Ahojte planujem na novu sezonu nejake to zariadenie na meranie pulzu pravdepodobne najlepsi a najpresnejsi bude ten hrudny.... ALE !

xiaomi mi band 2 mi neda spat :D
Videl som od tohto naramku test na krokomer ktory ma velmi presny. Tak isto senzor pulzu ma velmi presny.

No "nedokaze merat " pernamentne pulz pri nejakej aktivite a udrziavat v istej zone !!! Teda nie oficialne
V hlavicke spomenuta aplikacia by toto vsetko mala zvladnut akurat by ma zaujimalo ako presne to dokaze a aka je potom vydrz na baterku ked to clovek vyuziva castejsie.

Prosim odpovede iba k tebe a najlespie od majitelov naramku.

Dakujem predom za odpovede a prajem vam prijemny den ...cauko
18.01.2017 - 19:54:51
00
Meranie pulzu je celkom presné, ale s tými krokmi to nie je až také ružové. App. používam Notify and fitness, je zadarmo, avšak ak chceš meranie pulzu netrepržité, musíš si app. kupiť (1,90 € tuším). Tu sa dá aj nastaviť upozornenie aj na nízky aj vysoký tep. (v sekcii cvičenie). Pre MiBand 2 podporuje aj GPS tracking aktivity. Náramok mám stále pripojený cez BT k telefónu, výdrž batérie je cca 10 -15 dní (bez permanentného pripojenia cca 30). Batéria smartfonu v pohode 2 dni (Xiaomi Mi-4).
18.01.2017 - 20:30:13
00
Kontinuálne merať tep a trackovať športovú aktivitu ide aj v oficiálnej aplikácii Mi Fit po kliknutí na zakrúžkovaného bežca v ľavom hornom rohu aplikácie. Koľko to spotrebuje baterky na mobile neviem, lebo som si to prepojil s Endomondom a tam bola spotreba baterky cca rovnaká ako bez merania pulzu. Zaujímavé možnosti na využitie náramku sa dajú nájsť na tejto stránke.
https://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=157&t=5408&hilit=mi band 2
19.01.2017 - 16:10:20
00
Mam asi 1-notku, a určite by som už nedal za to ani cent. Meranie tepu stoji za..., no prstom na tepne to odmerám presnejšie, a o opakovateľnosti merania ani nehovorím. Rozptyl až 2 násobný. Využitie na šport s otáznikom a také funkcie ako kontrola krokov a podobne, možno vhodné pre deti. Jediné, čo hodnotím kladne je budík v náramku.
19.01.2017 - 17:05:48
00
možno pomôže: post1186535.html#p1186535
19.01.2017 - 18:02:20
00
Merač je pomerne presný (u optiky veľmi záleží, ako náramok sedí na ruke), ale na kontinuálne meranie sa podľa mňa nehodí. A statické meranie zasa nie je veľmi užitočné. Ale je to dobrá vec na motiváciu, odkedy ho mám (1S), chodím viac vonku. :)
19.01.2017 - 18:05:08
00
Tak ja potom neviem kazdy hovori nieco ine ...
Prikladam 2 videa kde testovali prave krokomer a pulz.

Krokomer: https://www.youtube.com/watch?v=kNqA1U_Brt0
Pulz: https://www.youtube.com/watch?v=iIunCqXwjWY

ono naromok nesmie byt volny musi byt utiahnuty cca 2cm nad kostou zapestia

Kuknite videa :) asi bude najlepsie ked si ho poziciam od niekoho a vyskusam sam ako mi bude vyhovovat .

Dakujem za vsetky vase postrehy a pripomienky. Pokial vas este neico napadne kludne piste :)

Pekny vikend prajem
21.01.2017 - 11:46:30
00
Ja som to porovnával s Garmin Vívoactive HR a krokomer/akcelerometer je naozaj veľmi dobrý, odchýlka pri behu na 15km trase bola rádovo v desiatkach metrov (MiBand automaticky rozozná beh). Tep som okrem Garminu porovnával ešte s tlakomerom Hartmann Tensoval a všetky sa zhodli v rozmedzí +-2 tepy. Ale len pre statické meranie, MiBand nezvláda meranie za pohybu a aj Garmin je pri optike menej presný, ako pri použití hrudného pásu (tiež som porovnával, tentokrát s Garmin Edge 305 + Garmin štandard pás).
21.01.2017 - 12:19:16
00
mi band 1a 2 dokazu zaznamenavat aj kontinualne za pomoci aplikacie Tools & Mi Band akurat by ma zaujimalo ako presne a ako presne sa da na to spolahnut
21.01.2017 - 14:32:15
00
veď to - ale nestojí to veľa, tak vyskúšaj a daj potom vedieť...
21.01.2017 - 16:15:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up