Tie ich lastovicky su fakt dobre, potvrdzujem. Nie su ani prilis vysoke ani nizke, akurat padnu do ruky. Chcel som ich menit, ale asi pri nich zostanem.
aj na zaklade tvojho prispevku ich budem zvazovat :wink: vsak vyskusam a uvidim.. inak: novy bike si ZATIAL nejdem kupovat..
24.01.2008 - 13:30:06
00
Tak potom nechapem na co si kupoval fulla. Nechapem naco si takito ludia kupuju fully, ked odpruzenie nabombuju.


ja sa musim priznat, ze tiez mam tlmic tvrdsi ako sam vazim, mam 110 zdvih a to tvrdsie pruzenie mi proste vyhovuje... ale je to stale obrovsky rozdiel od HT... proste existuje aj nieco medzi 0 - 150 zdvihom... tzn. medzi chrtom a AMENakom... :(
24.01.2008 - 13:38:30
00
Tak potom nechapem na co si kupoval fulla. Nechapem naco si takito ludia kupuju fully, ked odpruzenie nabombuju.

persing, vladol: to netuším ani ja. Začínal s iným bikom a v priebehu roka vystriedal tri rámy a skoro všetky komponenty .... stále niečo vymieňa (všetko už niekolko krát vymenené) .....
jazdí len pre radosť, takže o chrtení nemôže byť ani zmienka. Takže sado maso.

ja som polochrt, ale preferujem komfortnú jazdu. Pri správnom kruhovom šlapaní sa zadná stavba pohpuje iba minimálne. Zatial som nemusel na svojom použiť lock (propedal) a nepredpokladám, že ho aj použijem (jedine ak na skúšku). Lock nepoužívam ani pri prudkých výjazdoch. Nech si húpe (moja blbosť ked nevládzem), ked ma bude chcieť prevrátiť, tak stále sa má vidla kam vynoriť (zo SAGu) a lepšie drží smer. Ked lokneš, tak bude len odskakovať a robiť somariny, ale na ovladatelnosti to nepridá.
24.01.2008 - 15:02:28
00
...Začínal s iným bikom a v priebehu roka vystriedal tri rámy a skoro všetky komponenty .... stále niečo vymieňa (všetko už niekolko krát vymenené) .....
jazdí len pre radosť, takže o chrtení nemôže byť ani zmienka. ...

Tak toto mi je povedome - jazdit pre radost a nehupat sa pri tom, vymienat ram kazde 2-3 roky + sem-tam nejake komponenty :) . Ale s plnou mierou pohodlia :wink:
24.01.2008 - 15:40:55
00
Ked bude lepšie počasie tak to skúsim viacej testnuť, lebo on je sado maso a všetko je nafúkané na maximálne tlaky.Ked som na tom sedel (len krátkko) tak som si pripadal ako na HT. musel prísť dosť velký náraz aby sa pohla zadná stavba.


Tak potom nechapem na co si kupoval fulla. Nechapem naco si takito ludia kupuju fully, ked odpruzenie nabombuju. Napadaju ma len dve veci:
-bud im vadi pohupovanie (potom nech radsej ostanu pri HT)
-alebo si myslia, ze odpruzenie pojde nadoraz pri predpisanych tlakoch (potom by si mali radsej zaobstarat enduro)

chrti maju ine zmyslanie. ja tomu tiez nerozumiem, ale uz to beriem tak, ze ked im to tak vyhovuje... :roll:

.[/color]


stále sami hrnie na jazyk prídavné meno "Zadubení" ... ked toto čítam.. Vám už tak vliezli do hlavy velké zdvihy, že nie ste objektívni. čo sa týka tvrdosti fullov u hobbykov to bez debaty, je to nerozumne ale tak proti gustu žiaden dišputátt ako sa vravieva. mno "tvrdý" XC full a HT-čko je tisíc a jedno. Pochybujem otom, že niekto z vás dlhodobejšie jazdil XC full. Co i len malý a tvrdý zdvih uplne mení vlastnosti jazdy


Naposledy upravil LittleFox dňa 24.01.2008 - 17:46:12, celkovo upravené 2 krát.

24.01.2008 - 15:42:38
00
trošku opačné garde ... viac rámov za rok a nie výmena rámu za tri roky :lol:
24.01.2008 - 15:42:47
00
Vám už tak vliezli do hlavy velké zdvihy, že nie ste objektívni.


Ale veď nik objektívny ani byť nemôže, že ano. : )
24.01.2008 - 16:07:23
00
Ani ja nie ? :roll:
24.01.2008 - 16:16:31
00
stále sami hrnie na jazyk prídavné meno "Obmedzení" ... ked toto čítam.. Vám už tak vliezli do hlavy velké zdvihy, že nie ste objektívni. čo sa týka tvrdosti fullov u hobbykov to bez debaty, je to nerozumne ale tak proti gustu žiaden dišputátt ako sa vravieva. mno "tvrdý" XC full a HT-čko je tisíc a jedno. Pochybujem otom, že niekto z vás dlhodobejšie jazdil XC full. Co i len malý a tvrdý zdvih uplne mení vlastnosti jazdy

A mne je zas smiesne z toho Tvojho Free ride consumer a potom tie hlasky co pustas :lol: ano,niektori chalani su inac orientovany ako xc,ale to nieje dovod na taketo reakcie,pozerajte na to trochu z nadladom pls.a trocha humoru,neberte to tak vazne :wink:
24.01.2008 - 16:48:47
00
Ja snívam o tom,že budem mať čas jazdiť .A čím mám lepšie stroje, tým menej času.
24.01.2008 - 16:57:28
00
Ja snívam o tom,že budem mať čas jazdiť .A čím mám lepšie stroje, tým menej času.

V tom je priama umera: cim viac robis, tym viac zarobis. Cim viac zarobis, tym lepsi stroj si mozes kupit ale na jazdenie zostava menej casu. Zaver: menej zarabat, viac jazdit. Alebo zeby nie :idea: :?:
24.01.2008 - 17:07:43
00
Vidim ze ste tu vsetci zapaleni fullkari :D Jeden obrazok celoodpruzeneho biku a chlapci su vedla :D
24.01.2008 - 17:10:26
00
V tom je priama umera: cim viac robis, tym viac zarobis. Cim viac zarobis, tym lepsi stroj si mozes kupit ale na jazdenie zostava menej casu. Zaver: menej zarabat, viac jazdit. Alebo zeby nie :idea: :?:[/quote]

V podstate máš pravdu,ale je tam aj rodina a práca okolo domu.
24.01.2008 - 17:31:30
00
stále sami hrnie na jazyk prídavné meno "Obmedzení" ... ked toto čítam.. Vám už tak vliezli do hlavy velké zdvihy, že nie ste objektívni. čo sa týka tvrdosti fullov u hobbykov to bez debaty, je to nerozumne ale tak proti gustu žiaden dišputátt ako sa vravieva. mno "tvrdý" XC full a HT-čko je tisíc a jedno. Pochybujem otom, že niekto z vás dlhodobejšie jazdil XC full. Co i len malý a tvrdý zdvih uplne mení vlastnosti jazdy

A mne je zas smiesne z toho Tvojho Free ride consumer a potom tie hlasky co pustas :lol: ano,niektori chalani su inac orientovany ako xc,ale to nieje dovod na taketo reakcie,pozerajte na to trochu z nadladom pls.a trocha humoru,neberte to tak vazne :wink:


Čo ti je prosim ťa smiešne na "Freeride consumer" ??? Však predsa ty berieš všetko s nadhľadom. Či vodu kážeš, víno piješ? ako si to mam teda vysvetliť? :roll:

btw: to slovko v podpise "Freeride". Skús sa lepšie pozrieť na tu fotku a porozmýšlať ako to je asi myslené. Aj Led Zeppelin spievajú "And you know sometimes words have two meanings" ;)
24.01.2008 - 17:44:15
00
V podstate máš pravdu,ale je tam aj rodina a práca okolo domu.

Celý ja...
24.01.2008 - 19:21:25
00
keyboard_arrow_up