Jezus napísal:
No tak moj sestclankovy batterypack je urcite zapojeny normalne a piesok nehrozi. :) Zatial som to ani nenabijal a odsvietil som s tym tak ako to prislo uz cca 3 hodiny cisteho casu (väcsinou najslabsi rezim) a az pri -7 po 2 hodinach trvaleho svietenia prvykrat zhasla prva z troch diod, ale po zohriati clankov uz zase svieti. Cize tipujem, ze po plnom nabiti ten batterypack zvladne na najslabsi rezim v zime minimalne 5-6 hodin, v lete este viac. Ale testovat sa mi to len tak z nudy nechce.

Cize kto nechce vyhadzovat peniaze za dalsie clanky a stracat cas vyrobou vlastneho batterypacku, tak ten SolarStorm je idealna volba. Za necelych 20 € kompletne svetlo so slusnou vydrzou a nabijackou v cene, cize uplne bez starosti all-in-one.

P.S. Za necele euro som este kupil headband na turistiku, pre fanusikov beziek / skialpu tiez moze byt. Viac mi k stastiu netreba. :)


Na najslabší režim by pri tej kapacite mal vydržať svietiť približne večne :-D Ale nie, najslabší režim vydrží naozaj dlho. Pri tých cenách na Ali nie je možné použiť normálne články, buď je polka prázdna a druhá nekvalitná alebo sú to nejaké podradné vyradené kusy. Tá kvalita sa prejaví na high režim kedy je ten odber trochu vyšší (u mňa 1,5A) - čo by mimochodom mal zvládať aj jeden jediný článok cca. hodinu. Samozrejme nechcem tým povedať že by to nemuselo niekom dokonale postačovať, len spochybňujem "kvalitu" akumulátorov za pár dolárov.
02.02.2017 - 12:30:04
01
Je teda zrejmé že to záleží hlavne od predajcu na aliexpresse, ja som ale tiež kupoval SS podla linku z ktorého ho kupovali iní ľudia čo mali dobrú kapacitu a ja som dostal tamto.. Takže záleží to hlavne od štastia čo čínaňko pošle. Z číny mám už ale 8 rôznych svietidiel a je lepšie raz kúpiť poriadne a bezpečné baterky, ako pravidelne meniť a kupovať mačku vo vreci, v konečnom dôsledku môžu byť náklady vyššie a bez zaručeného výsledku.

A k tomu "strácaniu času výrobou batterypacku" to nejak nechápem, strčím baterky dnu a výroba je na konci, a mám aj powerbank pre mobil, navigáciu atď. Ak je ale rozpočet na svetlo tých cca 20 dolárov tak nieje čo riešiť, je to dobré svetlo a kapacita článkov môže byť tiež dostačujúca ak tráfite dobrý batterypack, poprípade ak ti príde batterypack a máš niekoho kto by ti mohol zmerať kapacitu je to ideálne. Ak bude príliš nízka a nedostačujúca jednoducho otvoríš spor a požiadaš o vrátenie peňazí, samozrejme príliš nízku nemyslím že nebude mať tých "udávaných" 10 000mAh, to je samozrejme každému jasné že sa to ani nepribližuje k reálnemu číslu.
Ale dá sa natrafiť aj na slušné články za zlomok ceny, priateľka kupovala túto čelovku aj s batériami (nie z tohto konkrétneho linku!) a články majú udávanú kapacitu 6000mAh, po odmeraní majú cca 1800mAh, čo je veľmi dobrá hodnota vzhľadom na 10 eur za čelovku aj s batériami...
http://www.ebay.com/itm/CREE-XML-Zoomable-8000LM-Headlamp-T6-LED-Headlight-18650-Light-Charger-Battery-/351875255535?hash=item51ed664cef:g:z1sAAOSwZJBX~fNx
02.02.2017 - 12:40:28
00
Ak by som si teda kúpil iba svetlo a baterku riešil sám. Budú mi stačiť dva tieto články: http://www.gearbest.com/batteries/pp_189832.html aby som s tým vydržal na plný výkon 1-2hod.?
A dá sa kúpiť ten battery box len pre dva články, lebo všade som našiel iba tú krabicu na 4.
02.02.2017 - 12:43:42
00
Už som jeden našiel: https://www.aliexpress.com/item/8-4V-Rechargeable-4800mAh-2X18650-Battery-Pack-For-Outdoor-Camping-Cycling-Bike-Main-Lamp-Bicycle-Light/32781056806.html
02.02.2017 - 12:46:24
00
Ja som objednal túto (http://www.kaidomain.com/p/S024751.KBP-18650GA2S1P-7_4V-3500mAh-2xNCR18650GA-Rechargeable-18650-Li-ion-Battery-Pack-with-10cm-Cable), podľa hodnotení a meraní jej väčšej sestry je kapacita reálna. Akosi som si ju ešte neprebral od volodaj-a tak neviem premerať. Prišlo mi to oveľa jednoduchšie ako vyrábať vlastný pack. Pri jednoduchom výpočte a kapacite dajme tomu 3000mAh a odbere 1500mA tie 2 hodiny na high režim vydrží, na low režim kľudne celú noc.
02.02.2017 - 12:51:00
00
kiri napísal:
Samozrejme nechcem tým povedať že by to nemuselo niekom dokonale postačovať, len spochybňujem "kvalitu" akumulátorov za pár dolárov.

Ja vobec nespochybnujem, ze tie akumulatory su nizkej kvality / kapacity a ze teda vydrz na jedno nabitie bude podstatne nizsia ako pri znackovych vysokokapacitnych. To snad nikto inteligentny ani necaka, ze pri cene necelych 20 € za cele svetlo aj s prislusenstvom budu dodane spickove akumulatory. Ale presne preto som predsa objednal "sixpack", aby to vydrzalo co najdlhsie. Vsetko je otazkou priorit. Na moje pouzitie max. 10x do roka ten set aj s tymi cinskymi akumulatormi nieze postacuje, on nasobne prevysuje moje potreby.

P.S. pre viacerych: Celkovo nerozumiem, naco sa tu stale dookola opakuje ake su tie cinske akumulatory nekvalitne a ze viac sa oplati kupit znackove a k tomu este battery case a aj serioznu nabijacku. Nie, mne sa to vobec neoplati a cielene som si kupil to, co mi vyhovuje. Cize netreba ludi presviedcat za kazdu cenu. Vysvetlene to uz bolo x-krat a kazdy svojpravny a inteligentny clovek sa rozhoduje podla toho, co ocakava. Keby som pouzival svetlo 100 noci v roku, tak si nekupim cinsku sracku. ;)
02.02.2017 - 13:50:55
02
Pre taketo obcasne pouzitie som rozmyslal i ja tak, ako ty. So svetlami mi prisiel jeden 4x a jeden 6x. Pocas roka, ked svietit netreba sa nejakym sposobom *****, a ten 4x svieti max. 30min a ten 6x mozno 90min. I ked som priebezne nabil, aby sa to trosku ozivilo. Za nova to netrebalo skoro vobec nabijat - vydrz okolo 120-160min. Teraz budu mat 2 roky. Preto si myslim, ze tvoja uvaha, akokolvek je spravna, funguje len kym to mas cerstve, tolko z mojho pozorovania.
02.02.2017 - 13:59:52
00
No, tak uvidime. Mozno ma kupa toho case-u a 4 ks serioznych chranenych clankov o 2-3-4 roky neminie. Len ci to niekedy zistim, kedze na nocne akcie nechodim a to svetlo je pre mna len ako zaloha na poslednych 30-45 minut expedicnych tras ked sa nestiha navrat za svetla kvoli nejakemu zdrzaniu.
02.02.2017 - 14:05:55
00
miidlo napísal:
Ak by som si teda kúpil iba svetlo a baterku riešil sám. Budú mi stačiť dva tieto články: http://www.gearbest.com/batteries/pp_189832.html aby som s tým vydržal na plný výkon 1-2hod.?
A dá sa kúpiť ten battery box len pre dva články, lebo všade som našiel iba tú krabicu na 4.


Mozes sa poziet na moj prispevok co som pisal skor, na 2 kusy panasonic 3400mAh mi svetlo vydrzalo svietit 2hodiny a 50 minut na max rezim.
post1184211.html#p1184211
02.02.2017 - 14:08:36
00
Pre taketo obcasne pouzitie som rozmyslal i ja tak, ako ty. So svetlami mi prisiel jeden 4x a jeden 6x. Pocas roka, ked svietit netreba sa nejakym sposobom *****, a ten 4x svieti max. 30min a ten 6x mozno 90min. I ked som priebezne nabil, aby sa to trosku ozivilo. Za nova to netrebalo skoro vobec nabijat - vydrz okolo 120-160min. Teraz budu mat 2 roky. Preto si myslim, ze tvoja uvaha, akokolvek je spravna, funguje len kym to mas cerstve, tolko z mojho pozorovania.


Niečo na tom bude. Ja mám ešte pôvodný pack Magicshine z pred asi 7 rokov a má násobne vyššiu kapacitu ako 2 ročný solarstorm. Ale je pravda že vtedy to bolo "lacné svetlo z číny za $80" ;-)
02.02.2017 - 14:13:42
00
miidlo napísal:
Ak by som si teda kúpil iba svetlo a baterku riešil sám. Budú mi stačiť dva tieto články: http://www.gearbest.com/batteries/pp_189832.html aby som s tým vydržal na plný výkon 1-2hod.?
A dá sa kúpiť ten battery box len pre dva články, lebo všade som našiel iba tú krabicu na 4.


Na dve hodiny to musí bohate stačiť, myslím že to bude aj viac pri udávanej kapacite. Ak by ti to nestačilo a chcel by si výjazdy v noci predlžovať, za takmer rovnakú cenu kúpiš battery box na 4 batérie, samozrejme bude fungovať aj s dvomi batériami, neskôr ak by si chcel väčšiu výdrž dokúpiš dve batérie...
02.02.2017 - 16:18:07
00
No ja aj tak chodim do kopca na nizsom rezime a vyssi mam pri zjazde.. ono jezus ma pravdu v tom ze aj mne by stacil ten cinsky 6pack ale velmi sa mi paci to ze ak pouzijem kvalitnejsie baterky tak mi stacia dve a kedze to chcem nosit v zadnom vrecku tak to bude urcite rozdiel, ktory ma vyjde o 10 eur viac co nieje take zle..

No a co bude lepsie? Ta lampa alebo ta dvojdioda? Pri ktorom svetle toho uvidim v noci viac? Inak mozem to brat tak zjednodusene ze pri tej lampe s jednou diodou by baterka mala vydrzat dva krat dlhsie ako pri tej dvodiode?
02.02.2017 - 16:30:40
00
Len pre istotu - v zadnom vrecku dresu to chces len transportovat a neplanujes mat baterie vo vrecku na drese a kabel odtial tahat na rajdy, ze? :) Inak rozumnejsie je to bud rovno pred vyjazdom nahodit cele na bajk, alebo to mat v nejakej malej krabicke v ruksaku. To vrecko dresu nie je ideal kvoli vlhkosti z potu.
02.02.2017 - 17:10:28
00
Ja chcem mat to svetlo na prilbe a kablik mi pojde po chrbate do zadneho vrecka kde bude baterka
02.02.2017 - 17:23:57
00
kup si k tomu aj predlzovaci kablik. pisem z vlastnej skusenosti. ja ho nemam a je to ltt.
02.02.2017 - 17:37:47
02
keyboard_arrow_up