Hosť napísal:
Aj tak je to vždy o nohách a kondičke. Keď si teraz miesto Yetiho vezmem nejakú XC raketu, tak určite nebudem na Martinkách o 10-15 minút rýchlejšie ako doteraz. Ale ak ťa až tak trápi, ako rýchlo hore budeš, tak asi si si nevybral správnu kategóriu a pozri sa po niečom viac smerom k XC.


Nie, nemyslel som to tak, aby som na tych Martinkach bol rychlejsie ako doteraz, ale aby prechod z HT na FULL nebol taky bolestivy hlavne koli mojej kondicke (je to bieda)....
Ale ako pise bobris, asi bolo lepsie hladat univerzalny bike medzi zdvihmi 120-130mm. Tych 140mm je ale lakavych....
06.12.2016 - 12:38:52
00
Wlady1980 - Ja som prechadzal z HT na Jeffsyho, tiez som mal z toho obavy, ale bolo to neopodstatnene, com som nevladal na HTcku nevladzem ani teraz :D a co som dal tak dam aj teraz, mozno aj viac, hlavne ked je teren drsnejsi (kamene, korene a pod.) tak sa na Jeffsym slape lepsie.
06.12.2016 - 13:14:58
05
Ja som tiež prechádzal pred vyše piatimi rokmi z HT 26 na full 26 zo 140 mm a teraz idem do Jeffsyho ktorý ma tiež 140 no 29 kolesá, takže zas zmena a GF vážil s teleskopkou okolo 13,5 kg a teraz si polepším na cca 15 kg :D ale čo srať na to ja som tiež dosť pribral, tak môže aj bajk :) ale keď takto pamaličky postupujem cez HT a 26 tak snáď ďalší bajk po Jeffsym už bude karbón a možno že aj 27.5 ani karbón ani taký rozmer som ešte nevlastnil, tak by to bola riadna zmena :lol: ale dnes som už zaplatil za Jeffsyho, tak už len čakať, snáď príde ešte tento rok :)
06.12.2016 - 14:25:15
00
Cca tyzden po tom ako je predpokladana dostupnost by mohol.
06.12.2016 - 14:31:25
00
za chvíľu tu budeme na fóre veľká YT rodina :D
06.12.2016 - 14:40:27
00
imro1:
Monarch R je imho kandidat na nekupenie :D .. RL inak staci, lockout nepotrebujes. Skor, ak by si to menil, je dolezite aby si kupil ten spravny. Tj tlmenie, kompresia a threshold nastavenie. Cize z toho plynie, ze ak chces menit tlmic, tak za nadrzkovy Monarch RC3, ale tam tiez treba pozriet, ci M/M alebo M/L, alebo nebodaj M/H, a teda ak sa tomu chces vyhnut, tak CCDB :D
Najhorsie stupania, ci uz sklonom, technickou obtiaznostou, alebo inak som vzdy vyslapal len na mojej oblude Reignovi. A nezalezalo na zdvihu vpredu. Na druhej strane, lepsie sa nosi sa tlaci 11kg XC full :D
Univerzalita je z mojej skusenosti rovnaka ako pise bobris.
06.12.2016 - 14:53:56
00
takýto by mu sekol,hodil by sa k Piku :)
http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-tlmice/282078/rockshox-monarch-plus-rc3-debonair-200*57.html
06.12.2016 - 15:09:06
00
hm, tak neviem, či je na taký bajk ako Jefffsy nutnosť, prípadne lepšie taký 2 komorový tlmič, keď na ostatných modeloch sa dávajú klasické, neviem, nemám s tým skúsenosti, no skôr som myslel že tie "nádržkové" tlmiče sa sa dávajú na enduo a vysko zdvihové bajky. No určite by som dal šancu aj tomu čo tam je osadený a keby to bolo zlé, tak by som niečo popozeral, no max do 300 € na nejaký CCDB by som sa mohol z vysoka viete čo :) a nekupoval som lacný bajk preto aby som vrážal moc peňazí do tuningu, radšej ho s minimálnymi zmenami pojazdiť a po 2 rochoch predať :)
06.12.2016 - 15:51:18
01
lto napísal:
Na druhej strane, lepsie sa nosi sa tlaci 11kg XC full :D

presne tak, toto je asi najväčšia prednosť ultralajtov - možno s výnimkou kolies, tam je to celkom citeľné...
06.12.2016 - 17:26:30
01
imro ,tlmica sa neboj ,yt ma progresivne stavby slapanie bude v pohode a zjazd tiez, kym neskusis cosi citlivejsie ale aj to ma kompromisy treba si vybrat co uprednostnis...
ja som menil nedavno tlmic http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-tlmice/281434/rs-monarch-highvolume-rt3-216x63-m-l.html#inzercia-success-edit-281434 za http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/components/rear-shocks/product/review-rockshox-monarch-plus-rc3-debonair-shock-15-49089/
stary som v podstate skoro nezamkynal ani na prudkej asfaltke len propedal,v zjazde to zralo ale ako keby "buchalo-kopalo" (nie doslova dobry odskok atd. ) take "lenivejsie"
novy zerie uplne krasne v terene,stavba je este aktivnejsia , je to o inom chodi to hladko ,zase pre citlivost uz hore asfaltkou a pod. radsej uplne zamknem ...
06.12.2016 - 17:40:15
03
Vďaka kvakob v tlmičoch sa vôbec nevyznám, tak keby to náhodou aj nesadlo, tak by som si sem ešte určite prišiel po radu, na GF som mal Fox s propedlom a ten som využíval pri každom výjazde, odomknuté to bola dobrá hojdačka, pokiaľ som to chcel mať nastavené komfortne aj na zjazdy :) ja som skôr pozeral niečo klasické ako toto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-tlmic-rock-shox-monarch-rl/713 a http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-tlmic-rock-shox-monarch-rt3-mid-2016-200mm/5867 ale asi ten 2. ten má aj 3 polohy, tak asi by to stálo za to keď už by som menil, tá expanzka sa mi zdá trochu prehnaná na takýto bajk, aj keď uznávam že sa mi to vzhľadovo páči, no primárne to je skôr na tu Capru a podobné bajky :)
06.12.2016 - 18:39:47
00
ten monarch som mal , nebol moc citlivý, pruženie s čapom pred osou kolesa-FSR, zamykanie bolo ale tvrde. po roku začala klepať regulačná ihla. lapier mi upravil citlivosť ,ale klepanie bolo stále... ja by som radšej pozrel nejaku líšku s lockom, ale nie ctd -lebo ten mi zas nezamykal :D a po roku prdlo tesnenie komory, citlivosť je skvelá( skur...ý jednočap) :D to mi tiež miro poriešil...
06.12.2016 - 19:49:33
01
ten debon air so zamykanim by mohol byt fajn , len dodrzat rozmer a tune ,ten prvy sa vyraba aj tak v inych rozmeroch pod 200 ako ten druhy ....ale najskor pojazdi a uvidis
07.12.2016 - 13:00:18
01
dodrzat tune je casto celkom problem
vid taky spectral a jeho L/L3
08.12.2016 - 10:57:00
00
No vyzerá to tak, že môj Jeffsy ide na reklamáciu. Od najazdených cca 200km sa neviem zbaviť pukania/vrzgania na neidentifikovateľnom mieste. Rozobratý už bol do poslednej skrutky, prelisovaný stred, hlavko, ložiská namazané, sedlovka, pätka prehadzovačky... Napriek tomu zvuk stále pri šľapaní pretrváva. Keďže mám slabšiu nemčinu musím niekoho poprosiť nech mi dá dokopy text a píšem mail tak som zvedavý aké záujmu stanovisko. Dosť ma to mrzí lebo je to fajn bike a takáto vec mi kazí jazdu.
10.12.2016 - 08:55:26
00
keyboard_arrow_up