Zacnem aj domacu zase nosit. Pokym je clovek v pohybe tak to vie tiez pomoct.
15.12.2016 - 15:34:20
01
nad tým som už tiež uvažoval, že si musím pribaliť, lebo to je prvá vec čo si dám, keď prídem domov, samozrejme decente, len tak zdravotne :) inak tie pracovné rukavice sú podľa mojich testovačiek na rovnakej úrovni ako windstoperové rukavice čo mám, v ktorých je v pohode od 0 do 10, keď mrzne už to v zjazdoch nie je ono... do mrazov treba nosiť nejaké lyžiarske na dlhé zjazdy... pri nejakom brtkatom profile by to bola otrava furt meniť rukavice, ale zasa takýto profil je na zimné výjazdy naj, lebo ak je chvíľku zima, tak hneď do kopca sa to neutralizuje
15.12.2016 - 16:41:52
00
Mam Castelli CW 3.0 a do 2 stupnov su ok. Dalej mam Castelli Estremo a uz pri -1 ma oziabaju prsty. A tiez hladam nejake dobre rukavice aspon do -10.
16.12.2016 - 20:50:31
00
Mam Castelli CW 3.0 a do 2 stupnov su ok. Dalej mam Castelli Estremo a uz pri -1 ma oziabaju prsty. A tiez hladam nejake dobre rukavice aspon do -10.
16.12.2016 - 20:50:31
00
Fuu tak to uz jedine v NASA ti pomozu :D
16.12.2016 - 20:56:46
01
Tak ja pouzivam v zime rukavice SHIMANO HIGH VISIBLE NEON ktore uz maju za sebou 2 zimy a su bez chyby, jazdim do -10 a este mi v nich zima nebola (aj dneska -7 a uplna pohodicka) ale podla mna vela zalezi aj od toho aky ma clovek dobry krvny obeh v koncatinach (priklad: sli sme s kamosom na vyjazd, on mal zateplene zimne tretry a mu bola zima na nohy, ja som mal letne + neprefukave ponozky gripgrab a mne bolo teplo)
16.12.2016 - 21:28:30
00
Takze dovolim si nazvat rukavice Endura FS260 Pro Nemo ako absolutne nepouzitelne v zime. Urobil som vsetko pre to aby mi v nich bolo teplo ale po 20 minutach mi ruky zmrzli. Boli na radiatore kym som ich nedal na ruku. Este som doma prekrvil ruky par cvikmi a vyrazil som. Prvych par minut super ale potom to slo exponencialne dolu. Oni proste stiahnu ruku tak, ze neprekrvuje a ked je tak "krasne" napnuta, tak skvele predava vonkajsiu teplotu rukam a naopak. Prehodil som potom za Endura Windchill a s nim som bez problemu uz vyslapal na kopec. Fakt velky omyl tieto neoprenove handry. Dufam, ze pre ne najdem vyuzite aby som nemusel lutovat svojich penazi.
17.12.2016 - 14:17:49
00
Bikejoring paci sa mi tvoj styl tiez mam rad taketo riesenia :D

Ja nosim v kapsicke take hrube jednorazove vinylove rukavice ked clovek ide miesat farbu alebo tak, proste aby sa nezababral. Natiahnem na moje force rukavice ktore mi stacia do 0stupnov a uvidim co to spravi ked primrzne uz vidim tie pohlady druhych ked ma uvidia na biku rukavicami jak u doktora :D
Ak ak bude moc zima tak si spravim vyhrievane gripy a bude.
17.12.2016 - 15:25:16
00
Tie vyhrievane gripy som tiez chcel riesit. Nie elektricky ale "ohnom". Kupit cigaru v Alu obale, takom aby sadaol do riaditok. Do vnutra dat takuto vecicku:

http://www.slaviacentrum.sk/palivo-do-vreckoveho-ohrievaca-id-7578.html

Ono to tlie dlhe hodiny.
17.12.2016 - 15:30:36
00
treba asi len vyskúšať, ale vidím tam problém že to bude hriať na dlane, na ktoré zima nebýva, budú sa potiť, rukavica bude navlhnutá a nápor vzduchu v zjazde bude aj tak chladiť prsty... keď sa ide iba hore a dole tak je asi najlepšie mať dvoje rukavice a na zjazd si dať nejaké lyžiarske.. lebo také čo budú komfortné aj pre dlhý výšľap, aj pre dlhý zjazd asi nie sú.. ono je aj dosť rozdiel od aktivity. v rukaviciach, v ktorých mi je na biku už zima, keď mrzne, úplne komfortne bežkujem, lebo ruky sú úplne inak prekrvované
17.12.2016 - 16:27:51
02
Samozrejme, ze sa nam jedna len o rovinu alebo vyslap co sa vyhrievania tyka. No a dvojo rukavic su povinnost nielen v mrazoch. Do zjazdu mam Castelli Estremo. V nich by mi bolo do kopca sice teplo ( zrejme az priliz ) ale do nasledneho zjazdu by boli prepotene a neucinne.
Dnes mi pomohlo si obcas zastat, napit sa domacej ( cca 0,1dc ), pokruzit rukami a ist dalej. Pekne ich prekrvi. Hlavne si netreba natiahnut tesne rukavice.
17.12.2016 - 16:33:41
01
Ja tiez obcas zastanem ked uz je to neznesitelne sice si neglnem domacej, to nemam v povinne vybave ale poriadne si posucham rukavice o nohavice a do par sekund su prijemne teple. Dvojo rukavic tiez odporucam.
17.12.2016 - 17:17:24
00
Robio ja si do rukavic fukam ked uz je mi brutal zima. Je to celkom ucinne na chvilku. xD Skusal som aj davat tenke bavlnene rukavice pod Castelli cw 3 a bolo to horsie. Mozno by to chcelo vymysliet niekolko vrstiev oblecenia aj pre ruky.:P
18.12.2016 - 15:08:08
00
S tymto nahodou skusenost niekto nema ?
http://www.efitness.sk/zimni-rukavice-sulov-pro-bezky-i-cyklo-modre/
Maju ich u nas v obchode (cena 17€ :-) ), prvy dojem na ruke dobry
26.12.2016 - 11:28:24
00
Pridám aj ja skúsenosť, hľadal som niečo medzi jar/jeseň a vyslovene zimnými rukavicami, aby v tom aj trochu citu na rajdoch bolo a aby sa aj v zime v tom dalo v pohode bikovať, no a kúpil som si BBB BWG-22 coldshield (cca 30€), mám problém so zimou na rukách a zatiaľ veľká spokojnosť, mal som možnosť vyskúšať ich zatiaľ len do -6 ale v podstate stále pohoda, keď je okolo nuly, je mi v nich hore kopcom dosť teplo. V skutočnosti to vôbec niesu také lopaty ako vyzerajú na fotke. http://www.tredz.co.uk/prodimg/60542_1_Zoom.jpg
03.01.2017 - 20:47:12
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up