím že pri 15 v hale pri aktívnom pohybe by stačila aj ta 1. teda ak by ti to nevadilo :) no Craft robí pre ženy aj niečo čo vyzerá trochu civilnejšie :)
18.11.2016 - 18:39:58
00
Vyzerá to celkom civilne práveže :) len keď je to dosť na telo :D asi skúsim aj bez trika aj s, aspoň uvidím, ako to funguje
18.11.2016 - 18:42:13
00
treba vyskúšať :) , bavlna na termo bielizni búde síce dobre sať vlhkosť, no bude stále mokrá a nebude dobre schnúť, ale pokiaľ nevyskúšaš tak nevieš, ja som podobné experimenty nerobil :)
18.11.2016 - 18:50:10
00
Však to bavlnené triko hneď prezlečiem po zápase, no musím skúsiť :)
18.11.2016 - 19:05:14
00
keyboard_arrow_up